SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

EF - Gwiazda Ruda Śląska - Constract Lubawa 1-6 (0-1)

W IV kolejce przegrywamy 1-6 z Constarctem Lubawa. Spotkanie w I połowie było wyrównane - jeden i drugi zespół stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych - świetnie spisywali się obydwaj bramkarze. Przełomowym momentem była akcja gości przeprowadzona sześć! sekund przed końcem pierwszej połowy po której goście objęli prowadzenie.

W II połowie rudzianie ruszyli do ataków - niestety to goście zdobyli drugiego gola po szybkiej kontrze. Później nastąpił frontalny atak Gwiazdy - piękną bramkę zdobył z woleja Bartosz Siadul i było 1-2. Niestety kilka niewykorzystanych sytuacji szybko się zemściło i goście z zimną krwią punktowali miejscowych. Być może wynik 1-6 jest za wysoki, ale goście zasłużyli na wygraną.

Niestety oprócz punktów tracimy dwójkę kontuzjowanych zawodników - Hyżego i Jagodzińskiego, którzy dołączyli do Mrowca, który nie zagrał z powodu urazu w sobotnim pojedynku.

Już w środę mecz w Białymstoku, a w Halembie kolejny mecz odbędzie się 14 października o 20.00 - będzie to mecz transmitowany przez stację Sportklub.