Klasa A – Wyzwolenie Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska 1-4

Wygrywamy dzisiaj na boisku w Chorzowie z “Wyzwoleniem” 4:1. Była to trzecia wygrana z rzędu na boiskach rywali. Gdyby nasi piłkarze punktowali “u siebie” to pozycja w tabeli była by zdecydowanie lepsza. Może za tydzień w meczu z zespołem “Siemianowiczanki” “klątwa” gry w roli gospodarza zostanie przełamana.

W 8 minucie meczu po rzucie rożnym bramkę zdobył Marcin Michalski. Warto dodać, że nasz zespół w tygodniu poprzedzającym mecz właśnie trenował stałe fragmenty gry. W kolejnych minutach meczu gospodarze stwarzali sobie dogodne sytuacje bramkowe jednak na “nasze szczęście” piłka nie znalazła drogi do bramki Marcina Ligendzy. Druga część spotkania to już zdecydowanie lepsza gra “Gwiazdy”. Na drugą bramkę dla naszego zespołu czekaliśmy do 68 minuty. Po dośrodkowaniu Daniela Jagodzińskiego bramkę głową zdobył Nikodem Kordyjak wprowadzony na boisko przez trenera Michał Grzywaczewskiego trzy minuty wcześniej i chyba był to pierwszy kontakt z piłką “Niko”. 80 minuta to gol kontaktowy rywali jednak już 4 minuty później z rzutu wolnego świetnie przymierzył Daniel Jagodziński i w tym momencie spotkania było wiadomo, że “Gwiazda” zgarnie komplet punktów. Końcowy wynik meczu ustalił nasz kapitan Daniel Jagodziński, który nietypowo dla siebie bo z prawej nogi zdobył bramkę
zamykającą to spotkanie.
Wygrywamy, cieszymy się z trzech punktów jednak nasz zespół musi dążyć do jeszcze lepszej gry bo wiemy, że w kadrze mamy piłkarzy którzy jeszcze w tym sezonie nie zaprezentowali się na 100%

“WYZWOLENIE” CHORZÓW  –  “GWIAZDA”     1:4  (0:1)

Bramki dla “Gwiazdy” : Jagodziński 2 (84′ 90′), Kordyjak (68′) Michalski (8′)

Żółte kartki : Dworaczek (3), Jagodziński (3).