Aktualności

niedziela, 24 październik 2021 20:31

Klasa A - Hetman Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 1-1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielne popołudnie remisujemy w Katowicach 1-1. Szanujemy punkt zdobyty w starciu z Hetmanem. Relacja wkrótce.

niedziela, 24 październik 2021 09:04

Klasa A - Hetman Katowice - Gwiazda Ruda Śląska - Niedziela Godz. 13.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Po trzech porażkach z rzędu nasi seniorzy w niedzielę wybierają się do Katowic na mecz z "Hetmanem". Rywal niewygodny dla naszego zespołu. W dotychczasowych rywalizacjach na boiskach Klasy "A" nie potrafiliśmy pokonać rywali, mimo że za każdym razem byliśmy zespołem lepszym piłkarsko na murawie. Jednak albo traciliśmy gole w końcówce meczu albo schodziliśmy po ostatnim gwizdku sędziego z bagażem bramek na które nie zasłużyliśmy. Tak więc może najbliższa niedziela będzie przełomowa dla naszego zespołu. Niestety zagramy w tym meczu przynajmniej bez dwóch podstawowych zawodników. Jak to się mówi... nie ma ludzi nie zastąpionych...
Trenera Michała Grzywaczewskiego cieszy frekwencja na treningach poprzedzających ten weekend meczowy. Mając kolejno na zajęciach treningowych 22 i 24 zawodników to tylko trzeba się cieszyć, że obecni na tych treningach zawodnicy dają z siebie wszystko aby w walce o punkty zaprezentować się jak najlepiej.

niedziela, 17 październik 2021 08:31

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Urania Kochłowice 0-2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W derbowym spotkaniu w Klasie A przegrywamy z kochłowicką Uranią 0-2. Wkrótce relacja...

piątek, 15 październik 2021 18:59

Klasa A - Przed derbami....

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Jutro o godzinie 15:00 na boisku w Nowym Bytomiu spotkanie rozegrają nasi seniorzy występujący w klasie "A". Derbowym rywalem będzie lider tabeli "Urania", drużyna która "odprawia z kwitkiem" kolejne zespoły prezentując przy tym solidny futbol. Nasz zespół natomiast w ostatnich dwóch spotkaniach nie zdobył nawet punktu, a w meczach w roli gospodarza nie potrafił zwyciężyć. "Urania" jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji ale znając naszych zawodników i ich rywalizację z najlepszymi zespołami w poprzednich sezonach (Grunwald, Józefka) należy mieć nadzieję, że i jutro zmobilizują się na faworyta. Jedynym pozytywem, który daje iskierkę nadziei jest gra naszego zespołu, który mimo, że nie punktuje gra dobrze i jutro do tej gry miejmy nadzieję dopisze jakąś zdobycz punktową. Na zdjęciu newsa nasz zawodnik Mateusz Nowicki, który chyba wskazuje w którą drogą nasz zespół musi iść aby zdobyć komplet punktów w meczu z "Uranią".

czwartek, 14 październik 2021 19:11

Klasa A - Derby z liderem

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Zanim w niedzielę zagrają nasi pierwszoligowcy w sobotę na trawie czekają nas derby.
 
Gwiazda podejmuje lidera kochłowicką Uranię.
 
Zapraszamy na mecz.
niedziela, 10 październik 2021 09:27

Klasa A - Kamionka Mikołów - Gwiazda Ruda Śląska - Niedziela Godz. 13.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Ruda Śląska, Mikołów, Tarnów...co łączy te miejscowości... oczywiście mecze "Gwiazdy ". W niedzielę o godzinie 13:30 seniorzy rozegrają kolejny mecz w ramach Klasy "A". Na boisku w Mikołowie będą rywalizować z faworytem tego meczu ekipą "Kamionki". Nasz zespół z pewnością powalczy w "Dolinie Jamny" mimo, że będzie musiał poradzić sobie bez kilku podstawowych zawodników. "Lubimy takie mecze gdzie nie jesteśmy faworytem" - stwierdzili zawodnicy przed czwartkowym treningiem.
Tak, że dzisiaj mamy nadzieję "Gwiazda " na specyficznym boisku w Mikołowie zaprezentuje dobrą grę i powalczy o kolejne punkty do ligowej tabeli.
"ON TOUR" i w niedzielę przywozimy 9 punktów z Nowego Bytomia, Mikołowa i Tarnowa!!!
wtorek, 5 październik 2021 08:19

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - MKS Siemianowiczanka - relacja

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Wracamy jeszcze do sobotniego meczu seniorów, którzy w dramatycznych okolicznościach piłkarskich tak można nazwać ostatnie 10 minut tego meczu  przegrali kolejne spotkanie na własnym boisku z zespołem "Siemianowiczanki" 2:3. Kiedy w 80 minucie meczu Daniel Jagodziński zdobył bramkę na 2:0 wydawało się, że punkty pozostaną w Rudzie Śląskiej. Niestety bramki zdobyte przez rywali w 91 i 95 minucie sprawiły, że wróciły "demony" z poprzednich sezonów w których nasz zespół właśnie tracił bramki w końcówkach meczu i schodził z boiska w roli pokonanego.
Tak trener zespołu Michał Grzywaczewski podsumował to spotkanie :
"Gdy przegrywa się mecz w ostatnie 10 minut to ciężko pogodzić się z porażką. Przez całe spotkanie byliśmy zespołem lepszym jednak w ostatnich minutach popełniliśmy błędy, które doświadczony rywal wykorzystał. Szkoda moich chłopaków, którzy włożyli w to spotkanie mnóstwo sił, a efektu w postaci punktów niestety nie ma. Na nic zdała się świetna dyspozycja Patryka Lawacza, kolejna asysta i bramka Jagodzińskiego i dobry występ najlepszego na boisku Dworaczka. Przed nami dwa mecze z drużynami które będą walczyć o awans do ligi okręgowej. Najpierw wyjazd na Kamionkę potem derby z Uranią. Będzie ciężko ale wiem że moi zawodnicy lubią takie mecze kiedy grają z zespołami wyżej notowanymi w tabeli"

sobota, 2 październik 2021 18:00

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - MKS Siemianowiczanka 2-3

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Po dwóch bramkach zdobytych przez rywali w doliczonym czasie gry przegrywamy 2-3 z Siemianowiczanką. Relacja wkrótce.

Szukaj

Kontakt

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska

ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska

tel. 504 197 289

e-mail : gwiazda@srsgwiazda.pl

Najnowsze informacje

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj