Aktualności

niedziela, 22 maj 2022 16:43

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Hetman Katowice 2-4

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Mimo prowadzenia do przerwy 2-0 i kilku sytuacji bramkowych w 1 połowie przegrywamy ostatecznie 2-4. W II połowie rywale byli bardziej zdeterminowani i wygrali. Trochę kontrowersji w spotkaniu jednak było. Cóż pozostały trzy kolejki do końca bieżących rozgrywek..

piątek, 20 maj 2022 21:10

Klasa A - Józefka Chorzów - Gwiazda 3-1

W zaległym spotkaniu przegrywamy w Chorzowie z Józefką 1-3. Do końca pozostały cztery kolejki. Liczymy na dobre występy w końcówce sezonu.

piątek, 20 maj 2022 21:05

Klasa A - Urania Kochłowice - Gwiazda Ruda Śląska 2-1

Gospodarze zdobyli gola w 95 minucie gry. Niestety po raz kolejny tracimy punkty w końcówce meczu w tym sezonie.
sobota, 14 maj 2022 15:28

Klasa A - Urania Kochłowice - Gwiazda Ruda Śląska - Niedziela Godz. 11.00

Pracowitą niedzielę będą mieli nasi seniorzy występujący w Klasach "A" i "B". Najpierw o godzinie 11:00 na boisku w Kochłowicach w spotkaniu derbowym pierwsza drużyna zmierzy się z zespołem "Uranii". Mamy nadzieję, że kryzys został już zażegnany i po ostatnim zwycięstwa nasza młodzież kolejny raz zapunktuje i doda cenne punkty do ligowej tabeli. Po meczu w Kochłowicach wypadałoby zjeść obiad i stawić się o godzinie 16:00 na boisku w Nowym Bytomiu gdzie zagrają nasze rezerwy, a przeciwnikiem będzie UKS "Ruch" Chorzów. Nasze rezerwy w środę w zaległym spotkaniu pokonały drugą drużynę "Naprzodu" Lipiny i też nasza młodzież (z małymi wyjątkami ) z pewnością będzie chciała iść za ciosem i tym samym zgarnąć kolejne punkty.

niedziela, 8 maj 2022 16:47

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Kamionka Mikołów 2-1

Bramki Tkacza i Sobka dały pierwszą wiosenną wygraną w Klasie A. Pokonujemy 2-1 Kamionkę Mikołów i pozostajemy na bezpiecznym miejscu w ligowej tabeli. Zapowiada się bardzo ciekawa walka w czołówce i dole tabeli katowickiej Klasy A.

piątek, 6 maj 2022 19:37

Klasa A - Sobota Godz. 13.00 Gwiazda Ruda Śląska - Kamionka Mikołów

Czy nasz zespół w końcu się przełamie?
W sobotę o 13.00 Gwiazda podejmuje Kamionkę Mikołów.
Trener Michał Grzywaczewski ma spore problemy kadrowe, ale przed tygodniem drużyna zagrał dobre spotkanie więc zapowiada się mecz walki.
niedziela, 1 maj 2022 14:03

Klasa A - MKS Siemianowiczanka - Gwiazda 3-0

Opinia trenera Michała Grzywaczewskiego po meczu:
"Przegrywamy kolejny mecz jednak należą się słowa uznania dla mojego zespołu, który w końcu walczył, był częściej przy piłce niż faworyzowani gospodarze. Niestety do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się sędzia spotkania sędziując "po gospodarsku". Często podejmował decyzję na korzyść przeciwników. Rzut karny po złości bo Mati wcześniej dyskutował z Panem gwizdkiem. Nas karał żółtymi kartkami co drugi faul, a gospodarzy którzy przewiniali więcej oszczędzał. Skoro rywale mają awansować za wszelką cenę to lepiej niech to zrobią w tym sezonie bo nie będzie takich spotkań.. Przed moim zespołem kolejne ciężkie spotkanie z Kamionką i mam nadzieję, że powalczymy tak jak w Siemianowicach.

sobota, 30 kwiecień 2022 15:46

Klasa A - O 17.00 w Parku Pszczelnik...

W sobotnie popołudnie ciężkie zadanie czeka nasz zespół seniorów występujących na boiskach klasy "A". Zagrają w Siemianowicach z jednym z kandydatów do awansu zespołem "Siemianowiczanki". Chciałoby by się powiedzieć, że jedziemy po kolejne punkty, a należy napisać po pierwsze punkty w tej rundzie. Ciężko "orzech do zgryzienia" ma trener Michał Grzywaczewski, który musi sporo kombinować aby w końcu nasza młodzież zapunktowała. Jak zapowiedział w Siemianowicach nasz zespół wystąpi w jeszcze bardziej odmłodzonym składzie. Trener będzie mógł również skorzystać z zawodników występujących w rezerwach, które w ten weekend pauzują. W spotkaniu nie wystąpi przynajmniej trzech doświadczonych zawodników i może ten fakt sprawi, że pozostali mniej doświadczeni będą chcieli sprawić niespodziankę w Parku Pszczelnik.