Aktualności

sobota, 20 czerwiec 2020 21:07

Rocznik 2010 - Sobotni turniej...

Napisał: Wojciech Działach
Rocznik 2010. - Sobotni turniej... 
 
Zostaliśmy zaproszeni do Chorzowa na turniej z okazji 100 lecia istnienia Ruchu Chorzów w którym wzięło udział jedenaście drużyn. W tym dniu każda drużyna rozegrała po siedem, 16 minutowych spotkań oraz trzy skrócone do 10 minut ze względu na co raz silniejszy deszcz. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zostali jeszcze w swoich łóżkach czego efektem były szybko stracone dwie bramki, a pierwsza z nich została podarowana rywalowi już w 9 sekundzie po rozpoczęciu z środka przez naszą drużynę. Po dwóch meczach przerwy wszystko wróciło do normy i w każdym z kolejnych spotkań pewnie i co najważniejsze w dobrym stylu pokonaliśmy przeciwników. Turniej kończyny z 9 wygranymi oraz porażka w wspomnianym pierwszym meczu. Warto dodać że bramki straciliśmy tylko w dwóch pierwszych meczach w sumie 4, a łącznie zdobyliśmy ich 54 z czego aż 21 najjaśniejszej gwiazda dzisiejszego turnieju Grzegorz Janus. Mimo drobnych urazów wszyscy zawodnicy zostawili na boisku serce i pokazali swój kunszt piłkarski w tym młodym wieku. Padło wiele pięknych bramek, a asysta czy też cała akcja sama składała ręce do braw . Na sukces ten dlatego zapracował każdy który jest częścią tej małej rodziny również nieobecni tego dnia zawodnicy z powodu swojej pierwszej Komunii Świętej. Pochwalić również należy organizatorów za przygotowanie turnieju w którym nie było niepotrzebnych przestojów, a dzieci miały czas pomiędzy meczami tylko na łyk wody oraz ewentualną zmianę boiska. Każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci pamiątkowego medalu. 

SR-S Gwiazda 0️⃣:2️⃣ AP Ruch Chorzów I
SR-S Gwiazda 5️⃣:2️⃣ Józefka Chorzów
SR-S Gwiazda 9️⃣:0️⃣ UKS Ruch Chorzów I
SR-S Gwiazda 9️⃣:0️⃣ AP Ruch Chorzów II
SR-S Gwiazda 2️⃣:0️⃣ AKS Mikołów
SR-S Gwiazda 6️⃣:0️⃣ Pogoń Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 7️⃣:0️⃣ UKS Ruch Chorzów II
SR-S Gwiazda 4️⃣:0️⃣ Urania Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 5️⃣:0️⃣ Slavia Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 7️⃣:0️⃣ TS AKS Chorzów
 

Grają z nami:

• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska

ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
 www.szpakmed.pl

• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
 www.noszecochce.pl

 
sobota, 20 czerwiec 2020 21:05

Rocznik 2010 - Wartościowy sparing...

Napisał: Wojciech Działach
Rocznik 2010. - Wartościowy sparing... 

We wtorek rozegraliśmy wartościowy sparing z Concordią Knurów z drużyną która tak jak nasi zawodnicy starała sie budować większość akcji od swojej bramki do tego dokładając po starcie piłki agresywną grę często kończoncą się faulem dzięki czemu na początku spotkania zaskoczyli nasze młode gwiazdy i zdobyli szybko bramkę. Oba zespoły zdobyły kilka ładnych goli oraz ostro walczyły na całej długości oraz szerokości boiska do ostatniego gwizdka. Gra przeciwników na pograniczu faulu wymagała szybszego podejmowania decyzji dzięki czemu sparing ten był dla nas bogaty w kolejne doświadczenia oraz pozwoli na dalszy rozwój zawodników. Za postawę na treningach oraz ostatnich sparingach w szczególności należy... sami się wyróżnili: Wojtek Faber oraz Grzesiu Janus. W dniu dzisiejszym Grzesiu miał okazję poprowadzić wraz z trenerem zajęcia w grupie 2014/2015. 

SR-S Gwiazda 1️⃣9️⃣:9️⃣ Concordia Knurów

Grają z nami:

• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska

ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
 www.szpakmed.pl

• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
 www.noszecochce.pl

 
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 16:01

Rocznik 2010 - Kolejne sparingi za nami...

Napisał: Wojciech Działach

Rocznik 2010. - Kolejne sparingi za nami...

Trzy dni - trzy sparingi. Ten intensywny okres pierwszych meczów towarzyskich po przerwie rozpoczęliśmy w czwartek w Szombierkach. W piątek zagraliśmy drugi sparing tym razem z MKS Zaborze gdzie nasi zawodnicy realizując w dalszym ciągu cele postawione sobie na ten tydzień postawili rywalowi bardzo wysoko poprzeczkę. W trzecim meczu mimo żaru z nieba oraz ciężkich warunków na naturalnej nawierzchni do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni poradziliśmy sobie dobrze i zebrane kolejne doświadczenia zaprocentują w przyszłości. W tym dniu ugościła nas Sośnica Gliwice. We wtorek zmierzymy się z APN Knurów, natomiast w najbliższą sobotę wystąpimy w towarzyskim turnieju na który zaprosiła nas drużyna Ruchu Chorzów.

MKS Zaborze 2️⃣:2️⃣0️⃣ SR-S Gwiazda
Sośnica Gliwice
1️⃣:1️⃣5️⃣ SR-S Gwiazda

Grają z nami:

• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska

ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
 www.szpakmed.pl

• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
 www.noszecochce.pl

oszecochce.pl

czwartek, 11 czerwiec 2020 22:59

Rocznik 2010 - Powrót do normalności...

Napisał: Wojciech Działach
Rocznik 2010. - Powrót do normalności...
 
Za nami specyficzny okres w którym musieliśmy radzić sobie na różne sposoby. Zawodnicy zostali wystawieni na próbę samodyscypliny gdzie przez VII tygodni w każdą kolejną niedzielę otrzymywali plan do wykonania. Przeszło miesiąc temu z treningów w domu czy też w ogrodzie przenieśliśmy się do pracy w sześcioosobowych grupach na boisku zgodnie z zaleceniami ministerstwa. Ostatnie luzowanie pozwoliło wrócić nieco do normalności, a w dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwszy mecz towarzyski z drużyną Szombierek Bytom. Bardzo dobra postawa całej naszej drużyny, a w szczególności zawodników, którzy w czasie przymusowej przerwy potraktowali sprawę poważnie i realizowali przygotowywane plany treningowe. Cieszy fakt że chłopcy zrealizowali wspólnie postawione sobie na treningach oraz przed samym meczem cele. Jutro i w sobotę rozegramy kolejne sparingi z MKS Zaborze oraz z Sośnicą Gliwice. Już wkrótce zawodnicy otrzymają analizę wideo z rozegranych sparingów, a dla wszystkich śledzących nasze poczynania w miarę możliwości również przygotujemy krótki materiał.
 
Zagraliśmy w składzie: Gąsior, Janus, Klisowski, Kopel, Pawlikowski, Litwiński, Piperek, Robełek, Szadkowski, Faber, Jędrzejczak, Łuszczek, Gaczyński, Przyłóg.
 
Szombierki Bytom 4️⃣:2️⃣3️⃣ SR-S Gwiazda
 

Grają z nami:

• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska

ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
 www.szpakmed.pl

• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
 www.noszecochce.pl

środa, 6 maj 2020 20:28

Zaczęliśmy treningi.... na Nowym Bytomiu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Wracamy do treningów. Oczywiście z zachowaniem wszystkich norm i zasad - starsze roczniki trenować będą na obiekcie MOSiR przy ulicy Czarnoleśnej. Dzisiaj na Nowym Bytomiu jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy rocznika 2010. Wprawdzie trener Wojtek Działach na bieżąco przekazywał rozpiski swoim zawodnikom, ale widać było, że chłopcy stęsknili się już za wspólnym treningiem. Póki co trenujemy jeszcze w grupach maksymalnie sześcioosobowych  zgodnie z zaleceniami. Jeszcze raz apelujemy do rodziców o przestrzeganie przygotowanych regulaminów co pozwoli nam w bezpieczny sposób prowadzić zajęcia.

Wszystkich, którzy chcą jeszcze dołączyć do treningów prosimy o kontakt z trenerami poszczególnych roczników - zapraszamy też do udziału w zajęciach zawodników, którzy do tej pory trenowali w innych klubach.

poniedziałek, 2 marzec 2020 20:21

Rocznik 2010 - Gwiazda Cup 2020...

Napisał: Wojciech Działach

Rocznik 2010. - Mimo falstartu w turnieju z okazji jubileuszu XX-lecia istnienia SR-S Gwiazda całość zakończyliśmy z przytupem. Z powodów zdrowotnych w ostatnim okresie część zawodników nie brała udziału w treningach co można było zauważyć w pierwszych meczach. Nasze obie drużyny z meczu na mecz się rozkręcały i prezentowały się co raz lepiej. Niestety jeden błąd w ostatnim meczu grupowym zadecydował o zajęciu drugiego miejsca w grupie co spowodowało że w meczu półfinałowym zobaczyliśmy pojedynek dwóch drużyn Gwiazdy. Jak okazało się na koniec turnieju nasi zawodnicy zdominowali cały turniej pewnie pokonując swoich rywali kolejno o brązowy oraz o złoty medal. Co najważniejsze zrobiliśmy to w dobrym stylu. Jak stwierdził jeden z zawodników - nie ważne jak się zaczyna. Ważne jak się kończy. Najlepszym zawodnikiem defensywnym turnieju został wybrany Szymon Robełek, a królem strzelców Dawid Piperek. Na wyróżnienie zasłużyło jeszcze kilka osób m.in Kamil Baranowicz oraz Igor Litwiński którzy nie tylko na boisku pokazali swoje umiejętności ale również w roli bramkarza spisali sie znakomicie. Ich interwencji nie powstydził by się nasz bramkarz Dawid Gąsior, który również zaliczył udany turniej w którym pozwolił tylko raz na zdobycie gola przeciwnikom. Jak zawsze brawa należą sie rodzicom za przygotowanie najlepszego bufetu oraz za głośny doping naszych młodych piłkarzy. 

Grają z nami:

• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska

ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
 www.szpakmed.pl

• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
 www.noszecochce.pl

niedziela, 1 marzec 2020 15:27

Rocznik 2010 - Zwycięstwo w turnieju jubileuszowym

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Zespół Gwiazdy Ruda Śląska zdominował dzisiaj turniej rocznika 2010 z okazji jubileuszu XX-lecia istnienia SRS GWIAZDA. Nasze drużyny zajęły 1 i 3 miejsce. Na podium znalazł się jeszcze zespół Polonia Łaziska Górne. Czwarte miejsce zajął LKS Mizerów.

Wyróżnienia indywidualne - Jakub Pieter - Polonia Łaziska (najlepszy bramkarz), Filip Gaża - Mizerów (najlepszy zawodnik), Dawid Piperek - Gwiazda (król strzelców), Szymon Robełek - Gwiazda (najlepszy zawodnik defensywny). Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji turnieju.

Dodajmy, że od stycznia zorganizowaliśmy osiem imprez w ramach obchodów jubileuszu XX-lecia istnienia naszego stowarzyszenia. W II połowie marca zaplanowana została jeszcze impreza dla naszych najmłodszych - dzieci z rocznika 2014/2015.

poniedziałek, 24 luty 2020 17:48

Rocznik 2010 - Złoto w Łaziskach...

Napisał: Wojciech Działach
Rocznik 2010. - Za nami kolejny turniej tym razem zaproszono nas do Łazisk Górnych gdzie wystąpiło sześć drużyn: Polonia Łaziska, APN GKS Tychy, Rybnicka Akademia Piłkarska, GKS Jastrzębie, APN Czeladź oraz nasza drużyna. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym, a na boisko wybiegało pięciu zawodników oraz bramkarz. Nasza drużyna poradziła sobie tego dnia dobrze o czym świadczył zdobyty komplet punktów oraz zapewniona wygrana w turnieju przed ostatnim meczem do którego chłopcy podeszli zbyt wyluzowani co przyczyniło się do pechowej porażki w meczu z gospodarzami. W dalszym ciągu naszym założeniem było budowanie akcji od własnej bramki które udało sie zrealizować ale nie obyło się bez błędów w szczególności w ostatnim meczu. Efektami tego były skonstruowane akcje w których każdy z zawodników wziął udział w raz z bramkarzem, a dwu krotnie całość została zakończona zdobytą bramka. Z powodów zdrowotnych część zawodników nie mogła wziąć udziału w turnieju natomiast cała reszta poradziła sobie bardzo dobrze co mamy nadzieję wzmocni zdrową rywalizację w zespole i podziała motywująco na niektórych zawodników. Wyróżniającym się zawodnikiem naszej drużyny został wybrany przez trenera Dawid Gąsior. Statuetka dla najlepszego zawodnika całego turnieju powędrowała do Grzegorza Janusa. Na zdobyte miejsce oraz nagrody indywidualne zapracował cały zespół. 
 
 
Zagraliśmy w składzie: Gąsior, Janus, Klisowski, Kopel, Pawlikowski, Baranowicz, Fojcik, Litwiński, Piperek.
 
Grają z nami:
 
• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska
 
ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
www.szpakmed.pl
 
• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
www.noszecochce.pl
Strona 1 z 4
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj