Gwiazda U16 - Początek eliminacji

Zespół juniorów Gwiazdy U16 rozpoczął w sobotę zmagania eliminacyjne do turnieju finałowego MMP. Turniej rozgrywany był na specjalnej nawierzchni, na której rywalizują zespoły ekstraklasy futsalu - bez wątpienia było to zaskoczenie dla ekip, które pojawiły się w sobotę w hali Rekordu w Bielsku-Białej. Gwiazda rozpoczęła zmagania od wygranej 5-1 nad Nbitem Gliwice. W drugim spotkaniu aktualny Mistrz Polski ekipa gospodarzy pewnie wygrała z naszą ekipą 7-1. W dwóch kolejnych spotkaniach Gwiazda na pewno była równorzędnym partnerem dla ekip z Komprachcic i Chorzowa - niestety obydwa spotkania zakończyły się jednobramkowymi porażkami. Bolesna była zwłaszcza porażka z Berlandem bowiem decydującego gola na 2-3 Gwiazda straciła w momencie, kiedy rozbrzmiała końcowa syrena meczu! W starciu z Marexem drużyny urządziły sobie popisy strzeleckie chociaż gra w defensywie z jednej i drugiej strony stała na słabym poziomie. Ostatecznie 6-5 wygrał Marex.

Po pierwszym turnieju prowadzi Rekord z kompletem 12 punktów i wydaje się być poza zasięgiem rywali. Zresztą za kilka dni podopieczni Andrei Bucciola wylatują na turniej do ... Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie na pewno świetnie promować będą polski młodzieżowy futsal . Drugie i trzecie miejsce premiowane awansem zajmują Marex i Berland z dorobkiem 7 pkt, Gwiazda z trzema oczkami jest czwarta, a Nbit piąty bez zdobyczy punktowej. Do rozegrania są na pewno co najmniej dwa turnieje - 6 stycznia w Rudzie Śląskiej i 16 stycznia w Chorzowie. Awans więc pozostaje sprawą otwartą.

Dodajmy, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Dawid Sznapka z Gwiazdy.

W poniedziałek w hali MOSiR w Halembie odbędzie się trening - zapraszamy wszystkich zawodników rocznika 1999 i 2000 - początek o godz. 18.45. W tym tygodniu będzie to jedyny nasz trening, po świętach w poniedziałek zgodnie z informacjami gramy o 10.00 sparing w Mikołowie z miejscową Kamionką.

 

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN