Cheerleaderki

Piękna scena, klimatyczne światła, cudowna akustyka i wypaśna widownia. Klimat na całym festiwalu był naprawdę taneczny!”… tak o niedzielnym wydarzeniu pisze jeden z zespołów, a było ich dziś prawie 40. To aż dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku, więc chociażby z tego powodu możemy tegoroczny festiwal zaliczyć do wyjątkowo udanych. A powodów do zadowolenia mamy więcej, między innymi fakt, że odwiedzają nas zespoły z coraz dalszych części kraju, a zapytania o nasz konkurs dostajemy już od pierwszej połowy roku,  z czego bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że nasze miasto kojarzy się z tańcem a Turniej Gwiazda jest coraz bardziej popularny. Może czas zorganizować dwudniową imprezę? Przejdźmy do konkretów...

W tegorocznej konfrontacji wzięło udział prawie 500 uczestników. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Grażyna Dziedzic Prezydent Miasta Ruda Śląska. Miasto do kilku lat w ramach ogłoszonego konkursu dotacyjnego wspiera finansowo organizację turnieju.

Zespoły oceniane były w 3 kategoriach wiekowych oraz 2 tanecznych. Główna nagroda turnieju, Grand Prix w wysokości 1000 zł pojechało do Krosna za sprawą Zespołu Tańca Współczesnego „Strecz” .

czytaj dalej....

W najbliższą niedzielę na deskach odnowionej sceny Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zmierzą się zespoły taneczne z całego kraju. Za sprawą SR-S Gwiazda już po raz 6 w naszym mieście odbędzie się duże taneczne wydarzenie, tym razem na jeszcze większą skalę, ponieważ w imprezie weźmie udział niemal 40 ekip co daje ponad pół tysiąca uczestników.

           Zmaganiom będzie przyglądać się jury w składzie : Katarzyna Nowak, Anna Hampel oraz Kryspin Hermański, który jest z nami od samego początku…. czyli od  2011 roku, bo właśnie wtedy odbył się pierwszy turniej. Zespoły będą oceniane w dwóch kategoriach tanecznych (taniec współczesny i taniec nowoczesny) oraz trzech kategoriach wiekowych (do 9 lat, 10 – 14 lat oraz od 15 lat). Stawka jest duża, bowiem najlepszy zespół otrzyma tradycyjnie nagrodę Grand Prix w wysokości 1000 zł. Przygotowaliśmy również nagrody dla zespołów, które zdobędą pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz drobne upominki i medale dla wszystkich uczestników. Jednak nagrody to sprawa drugorzędna … wiadomo, że podstawa to dobra zabawa! Uczestnikom życzymy samych pozytywnych emocji a zainteresowanych występami zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury albo przed ekrany laptopów i smartfonów, bowiem cała impreza będzie transmitowana na żywo na portalu www.lajfytv.pl

       Turniej został dofinansowany przez Urząd Miasta Ruda Śląska.

6 listopada dzięki naszemu Stowarzyszeniu w Rudzie Śląskiej odbędzie się prawdziwie taneczne święto. Przed nami kolejne artystyczno - sportowe zmagania, które tradycyjnie już odbędą się na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Na deskach odnowionej sceny zmierzą się ekipy nie tylko z naszego województwa, ale również z Krosna, Brzegu czy Wrocławia. Na uczestników czekają medale, statuetki, puchary i niespodzianki, zaś główna nagroda to jak co roku GRAND PRIX w wysokości 1000 zł. Jednak turniej to dla młodych tancerzy nie tylko nagrody. Zdecydowanie ważniejsza jest możliwość zaprezentowania tego nad czym przed cały rok ciężko pracują. Impreza jest współfinansowana przez Miasto Ruda Śląska w współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.
 W związku z dużym zainteresowaniem zespołów przedłużamy zamknięcie list startowych do wtorku 18 października. Poniżej do pobrania karta zgłoszenia i regulamin.
Zapraszamy do Rudy Śląskiej!

Srebrne Cheerleaderki

środa, 08 czerwiec 2016 19:40

W miniony weekend cheerleaderki Gwiazdy wzięły udział w 5 jubileuszowej Edycji Międzynarodowego Turnieju Cheerleaders "Cheermania 2016". Tym razem występ był nie lada wyzwaniem, bowiem dziewczyny postanowiły zawalczyć o medal w kategorii High Kick, która jest popularna podczas zawodów w Stanach Zjednoczonych, zaś  w Polsce pojawiła się w Zabrzu premierowo. Trudność polega na tym, że w układzie należy pokazać jak najwięcej wysokich wymachów nóg. Dziewczynom udało się zaprezentować ze swojej najlepszej strony, wystąpiły zdobywając srebrny medal. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Tarnowa. Turniej "Cheermania" ma charakter zawodów sportowych, sędziowie przyznają punkty oceniając wystąpienie przede wszystkim pod kątem techniki wykonania i trudności elementów. Dziewczyny zgodnie zapewniają, że wiedzą nad czym pracować i za rok jadą po złoto.

