Aktualności

sobota, 22 luty 2020 14:22

2 liga futsalu - Futsal Club Pyskowice - Gwiazda II Ruda Śląska - Niedziela Godz. 18.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielę w Pyskowicach zostanie rozegrana przedostatnia kolejka rozgrywek 2 ligi futsalu grupy śląsko - opolskiej. Na górnej części tabeli trwa walka o prawo gry w barażach o awans do 1 ligi futsalu - rywalizują ekipy Bongo i Kamionki ponieważ rezerwy Rekordu zgodnie z regulaminem nie mają prawa awansu.

W drugiej części tabeli pozostała jedna niewiadoma - korespondencyjny pojedynek o 4 miejsce stoczą ekip MTS Knurów oraz ... rezerwa Gwiazdy. Rudzianie tracą jeden punkt do rywali. Pozostały dwie kolejki i cień szansy na przeskoczenie w tabeli rywali. Pierwszym warunkiem jest pokonanie w Pyskowicach miejscowego FC.

Dodajmy, że w ten weekend Ekstraklasa Futsalu nie rozgrywa spotkań.

niedziela, 16 luty 2020 20:42

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - MTS Knurów - Wtorek Godz. 19.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Spotkanie rezerw Gwiazdy z MTS Knurów będzie kończyło 13 kolejkę rozgrywek 2 ligi futsalu. Nasz zespół zajmuje 5 miejsce i traci cztery oczka do czwartego MTS Knurów. Ewentualna wygrana pozwoli się zbliżyć naszej młodej drużynie na zaledwie jedno oczko do rywali i zachować szansę na zajęcia 4 pozycji. Mecz rozpocznie się o 19.30 w hali MOSiR w Halembie.

Zagramy jeszcze w Pyskowicach i w ostatniej kolejce w Halembie z Kamionką Mikołów, która walczy o baraże o 1 ligę.

środa, 5 luty 2020 20:27

2 liga futsalu - Bongo Krapkowice - Gwiazda II Ruda Śląska 2-3 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W pierwszym spotkaniu 3 rundy rozgrywek 2 ligi futsalu grupy Śląsko - opolskiej nasza młodzież wygrała z Bongo Krapkowice 3-2. Wreszcie przełamaliśmy rywali i po dwóch porażkach odnosimy cenne zwycięstwo. Dwie bramki zdobył Widuch i jedną Wardzichowski. Nasz zespół prowadził przez całe spotkanie.

W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe z liderem rezerwami Rekordu.

Niespodziewana porażka Bongo z Gwiazdą na pewno skomplikowała naszym rywalom walkę o miejsce premiowane grą w barażach o 1 ligę.

wtorek, 28 styczeń 2020 22:52

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Kamionka Mikołów 4-5 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

To było dramatyczne spotkanie kończące drugą rundę rozgrywek 2 ligi futsalu grupy śląsko - opolskiej. Nasza młodzież wysoko postawiła poprzeczkę ekipie Kamionki Mikołów.

Wprawdzie rywale prowadzili 2-0 i 4-2 to jednak w końcówce Kamionka prowadziła tylko 5-4 i do ostatnich sekund ofiarnie walczyła o utrzymanie prowadzenia.

Niestety naszej młodzieży dzisiaj zabrakło trochę doświadczenia i zimnej krwi pod bramką rywali. Przegrywamy 4-5 po dobrym meczu w naszym wykonaniu.

Bramki dla Gwiazdy II zdobywali - Wardzichowski, Witek, Szaraniec i Widuch.

Przed nami trzecia runda rozgrywek, którą rozpoczniemy meczem 5 lutego w środę w Krapkowicach.

niedziela, 26 styczeń 2020 19:02

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Kamionka Mikołów - Wtorek Godz. 19.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

We wtorek na zakończenie 10 kolejki 2 ligi futsalu rezerwy Gwiazdy podejmą Kamionkę Mikołów. Nasi rywale walczą o prawo gry w barażach o awans do 1 ligi ale zajmują czwarte miejsce... ze stratą trzech punktów do lidera. Rudzianie są tuż za Kamionką ale mają sześć punktów mniej od najbliższych rywali. Gdyby jednak nasza młodzież wygrała w tabeli zrobiłoby się jeszcze ciekawiej. O tym, że w Halembie gra się trudno przekonały się już w tym sezonie zespoły. Na pewno zapowiada się zacięty mecz.

Dodajmy, że po 10 kolejce nastąpi ustalenie terminarza i zespoły rozegrają jeszcze trzecią rundę - a więc pięć kolejnych spotkań.

środa, 22 styczeń 2020 07:57

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Futsal Club Pyskowice 12-4 (3-0)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W 2 lidze futsalu rezerwy Gwiazdy pokonały 12-4 drużynę FC Pyskowice. Bramki zdobywali Gąsior 3, Szaraniec 3, Dynek 2, Mazur 2 oraz Miłoń i Wardzichowski. Za tydzień młodzież zagra z Kamionką Mikołów także w Halembie.

Dobry mecz w naszym wykonaniu, szkoda straconych bramek. Cieszy skuteczność.

niedziela, 19 styczeń 2020 11:15

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Futsal Club Pyskowice - Wtorek Godz. 19.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W najbliższy wtorek rezerwy Gwiazdy rozegrają kolejne spotkanie ligowe. W hali MOSiR w Halembie naszym rywalem będzie zespół FC Pyskowice. Patrząc na ligową tabelę wydaje się że tym razem to nasza młodzież będzie faworytem pojedynku. W Pyskowicach nasz zespół odniósł cenne zwycięstwo. W naszej hali jesteśmy groźni dla każdej drużyny o czym niedawno przekonał się lider z Bielska-Białej. Wtorkowe spotkanie będzie kolejnym elementem przygotować naszej drużyny U18 do turnieju eliminacyjnego MMP U18, który 1 lutego odbędzie się w Halembie. Zapraszamy na spotkanie.

środa, 8 styczeń 2020 21:43

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Rekord II Bielsko Biała 2-2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Do ciekawego spotkania doszło w w 2 lidze futsalu grupy Śląsko - opolskiej. Do Halemby przyjechał lider - rezerwy Rekordu Bielsko-Biała. Obywa zespoły w zdecydowanej większości zagrały zawodnikami z kategorii U18, którzy już niedługo właśnie w Halembie zagrają w turnieju o awans do finałów mistrzostw Polski właśnie w tej kategorii wiekowej. Ciekawy mecz, wiele sytuacji bramkowych i dramaturgia. Goście prowadzili do przerwy 1-0, następnie po bramkach Mazura i Gąsiora Gwiazda prowadziła 2-1. Prowadzenie rudzianie stracili jednak w ostatniej minucie spotkania.  Wynik 2-2 na pewno stanowi dobry prognostyk dla naszego zespołu przed kolejnymi meczami oraz eliminacjami mistrzostw Polski.

Strona 1 z 3
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj