Wychowanek Gwiazdy zagra ŁKS Łódź!

Mamy kolejnego wychowanka w Ekstraklasie. Jeden z naszych największych talentów, jakie przewinęły się przez nasz klub – Michał Trąbka (rocznik 1997) zagra w nowym sezonie w ŁKS Łódź. Cieszymy się, że Michał wreszcie trafił do klubu Ekstraklasy! Powodzenia „Trąba” na boiskach Ekstraklasy!

 

Pierwszym piłkarzem, który tego lata wzmocni zespół Łódzkiego Klubu Sportowego, jest Michał Trąbka. To 22-letni pomocnik, który przez ostatnie półtora sezonu był jednym z liderów Stali Stalowa Wola. Umowa Trąbki z ŁKS-em będzie obowiązywała do czerwca 2022. 

Michał Trąbka pochodzi z Rudy Śląskiej i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym klubie Gwiazda. Następnie bronił barw juniorskich drużyn Górnika Zabrze. Dla tego klubu zaliczył też kilka występów w Młodej Ekstraklasie oraz w trzecioligowych rezerwach.

Przed sezonem 2014/15 mierzący 173 cm wzrostu zawodnik trafił do drugiej drużyny Legii Warszawa, w której występował przez dwa i pół roku. Ze stolicy Trąbka przeniósł się na jedną rundę do drugoligowego Rozwoju Katowice, a potem przez jedną rundę grał w innym drugoligowcu – Gryfie Wejherowo.

Zimą 2018 roku Trąbka został zawodnikiem Stali Stalowa. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zagrał we wszystkich 15 meczach (za każdym razem w wyjściowym składzie) i strzelił dwa gole. W minionych rozgrywkach nowy podopieczny Kazimierza Moskala również był nie do zastąpienia w ekipie „Stalówki” – jego ligowy bilans to 34 mecze (w tym 31 od pierwszej minuty) oraz cztery zdobyte bramki.

– Zawsze chcemy pozyskiwać kreatywnych, świetnie wyszkolonych piłkarzy na pozycje ofensywne. A Michał jest właśnie takim piłkarzem. Cztery gole i dwanaście asyst w tym sezonie, czyli udział w jednej trzeciej wszystkich goli strzelonych przez były zespół, też wiele mówi na jego temat – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Poza tym, 22 lata to wiek, pozwalający nam myśleć, że przy odpowiednim planowaniu kariery Michała jego dalszy rozwój jest wielce prawdopodobny. Stąd decyzja o trzyletnim kontrakcie. Cieszę się, że Michał trafił do nas i mam nadzieję, że będzie tu szczęśliwy.

Żródło – www.lkslodz.pl

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN

Reklama