Aktualności

czwartek, 29 września 2022 20:22

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Eurobus Przemyśl Sobota Godz. 18.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W sobotę o 18.00 odbędzie się inauguracja rozgrywek 1 Polskiej Ligi Futsalu w Halembie. Po porażce przed tygodniem w Gliwicach tym razem podopieczni Wiktora Grzywaczewskiego powalczą o punkty z beniaminkiem drużyną Eurobus Przemyśl. Rywale w 1 kolejce pewnie pokonali akademików z Lublina 7-5 i pokazali zwłaszcza w ofensywie, że będą groźnym rywalem dla każdej drużyny. W składzie gości występuje aż trzech zawodników z Ukrainy. Zapowiada się ciekawe i interesujące spotkanie.

Zapraszamy do hali w Halembie w sobotę - wstęp wolny.

sobota, 24 września 2022 11:06

1 liga PLF - Sośnica Gliwice - Gwiazda 3-0 (2-0)

W derbach inaugurujących rozgrywki 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu przegrywamy w Gliwicach z Sośnicą 0-3. Pierwszego gola po fatalnym zachowaniu w obronie tracimy już w ... 23 sekundzie. Gra w I połowie była wyrównana - niestety w 14 minucie po kontrze miejscowi zdobyli drugiego gola. Po zmianie stron rudzianie zagrali agresywniej i w 6 minucie Gwiazda miała już .. 5 przewinień. Mecz dalej miał wyrównany przebieg - od 35 minuty graliśmy z lotnym bramkarzem, ale to rywale zdobyli bramkę strzałem z własnej połowy.

Niestety nie był to dobry występ Gwiazdy na początek sezonu. Kolejny mecz w sobotę o Halembie.

czwartek, 15 września 2022 21:56

1 liga PLF - Sparing - Rekord - Gwiazda 13-3

Ostatni sparing seniorów za nami. Jeden z najlepszych zespołów w kraju Rekord Bielsko-Biała potwierdził wysoką formę strzelecką z Ekstraklasy i także w sparingu wysoko pokonał Gwiazdę 13-3.
Bramki dla naszego zespoły zdobyli - Świerczyński, Małek i Grzybowski.
Przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna w I połowie, w II Gwiazda wyglądała już lepiej. Do startu ligi pozostał tydzień.
czwartek, 15 września 2022 21:54

Gra reprezentacja Polski

19 września 2022 r. o godz.18:00  w Hali Sportowej MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Jana Pawła II 6 odbędzie się mecz eliminacji Mistrzostw Świata w futsalu Polska - Grecja. Kibicujmy wspólnie Biało-Czerwonym! Zapraszamy!

niedziela, 11 września 2022 12:42

1 liga PLF - Wygrywamy turniej w Nowinach

W ramach przygotowań do sezonu Polskiej Ligi Futsalu rudzianie rozegrali turniej w Nowinach. Nasz zespół z dorobkiem trzech wygranych i jednego remisu zajął pierwsze miejsce w turnieju. Rudzianie niestety ponownie nie wystąpili w optymalnym zestawieniu, jednak ekipa która zagrała w Nowinach pokazała się z dobrej strony pokazując solidny futsal.

Wyniki

Gwiazda - GKS Tychy 3-0

Gwiazda - Luxiona UMCS Lublin 1-1

Gwiazda - Kazimierza Wielka 2-0

Gwiazda - Futsal Nowiny 4-2.

Naszym kolejnym sparingowym przeciwnikiem będzie Rekord Bielsko-Biała.

czwartek, 8 września 2022 22:20

1 liga PLF - Sparing - Gwiazda Ruda Śląska - Reprezentacja Polski Niesłyszących 5-2

W Halembie zespół Gwiazdy rozegrał sparing z Reprezentacją Polski Niesłyszących. Nasi przeciwnicy przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoszech. Dodajmy, że w bramce rywale zagrał dzisiaj Karol Wanot, który na co dzień jest zawodnikiem... Gwiazdy. W meczu rozgrywanym 2 x 30 minut Gwiazda wygrała 5-2. Już w sobotę nasz zespół zagra w turnieju towarzyskim w Nowinach.

czwartek, 8 września 2022 22:16

Rekomendacja dla Marka Wesołego

W imieniu Zarządu SRS Gwiazda  Ruda Śląska przekazujemy rekomendację dla Marka Wesołego w wyborach na Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Marek Wesoły jest gwarantem wsparcia dla rozwoju sportu i kultury fizycznej w Rudzie Śląskiej. Po latach zastoju i marazmu konieczne jest inne spojrzenie na działalność klubów i organizacji pozarządowych w mieście.

Apelujemy do rodziców dzieci trenujących w naszym klubie, ich rodzin oraz naszych sympatyków o poparcie 11 września kandydatury Marka Wesołego na Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Zarząd SRS Gwiazda Ruda Śląska

sobota, 3 września 2022 09:35

1 liga PLF - Sparing - Sośnica Gliwice - Gwiazda 3-3

W kolejnym spotkaniu sparingowym remisuje w Gliwicach ze Sośnicą 3-3. Trener Wiktor Grzywaczewski nadal nie może skorzystać z pełnej kadry. Niestety od początku przygotowań prześladuje nas pech. Do ligi i .... spotkania właśnie z Sośnicą w 1 kolejce pozostało jeszcze trochę czasu. Za tydzień zagramy w turnieju w Nowinach.