Aktualności

czwartek, 13 maj 2021 08:28

Rudzcy kadrowicze

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W Toruniu na zgrupowaniu Reprezentacji Polski U19 przebywa dwójka rudzian.
 
Maciej Mazur, który jest naszym zawodnikiem zespołu futsalowego oraz Marcin Jastrzembski, wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska, aktualnie reprezentujący barwy AZS Uniwersytet Śląski Katowice.
 
Mamy nadzieję, że rudzianie dobrze zaprezentują się podczas zgrupowania i spełnią oczekiwania trenera kadry Łukasza Żebrowskiego.
piątek, 30 kwiecień 2021 18:19

Rozmowa z trenerem Wiktorem Grzywaczewskim

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Po bardzo trudnym sezonie – kłopotach finansowo – personalnych zespół Gwiazdy zajął 9 miejsce w rozgrywkach 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu. Przed sezonem na pewno to był cel – utrzymanie w lidze, po zakończeniu rozgrywek pozostał jednak niedosyt

Wywiad z trenerem Wiktorem Grzywaczewskim...

wtorek, 27 kwiecień 2021 20:39

Maciek Mazur w Reprezentacji Polski U19

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Maciej Mazur otrzymał powołanie na konsultację futsalowej Reprezentacji Polski U19.
Konsultacja odbędzie się w maju w Toruniu. Maćkowi gratulujemy kolejnego powołania.
Szkoda, że z naszej ''złotej drużyny'' Mistrzów Polski tylko jeden zawodnik otrzymał powołanie na konsultację.
poniedziałek, 19 kwiecień 2021 20:15

O nas w mediach...

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Zachęcamy do lektury wywiadu jaki ukazał się na Sport Rudzki. Bohaterem wywiadu jest nasz zawodnik Maciej Mazur.
 
poniedziałek, 12 kwiecień 2021 07:48

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - BSF Bochnia 3-5 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W ostatnim spotkaniu sezonu 2020/2021 zespół Gwiazdy przegrał z BSF Bochnia 3-5. Goście, którzy mieli jeszcze szansę na grę w barażach o Ekstraklasę Futsalu od pierwszych minut nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Niestety pierwsza bramka dla gości to kuriozum, których w tym sezonie mieliśmy kilka, ale... sezon się skończył więcej lepiej zapomnieć. Goście objęli prowadzenie - szybko wyrównał Siadul. Bochnia zdołała jednak jeszcze w I połowie objąć prowadzenie, a my w ostatniej akcji pierwszej połowy mieliśmy idealną okazję na wyrównanie - zawodnik gości wybił jednak piłki z linii bramkowej.

Po zmianie stron goście szybko podwyższyli, kontaktowego gola zdobył Świerczyński. Na kolejne trafienie gości odpowiedział Grzybowski. Po jednej z kontr Bochnia zdobyła piątego gola i w sumie zasłużenie wygrała 5-3 chociaż wygrana na pewno nie przyszła jej łatwo.

Warto odnotować kolejny debiut w naszym zespole - udanie zaprezentował się Patryk Mentel, który z naszym zespołem U19 wywalczył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski.

W sumie kończymy sezon na 9 miejscu - przed rozpoczęciem sezonu wzięlibyśmy ''je w ciemno'' - teraz mimo wszystko pozostał niedosyt.

niedziela, 11 kwiecień 2021 09:42

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - BSF Bochnia - Niedziela Godz. 16.00 - link do transmisji

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W sobotę poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcia w grupie południowej Polskiej Ligi Futsalu.
Gratulujemy awansu do Ekstraklasy Futsalu ekipie Górnika Polkowice. Już wcześniej zapadły rozstrzygnięcia, że z ligą żegnają się ekipy z Mielca i Wrocławia.
Dzisiaj z kolei poznamy drużynę, która zagra w barażach - rywalizują Sośnica Gliwice oraz nasz dzisiejszy przeciwnik BSF Bochnia.
Oto link do naszego spotkania
 
Link do mecz
sobota, 10 kwiecień 2021 09:30

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - BSF Bochnia - Niedziela Godz. 16.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielę o 16.00 w Halembie Gwiazda podejmie BSF Bochnia. To będzie już ostatnia kolejka 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu. Czas na podsumowania tego nietypowego dla nas sezonu jeszcze nadejdzie.

Póki co skupiamy się na meczu niedzielnym - zależy nam na punktowym zakończeniu sezonu. Będzie to niezwykle trudne - rywale otrzymali 3 punkty walkowerem (za mecz z Unią Tarnów) i ciągle zachowali szansę na bezpośredni awans do Ekstraklasy Futsalu.

Aktualnie Bochnia ma 45 punktów tyle samo co Sośnica Gliwice i punkt straty do Górnika Polkowice. Rywale muszą więc zagrać o pełną pulę...

poniedziałek, 5 kwiecień 2021 12:48

1 liga PLF - Sytuacja przed ostatnią ligową kolejką

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W wielką sobotę odbyły się wszystkie spotkania grupy południowej 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu.
 
Wiadomo już, że o awans do Ekstraklasy Futsalu powalczą Górnik Polkowice i Sośnica Gliwice. Mistrz awansuje bezpośrednio - drugi zespół zagra o awans w barażach.
 
Poznaliśmy także dwójkę spadkowiczów - to zespoły z Wrocławia i Mielca.
 
Tak jak wspominaliśmy spadkowiczów może być więc - wszystko zależy od liczby drużyn, które pożegnają się z Ekstraklasą i trafią do poszczególnych grup. Tak więc przed nami bardzo istotne spotkanie bowiem w ostatniej kolejce walczymy o 9 miejsce z Kamionką Mikołów.
 
Ostatnia kolejka została zaplanowana w całości na 16.00 w najbliższą niedzielę. Gwiazda zagra z Bochnią a Kamionka z Lublinem.
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj