Aktualności

niedziela, 25 września 2022 18:22

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Stadion Śląski Chorzów 3-0

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Trzecia wygrana z rzędu naszych seniorów na trawie. Tym razem zasłużenie pokonujemy 3-0 Stadion Śląski Chorzów. Powoli przesuwamy się w górę tabeli. Mamy 12 punktów i zajmujemy szóste miejsce w tabeli. W niedzielę zagramy w Chorzowie z UKS. Brawa dla zespołu.

sobota, 17 września 2022 21:48

Klasa A - Górnik Wesoła - Gwiazda Ruda Śląska 1-4 (0-1)

To nie było łatwe spotkanie. Wprawdzie już 1 minucie Chromik wykorzystał składną akcję zespołu i Gwiazda prowadziła 1-0. W I połowie rudzianie kontrolowali grę jednak nie potrafili wykorzystać kolejnych 3-4 sytuacji. Po zmianie stron gospodarze dość niespodziewanie zdobyli bramkę po rzutu wolnym z ponad 30 metrów! Przełomowym momentem była 70 minuta, kiedy to czerwoną kartkę obejrzał nasz zawodnik! Świetnie wszedł na boisko Szaraniec który zdobył bramkę na 2-1, a zagubionych piłkarzy Górnika dobił dwukrotnie Jagodziński! Cieszy wygrana - pierwsza na wyjeździe. Dzisiaj zespół poprowadził Prezes Arkadiusz Grzywaczewski. Wygrana została dedykowana trenerowi Dariuszowi Kotowi, który dzisiaj poddał się operacji kolana - niewykluczone, że wiosną "Kocika" zobaczymy na boisku w roli zawodnika!

sobota, 17 września 2022 09:41

Klasa A - Górnik Wesoła - Gwiazda Ruda Śląska - Sobota Godz. 16.00

W sobotę nasz zespół zagra spotkanie z Górnik Wesoła . Jeszcze w minionym sezonie nasi rywale występowali po reaktywacji w Klasie B, ale szybko wygrali ligę i awansowali.

Rywale liczą na pierwsze zwycięstwo w sezonie a my także na pierwsze zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym.
niedziela, 11 września 2022 12:47

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - UKS Szopienice 5-1

Pełna mobilizacja po dwóch derbowych porażkach z naszym zespole przyniosła skutek. Gwiazda pokonała w Nowym Bytomiu UKS Szopienice 5-1!. Pierwsze dwie bramki zdobył Ogłoza po asystach Jagodzińskiego. Przy stanie 2-0 goście otrzymali czerwoną kartkę i chwilę później... zdobyli kontaktowego gola.  Gwiazda jednak spokojnie i konsekwentnie realizowała swój plan- kolejne bramki zdobyli Jagodziński, Chromik i Studnik. Po 4 kolejkach mamy 6 punktów na swoim koncie i w najbliższym spotkaniu zagramy na wyjeździe z Górnikiem Wesoła.

czwartek, 8 września 2022 22:14

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Urania Kochłowice 0-7

W 3 kolejce zespół Gwiazdy przegrał aż 0-7 z Uranią Kochłowice. Była to zasłużona wygrana rywali, którzy byli lepsi w tym dniu od naszej drużyny.

sobota, 3 września 2022 09:37

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Urania Kochłowice Sobota Godz. 16.30

O 16.30 w Nowym Bytomiu kolejne derby Rudy Śląskiej.

Po przegranych derbach w Wirku dzisiaj czekają nas kolejne derby z kochłowicka Uranią. Rywale mierzą w awans i wygrali dwa pierwsze pojedynki.
Mecz w Nowym Bytomiu rozpocznie się dzisiaj w sobotę o 16.30
Po porażce przed tygodniem trener Dariusz Kot miał sporo przemyśleń. Być może w wyjściowym składzie pojawią się korekty w porównaniu z pierwszymi pojedynkami.
Jedno jest pewne - zapowiadają się prawdziwe derbowe emocje.
czwartek, 25 sierpnia 2022 21:04

Klasa A - Derby coraz bliżej

Derby coraz bliżej... już w sobotę rudzkie starcie Wawel - Gwiazda!
Mecz w sobotę o 16.00
Po zwycięstwie na inaugurację czas na pierwsze spotkanie wyjazdowe w tym sezonie.
niedziela, 21 sierpnia 2022 14:54

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Józefka Chorzów 3-1 (1-0)

W pierwszej kolejce zespół Gwiazdy pokonał Józefkę Chorzów 3-1. Mecz rozpoczął się po myśli Gwiazdy i Dominik Chromik w 7 minucie zdobył prowadzenie. W miarę upływu czasu coraz lepiej spisywali się goście. Dopięli swego na początku II połowy doprowadząjąc do remisu. Wydawało się, że to właśnie Józefka jest bliżej zdobycia bramki - Gwiazda jednak dwa razy trafiła w poprzeczkę i wreszcie Jagodziński po indywidualnej akcji zdobył bramkę na 2-1. Z rywali praktycznie zeszło powietrze i Gwiazda dyktowała warunki gry w końcówce spotkania zdobywając za sprawa Buczkiewicza bramkę na 3-1.

Teraz dwa  spotkania derbowe przed nami - w sobotę w Wirku i za dwa tygodnie z Uranią.