Klasa A – “HETMAN” KATOWICE – “GWIAZDA” 5:0 (0:0)

Przegrywamy wysoko w Klasie “A” w meczu wyjazdowym z “Hetmanem” Katowice. Jednak nasz zespół nie musiał przegrać, a wręcz odwrotnie wygrać jednak brak skuteczności sprawił, że porażka stała się faktem.

Drużyna “Hetmana” Katowice jak to się mówi “nam nie leży”. Poprzednie dwa spotkania przegrywaliśmy po dobrej grze w doliczonych czasach gry. Tym razem nasza zła passa zaczęła się od straty gola na 0:2 w 80 minucie. Nasz zespół dążył do zdobycia kontaktowego gola większą liczbą zawodników co otworzyło szanse na gole gospodarzom. Bramki stracone w 82, 88 i 90 minucie były tego konsekwencją. Wracając do naszego zespołu to brak skuteczności sprawił, że przegraliśmy pierwszy mecz tej wiosny. Już w 4 minucie sytuacji “sam na sam” nie wykorzystał Dawid Studnik. W kolejnych minutach meczu stwarzamy dogodne sytuacje bramkowe… lecz goli brak. W 35 minucie meczu faulowany w polu karnym jest Wojciech Działach i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi kapitan zespołu Daniel Jagodziński. Jego strzał z “jedenastki” broni bramkarz jeszcze “dobitka jedenastki” ponownie obroniona. W drugiej części gry najlepszą okazję w sytuacji “sam na sam” marnuje Działach w 60 minucie. Rywale pierwszego gola zdobyli w 65 minucie. Po tej bramce nasz zespół dążył do zdobycia gola wyrównującego jednak w grę wkradła się duża nerwowość. Szkoda straconych punktów bo rywal z pewnością był w zasięgu możliwości piłkarskich naszych zawodników. Na zakończenie tej relacji słowa uznania dla zawodnika… nie bramkarza który stanął dzisiaj w naszej bramce. Nikodem Kordyjak musiał  “między słupkami” zastąpić kontuzjowanych bramkarzy i z tej roli wywiązał się bardzo dobrze. Żadna z straconych bramek nie obciąża jego konta.

W czwartek zagramy zaległe spotkanie z wiceliderem rozgrywek “Józefką” Chorzów. Będzie to dobry rywal aby zmazać “plamę” z pojedynku w Katowicach.

“HETMAN” KATOWICE  – “GWIAZDA”       5:0  (0:0)

PIŁKARZ MECZU : NIKODEM KORDYJAK