W miniony czwartek tancerki Gwiazdy wzięły udział w rudzkim przeglądzie tanecznym. W tym roku w Festiwalu wzięło udział prawie 50 zespołów. Nasza ekipa reprezentuje barwy Gwiazdy w tej miejskiej imprezie już po raz dziewiąty. Dziewczyny już od 2008 roku były doceniane przez jurorów, nie inaczej było i tym razem. "W tym roku moje podopieczne zostały wyróżnione w technice, w której na co dzień nie tańczą. To wyróżnienie jest dla mnie szczególnym osiągnięciem, bo oznacza, że dziewczyny są wszechstronne, a to chyba największa duma dla trenera" - mówiła Marta Krzyśka bezpośrednio po odczytaniu wyników. Nagroda główna trafiła do zespołu "Mayday". Poza tą nagrodą przyznano dwa wyróżnienia - jedno dla zespołu Gwiazdy, drugie zaś to indywidualna nagroda dla jednej z naszych tancerek - Wiktorii Koryciak, która odważyła się zatańczyć solo i jak się później okazało - trud się opłacił. Wiktorii i dziewczynom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

III miejsce na World Dance

czwartek, 31 marzec 2016 06:13

O tym, że cheerleaderki Gwiazdy są nadal w formie można się było przekonać w Sosnowcu podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego World Dance. W imprezie wzięło udział prawie 150 zespołów z całego kraju w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Tancerki Gwiazdy prezentowały się w kategorii cheerleaders JUNIOR zajmując 3 miejsce! Sezon turniejów dopiero się zaczyna, już wkrótce dziewczyny będzie można zobaczyć podczas FKMSZ. Jest to festiwal, w którym cheerleaderki zaprezentują się już po raz dziewiąty. Do tej pory zawsze udawało się uzyskać miejsce na podium, tym razem bez medali wracać nie zamierzają... Tymczasem już w najbliższą sobotę będzie można zobaczyć dziewczyny w hali podczas meczu seniorów Gwiazdy. Zapraszamy!

V Ogólnopolski Turniej Tańca za nami!

poniedziałek, 30 listopad 2015 23:07

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Ślaskiej odbyło się prawdziwe święto tańca. W konfrontacji wzięło udział prawie 300 uczestników. Zespoły oceniane były w 3 kategoriach wiekowych oraz 2 tanecznych. Już po raz kolejny główna nagroda turnieju powędrowała to zespołu z Zabrza. SCENA TAŃCA "ZA MGŁA" reprezentująca Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego "GRONEX" pod opieka Magdaleny Wojnarowicz-Klimas wygrała w Rudzie Ślaskiej także w 2011 oraz 2014 roku. Występy oceniało jury w składzie: Katarzyna Nowak, która przez 13 lat twórczej działalności zgromadziła na swoim koncie miedzy innymi złote, srebrne i brązowe aplauzy na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, kilkanaście nagród Grand Prix na konkursach ogólnopolskich a także, wicemistrzostwo Polski na Mistrzostwach Polski Freestyle, Anna Śmiganowska nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu, a także już tradycyjnie Kryspin Hermański, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu,tańczył również w Zespole Pieśni i Tańca ŚLĄSK oraz Teatrze Rozrywki. Kryspin znany jest również jako finalista znanego programu telewizyjnego You Can Dance. Jak co roku imprezę wsparł Pan Ryszard Blicharski, właściciel Supermarketu Ania i Łukasz, który od pierwszego turnieju jest fundatorem nagrody głównej w wysokości 1000 zł dla najlepszego zespołu turnieju. Zespoły, które zdobyły w swojej kategorii pierwsze miejsca otrzymały bon do Decathlona w Katowicach o wartości 300 zł. Impreza nie odbyłaby się również bez wsparcia rodziców naszych najstarszych dziewczynek, a także członków naszego Stowarzyszenia oraz przyjaciół. Za poświęcony czas i pomoc gorąco dziękujemy. Zadań było sporo, bowiem występom przyglądali się nie tylko jurorzy i sami uczestnicy, ale również licznie zgromadzona publiczność ... Oczywiście największe zainteresowanie i emocje tradycyjnie wzbudziło odczytanie wyników:

Wyniki:

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN

Reklama