Aktualności

sobota, 20 luty 2021 13:11

Rocznik 2012 - Mamy brązowe medale Mistrzostw Śląska w futsalu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W hali MOSiR w Halembie odbył się turniej "Final Four" z udziałem czterech najlepszych zespołów rocznika 2012 w Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu. Wprawdzie w półfinale nasz zespół okazał się słabszy do bielskiego Rekordu to jednak w meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy 2-1 Promotor Zabrze!

Zostaliśmy trzecią drużyną na Śląsku w rozgrywkach futsalowych w sezonie 2020/2021 w tej kategorii wiekowej. A więc do srebrnych medali w roczniku 2010 dorzucamy brązowe w 2012!

Brawa dla zawodników i sztabu trenerskiego. Dodatkowo Gustaw Winkler został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu. Mistrzem została ekipa SMS Ruda Śląska, która w finale pokonała Rekord 7-1.

Link do relacji

http://slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/4997/9-latkowie-z-sms-u-ruda-slaska-mistrzami-slaskiej-mlodziezowej-ligi-futsalu

 

Apelujemy do wszystkich rodziców i kibiców Gwiazdy! Ogłaszamy zbiórkę używanych butów piłkarskich.

Chcemy włączyć się do akcji prowadzonej przez Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Pana Tadeusza Maziarza w zbiórce obuwia sportowego dla młodych piłkarzy z Kamerunu.

W najbliższym tygodniu prosimy o przekazywanie obuwia sportowego (wszystkie rodzaje – halówki, lanki, turfy) trenerom podczas zajęć treningowych. Oczywiście chodzi o obuwie już używane, które jest już do naszych dzieci np. zbyt małe. Na pewno u części osób są pary butów, które mogą się przydać … mieszkańcom Kamerunu dla których buty piłkarskie to… skarb!

Z góry dziękujemy za pomoc – pomagając młodym adeptom piłkarskim w Kamerunie dodatkowo pomagacie naszemu klubowi – organizatorzy zbiórki za każde 5 par butów przekażą klubowi jedną nową piłkę! Mamy więc podwójny zysk!

Przypomnijmy, że to nie pierwsza akcja pomocy dzieciom z Afryki w którą się włączamy. Kilka lat temu zbieraliśmy sprzęt piłkarskie dla dzieci z Sierra Leone – zdjęcia pochodzą właśnie z efektów tej akcji.

Liczymy na Waszą pomoc i włączenie się do akcji!

niedziela, 7 luty 2021 10:01

Rocznik 2012 - Awans Gwiazdy do Final Four!

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W sobotę nasz zespół rocznika 2012 rozegrał swoje ostatnie spotkania sezonu zasadniczego w Śląskiej Młodzieżowej Lidze Futsalu.
 
Podopieczni Dawida Cieśloka i Arka Adamczyka sezon zakończyli z dorobkiem 9 wygranych i 5 porażek.
 
To jednak nie koniec rozgrywek bowiem osiągnięty wynik dał naszym Gwiazdom awans do turnieju Final Four w którym o Mistrzostwo Śląska zagrają cztery najlepsze drużyny po rozgrywkach ligowych.
 
Rozgrywki jeszcze trwają ale oprócz Gwiazdy prawdopodobnie zagrają jeszcze SMS Ruda Śląska, Rekord Bielsko-Biała oraz Promotor Zabrze.
 
Turniej odbędzie się 20 lutego w Rudzie Śląskiej, a gospodarzem będzie Szkoła Mistrzostwa Sportowego.
 
Uwaga cały czas prowadzimy nabór do drużyny rocznika 2012.
sobota, 12 grudzień 2020 19:34

Rocznik 2012 - 2 kolejka ŚMLF

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W 2 kolejce Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu rozegraliśmy dwa spotkania w Bielsko - Białej. Najpierw ulegliśmy 0-7 drużynie gospodarzy, która na pewno dzisiaj była w lepszej dyspozycji niż drużyna Gwiazdy. Nasi młodzi zawodnicy postanowili jednak zagrać lepiej w drugim pojedynku, w którym pokonali 13-3 Sośnice Gliwice. W sumie po 4 rozegranych spotkaniach mamy na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz jedna porażkę i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W niedzielę 20 grudnia będziemy gospodarzem turnieju w którym zagrają jeszcze GSF Gliwice oraz Promotor Zabrze.

