Klasa A – UKS “SZOPIENICE” – “GWIAZDA” 2:7 (1:3)

W spotkaniu rozegranym awansem nasi seniorzy wysoko w meczu wyjazdowym pokonali w Szopienicach “UKS” 7:2. Zwycięstwo tym ważne, że prawie na 99% nasz zespół utrzyma się w Serie “A”. Drugą dobrą wiadomością jest, że po dwóch wysokich porażkach z zespołem “Szopienic” nasza drużyna niejako zrewanżowała się za te niepowodzenia. Brawo DRUŻYNA!!!.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy którzy wysokim pressingiem zagrali od pierwszej minuty. Do 15 minuty meczu przynajmniej trzy dogodne sytuacje strzeleckie nie wykorzystała ekipa Szopienic. W 19 minucie szczęście uśmiechnęło się dla naszego zespołu. Daniel Jagodziński uderzył z rzutu wolnego, a skuteczną dobitką popisał się Marcin Michalski. Niestety w 34 minucie rywale wyrównali rezultat meczu. Jednak trzy minuty przed stratą tego gola  z boiska musiał zejść kontuzjowany Dawid Studnik, a w jego miejsce pojawił się Bartosz Siadul, który dosłownie minutę wcześniej pojawił się na ławce rezerwowych ponieważ prosto z pracy przyjechał na mecz. Trener Michał Grzywaczewski postanowił od razu desygnować go do gry. W 36 i 45 minucie strzelamy dwa gole autorstwa Jagodzińskiego i  Byrskiego, a asystował przy obu golach właśnie Bartosz Siadul. Zresztą zaraz po przerwie w 48 minucie po podaniu Wardzichowskiego bramkę zdobył Siadul dokładając do dwóch asyst gola. Po tym golu gospodarze tracili ochotę do gry, a nasz zespół się rozkręcał. Kolejne gole zdobywali Działach, Jagodziński, Siadul i wysoka wygrana stała się faktem. Co prawda nasz zespół powinien zdobyć przynajmniej kolejne cztery gole jednak naszym zawodnikom chyba włączyło się “Playstation” bo zamiast grać piłką każdy ją “holował” żeby zdobyć swoją bramkę.  Może po spotkaniu nasz zespół nie “zatańczył tradycyjnego kółka” bo pogoda była upalna ale radość na twarzach po wygranej była warta do obejrzenia. Dawidowi Studnikowi życzymy aby wrócił na ostatnie spotkanie ligowe o punkty i żeby kontuzja nie była poważna. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole zdaniem trenera Michała Grzywaczewskiego był Denis Wardzichowski… Chop z Orzegowa!!!

UKS “SZOPIENICE”  –  “GWIAZDA” RUDA ŚLĄSKA    2 : 7   (1:3)

0:1 – 19 MIN – MICHALSKI MARCIN (asysta Jagodziński)

1:1 – 34 MIN – ———————–

1:2 – 36 MIN – JAGODZIŃSKI DANIEL (asysta Siadul)

1:3 – 45 MIN – BYRSKI KAROL (asysta Siadul)

1:4 – 48 MIN – SIADUL BARTOSZ (asysta Wardzichowski)

1:5 – 56 MIN – DZIAŁACH WOJCIECH (asysta Wardzichowski)

1:6 – 58 MIN – JAGODZIŃSKI DANIEL (asysta Talaga)

1:7 – 80 MIN – SIADUL BARTOSZ (asysta Jagodziński)