Tym razem ""w cywilu" nasz zespół grający w Klasie A podsumował pierwszą część sezonu!
W klimatycznej Esencja Smaku w Wirku frekwencja dopisała. Atmosfera jest więc nadzieję na kolejne dobre występy także są.

Klasa A - Sparingowo

Trener Dariusz Kot już myślami jest przy rundzie rewanżowej.
Gwiazda zagrała sparing w Chorzowie przegrywając 4-3
Bramki - Studnik Opeldus i Ogłoza.
Więcej grali dzisiaj zawodnicy, którzy otrzymywali mniej szans jesienią. Ale testowanych było także czterech nowych zawodników.
niedziela, 13 listopad 2022 10:33

Klasa A - Orzeł Mokre - Gwiazda Ruda Śląska 5-0 (4-0)

Nie tak wyobrażaliśmy sobie wynik ostatniego spotkania rundy jesiennej. Przegrywamy zasłużenie 5-0 z wiceliderem. Zespół Orła szybko zdobył bramkę i wyprowadzał zabójcze kontry - w 30 minucie gospodarze prowadzili już 3-0 a nasz zespół wyglądał na mocno zagubiony. Trener Dariusz Kot zdecydował się jeszcze w I połowie na zmianę aż trzech zawodników. Tymczasem po kolejnym błędzie w obronie w 45 minucie z rzutu karnego tracimy kolejnego gola. Po przerwie Gwiazda atakowała, ale praktycznie stworzyła sobie może 2-3 sytuacje, a gospodarze mogli ich zdobyć więcej. Przegrywamy 0-5 po słabym meczu. Niestety to spotkanie pokazało, że w całej rundzie nie potrafiliśmy ustabilizować formy i w kilku spotkaniach zagraliśmy poniżej swoich możliwości. Wkrótce podsumowanie rundy.

piątek, 11 listopad 2022 17:50

Klasa A - Orzeł Mokre - Gwiazda Ruda Śląska - Sobota Godz. 14.00

To już ostatni akcent piłkarskiej Klasy A.
Ale za to jaki! W sobotę o 14.00 wicelider tabeli podejmuje trzecią drużynę, czyli Orzeł Mokre kontra Gwiazda Ruda Śląska!
Podopieczni Dariusza Kota notują zwyżkę formy i skuteczności w końcówce rundy jesiennej. Tym samym Gwiazda wspięła się w górne rejony tabeli. Niezależnie od wyniku sobotniej potyczki i tak będzie to najlepsza runda w wykonaniu naszej drużyny na trawie.
Zawodnicy i trener zapowiadają jednak... że to nie koniec walki!
niedziela, 6 listopad 2022 14:54

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Kamionka Mikołów 3-1 (1-0)

Ważne zwycięstwo odnieśli podopieczni Dariusza Kota w kontekście miejsc w górnej części tabeli. Gwiazda pokonała Kamionkę 3-1 i na pewno było to zasłużone zwycięstwo. Bez wątpienia mecz był szybki i kontaktowy. Obydwa zespoły wiedziały, że stawką jest 3 miejsce w tabeli Klasy A. Gwiazda wygrała i notuje bardzo dobrą rundę jesienną. Dodajmy, że na koniec jesieni zagramy z Orłem Mokre na wyjeździe. Nasz rywal jest wiceliderem i ma aktualnie 5 punktów przewagi nad naszym zespołem. Będzie to więc ciekawe i pełne emocji spotkanie.

sobota, 5 listopad 2022 09:43

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Kamionka Mikołów - Sobota 14.30

W sobotę o 14.30 zostanie rozegrane ostatnie spotkanie rundy jesiennej w roli gospodarza. Gwiazda podejmuje Kamionkę Mikołów. W tygodniu nasi rywale zostali ukarani walkowerem za grę nieuprawnionego zawodnika w jednym z ostatnich zwycięskich spotkań i stracili trzy punkty. Tym samym dzisiaj zagrają dwa zespoły które zgromadziły po 22 punkty i zajmują 3 i 4 miejsce w tabeli. Ciężar gatunkowy spotkania jest duży. Rudzianie ostatnie znowu notują zwyżkę formy. Gwiazda za tydzień zagra jeszcze kolejny ważny mecz z wiceliderem Orłem Mokre na wyjeździe. Zapraszamy na mecz.

poniedziałek, 31 październik 2022 16:21

Klasa A - Hetman Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 1-5 (0-2)

Ktoś może powiedzieć, że jak Gwiazda nie grała derbów to wygrała... i będzie miał rację. Pewne zwycięstwo na trudnym dla nas obiekcie Hetmana Katowice cieszy. Wygrana 5-1 przesunęła nas na czwarte miejsce w tabeli.

W sobotę podejmujemy w Nowym Bytomiu trzecią w tabeli Kamionkę Mikołów, do której tracimy ... 3 punkty. Będzie ciekawie.

niedziela, 23 październik 2022 14:23

Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - TP Jastrząb Bielszowice 2-2

Z jednej strony zdobyliśmy pierwszy punkt w spotkaniach derbowych w tym sezonie, a z drugiej pozostał spory niedosyt. Gwiazda na pewno była w tym spotkaniu lepszym zespołem jednak brakowało skuteczności w meczu i bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości. Jastrząb dwa razy obejmował prowadzenie i dwa razy doprowadziliśmy do wyrównania. Remis trzeba szanować. Do zakończenia rundy jesiennej jeszcze parę spotkań - czekają nam m.in. dwa trudne spotkania z czołówką tabeli tj. Kamionką i Orłem Mokre.