poniedziałek, 7 grudzień 2020 20:04

Rocznik 2012 - Zagrali w .... Śląskiej lidze futsalu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Ostatnie kilka dni były bardzo pracowitym okresem dla rocznika 2012. Oprócz treningów nasi piłkarze rozegrali kilka sparingów oraz 1 kolejkę Młodzieżowej Ligi Futsalu. Zacznijmy od początku.
Na zaproszenie drużyny Ruchu Chorzów odwiedziliśmy boiska Football On gdzie mierzyliśmy się z rocznikiem 2012 Ruchu Chorzów. Spotkanie było wyrównane , zarówno jedna jak i druga drużyna stwarzała sytuacje bramkowe i co najważniejsze padało dużo bramek. Na koniec drużyna Ruchu zaczęła przeważać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Następnego dzień rozegraliśmy dwa sparingi. Nasza drużyna została podzielona na dwie grupy, jedna rozegrała sparing z Bumerangiem Ruda Śląska na boisku w Nowym Bytomiu, zaś drugą grupę na hali na Czarnym Lesie odwiedziła drużyna SMS Ruda Śląska rocznika 2013. Mnóstwo grania dla każdego zawodnika, mnóstwo akcji i nowych doświadczeń.
W piątek niespodzianka, jak przystało na grzeczne dzieci, odwiedził nas Święty Mikołaj, który wręczył zawodnikom nowe piłki, dzięki którym będą mogli dalej podnosić swoje umiejętności czerpać radość ze zdobywania bramek.
Na zakończenie udaliśmy się do Gliwic , aby rozegrać 2 spotkania Ligi Futsalu, w której od tego sezonu będzie rywalizował rocznik 2012. Mecze zakończyły się dwoma zwycięstwami, jednak trzeba pamiętać , aby ciągle pracować i podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

 

piątek, 4 grudzień 2020 19:51

Śląska Młodzieżowa Liga Futsalu - ruszają rozgrywki

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki Sląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu pod egidą Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji rozgrywki będą prowadzone w czterech kategoriach wiekowych - zagrają roczniki 2008/2009, 2010, 2011 oraz 2012/2013.

Jako pierwsza rozpocznie rywalizacja najmłodsza kategoria wiekowa. Nasz zespól prowadzony przez Dawida Cieśloka i Arkadiusza Adamczyka zagra w Gliwicach gdzie gospodarzem będzie Sośnica Gliwice. Dodajmy, że tegoroczna edycja będzie rozgrywana w formie miniturniejów - a więc dwumeczy z udziałem trzech zespołów.

Rozgrywki potrwają do końca lutego a Gwiazdę oprócz rocznika 2012 reprezentować będą jeszcze zespoły rocznika 2010 oraz 2011.

niedziela, 18 październik 2020 12:03

Rocznik 2012 - Pracowity tydzień

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W minionym tygodniu choć aura na dworze nie sprzyjała, zawodnicy z rocznika 2012 nie mogli narzekać na nudę. We wtorek odbyli trening na hali na Czarnym Lesie.
W środę natomiast odwiedziliśmy nowy obiekt w Rudzie Śląskiej Football On, gdzie na sztucznej murawie pod zadaszeniem rozegraliśmy sparing z drużyną Ruchu Chorzów.
W piątek mimo trudnych warunków, niska temperatura oraz opady deszczu kilku zawodników wstawiło się na treningu i rozegrało sparing z drużyną SMS Ruda Śląska. Brawa dla zawodników, którzy sprostali ciężkim warunkom 
A my trenujemy dalej! Widzimy się w przyszłym tygodniu 
 
Zachęcamy wszystkie dzieci - dziewczynki i chłopców z rocznika 2012 do trenowania w naszym klubie.

 

środa, 14 październik 2020 18:39

Badania lekarskie - ostatni termin

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W czwartek 15.10 w hali MOSiR w Halembie odbędą się kolejne badania wykonane przez lekarza medycyny sportowej.
 
Zapraszamy wszystkich naszych zawodników którym skończyła się ważność poprzednich badań. W tym roku kalendarzowym to już ostatni termin na wykonanie badań przez lekarza klubowego.
 
Początek badań o godzinie 16.00
Strona 1 z 3

Kontakt

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska

ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska

tel. 504 197 289

e-mail : gwiazda@srsgwiazda.pl

Najnowsze informacje

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj