SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Drugi tydzień przygotowań

Dzisiaj rozpocznie się drugi tydzień przygotowań naszego zespołu do rozgrywek Ekstraklasy Futsalu. Zawodnicy Gwiazdy póki co nie trenują w obiekcie w Halembie, a w hali bielszowickiej Zgody. Niestety pierwsza część remontu obiektu w Halembie po raz kolejny przedłuża się. Niewątpliwie dla naszej drużyny, a za chwilę do kolejnych ekip trenujących w hali miejskiej to duży problem. Aktualnie obowiązujący termin to 19 sierpnia, kiedy być może będzie możliwe wejście na halę. Aktualnie trwają prace związane z remontem elewacji obiektu i wymianą okien.

Przypominamy, że pierwsze spotkanie ligowe rozegrane zostanie już 6 września właśnie w Halembie a przeciwnikiem będzie Red Devils Chojnice.

Zespół jednak w bojowych nastrojach przygotowuje się do sezonu, poza wypożyczeniem Dawida Barteczki do GSF Gliwice  - pozostali zawodnicy z minionego sezonu są do dyspozycji trenerów Nogi i Kujawy. Trwają także rozmowy w sprawie wzmocnienia kadry - o szczegółach poinformujemy już wkrótce. Drugi tydzień przygotowań zakończy się sparingiem z AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN