Aktualności

wtorek, 8 marzec 2022 20:21

3 liga futsalu - Rekord II Bielsko-Biała - Gwiazda II Ruda Śląska 4-4 (2-1)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Przed rozpoczęciem ostatniego spotkania 3 śląskiej ligi futsalu Marek Kubica członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej wręczył pamiątkowe puchary dla Mistrza i Wicemistrza tegorocznej ligi, a więc rezerw Rekord Bielsko-Biała i Gwiazdy Ruda Śląska. 

Po miłej uroczystości rozpoczęła się futsalowa rywalizacja - szybki i dynamiczny mecz stojąc na wysokim poziomie jak przystało na dwie najlepsze drużyny w lidze. Rekord cztery razy obejmował prowadzenie a Gwiazda cztery razy doprowadzała do remisu - ostatnią bramkę rudzianie zdobyli w 37 minucie. Ekipa Wiktora Grzywaczewskiego postawiła wszystko na jedną kartę i wycofała bramkarza grając w końcówce piątką zawodników w polu. Gospodarze zdołali jednak się wybronić. Obserwatorzy żartowali, że dawno już żaden rywal przy remisie na parkiecie Rekordu nie zdecydował się na taką taktyczną zagrywkę.

Dobry wynik w lidze i niezła gra - szkoda punktów straconych w pierwszy kolejkach, strat nie udało się odrobić. Ważne, że młodzież miała zagwarantowane ligowe granie co dało nam przecież brązowy medal Mistrzostw Polski U19

niedziela, 6 marzec 2022 17:48

3 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Górnik Sosnowiec 17-1 (6-0)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Rekordowym zwycięstwem nasze rezerwy pożegnały się z rozgrywkami 3 ligi śląskiej w Halembie. Dzięki wygranej przypieczętowaliśmy Wicemistrzostwo 3 ligi śląskiej futsalu. Do zakończenia rozgrywek pozostał nam zaległy mecz z mistrzem rozgrywek - rezerwami Rekordu Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się już jutro w poniedziałek 7 marca o 18.00.

Będzie to pojedynek dwóch zespołów, które na pewno będzie prestiżowe - Rekord do tej pory przegrał tylko raz... w Halembie, rudzianie także z Rekordem przegrali tylko raz. Fajny mecz na koniec ligi połączony będzie z uroczystością wręczenia pucharów dla drużyn.

niedziela, 20 luty 2022 18:38

3 liga futsalu - Sośnica II Gliwice - Gwiazda II Ruda Śląska 2-4 (2-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W spotkaniu w Gliwicach rezerwy Gwiazdy pokonały rezerwy Sośnicy 4-2. Rudzianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie i dwukrotnie rywale doprowadzali do wyrównania w I połowie. Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko zawodnicy Gwiazdy. Na dwie kolejki przed końcem zajmuje drugie miejsce ze stratą 6 punktów do lidera z Bielska-Białej i przewagą pięciu punktów nad Młodością Rudno. Przed nami jeszcze wyjazd na parkiet Rekordu i koniec sezonu we własnej hali z Górnikiem Sosnowiec.

czwartek, 17 luty 2022 08:31

3 liga futsalu - Sośnica II Gliwice - Gwiazda II Ruda Śląska - Niedziela Godz. 14.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Zbliża się kolejny futsalowy weekend - dla nas będzie to futsalowa niedziela.
Już o 14.00 w Gliwicach nasze rezerwy zagrają w Gliwicach z rezerwą Sośnicy. Bez wątpienia nasi rywale będą chcieli to spotkanie wygrać, bowiem do tej pory w lidze nasz zespół wygrał i zremisował.
Natomiast o 16.00 w Halembie zagra pierwszy zespół. Podejmować będzie AZS UEK Kraków. Mecz sąsiadów w tabeli na pewno ma istotne znaczenie co do dalszego przebiegu rozgrywek. Póki co wszyscy oglądają się na dół tabeli żeby jak najszybciej zapewnić sobie spokojną końcówkę sezonu. Zapraszamy na mecz.
niedziela, 13 luty 2022 17:18

3 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Piast II Gliwice 13-5

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W pojedynkach rezerw Gwiazdy i Piasta zazwyczaj zawodnicy wykazywali się dużą skutecznością - nie inaczej było w hali w Halembie, gdzie znowu kibice zobaczyli aż 18 trafień! Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 13-5, którzy umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Do zakończenia ligi pozostały jeszcze 3 kolejki i gramy o utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Dodajmy, że nasi seniorzy zaimponowali skutecznością w ten weekend w dwóch meczach zdobywając aż 23 bramki!

Pragniemy także podziękować ekipie Piasta Gliwice, że pojawili się dzisiaj na spotkaniu mimo małego zamieszania związanego z terminem spotkania. Cieszymy się z faktu, że spotkanie można było rozegrać.

niedziela, 6 luty 2022 19:30

3 liga futsalu - Młodość Rudno - Gwiazda II Ruda Śląska 3-6 (2-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

A jednak.. do trzech raty sztuka! W końcu w tym sezonie pokonujemy Młodość Rudno. W przeciągu spotkania zasłużyliśmy na wygraną - do stanu 3-3 mieliśmy wyrównany mecz chociaż przy naszej słabej skuteczności. Jeszcze przy naszym prowadzeniu 3-2 rywale nie wykorzystali rzutu karnego. Końcówka meczu była jednak naszym popisem i wygrywamy 6-3. Warto dodać, że jedną z bramek zdobył nasz bramkarz ... Patryk Lawacz skutecznie wykorzystał przedłużony rzut karny. (wcześniej jednego zmarnowaliśmy). Po pokonaniu Młodości awansujemy na pozycję wicelidera tabeli.

niedziela, 6 luty 2022 12:04

3 liga futsalu - Młodość Rudno - Gwiazda II Ruda Śląska - Niedziela Godz. 16.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielę o 16.00 rozpocznie się w Knurowie spotkanie 11 kolejki rozgrywek 3 ligi futsalu. Pojedynek najpewniej zadecyduje o drugim miejscu w tabeli - aktualnie zespoły Młodości Rudno i rezerwy Gwiazdy mają taką samą liczbę zdobytych punktów. Co ciekawe zespoły zmierzą się dzisiaj po raz trzeci i do tej pory dwa razy wygrywała ekipa z Rudna. Nasza młodzież wchodzi w ostatnią fazę przygotowań do finałów Mistrzostw Polski. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek - czy sprawdzi się zasada - "Do trzech razy sztuka"?

sobota, 29 styczeń 2022 19:46

3 liga futsalu - Górnik Sosnowiec - Gwiazda II Ruda Śląska 3-8 (2-5)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Rezerwy Gwiazdy nadal zwycięskie. W sobotnie popołudnie rudzianie ponownie pokonali Górnik Sosnowiec. Tym razem w hali rywali odnosimy cenną wygraną 8-3. Za tydzień zapowiada się mecz o pozycję wicelidera - w Szczygłowicach zagramy z Młodością Rudno.

Liczymy, że w końcu także pierwsza drużyna zdobędzie komplet punktów w pojedynku ligowym w starciu z Unią Tarnów.

Strona 1 z 6
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj