Klasa B - Jastrząb II Bielszowice - Gwiazda II Ruda Śląska 2-3 (1-0)

W cieniu derbów Halemby odbyły się inne rudzkie derby - rezerwy Gwiazda pojechały do Bielszowic na mecz z drugim zespołem TP Jastrząb. Było to dziwne spotkanie chociaż z dużą dozą derbowych wątków. Gwiazda rozpoczęła od mocnego uderzenia - po 3 minutach powinno być 3-0 dla naszej drużyny. Podobnie jak przed tygodniem nasza skuteczność była dramatyczna. W miarę upływu czasu gra zaczęła się wyrównywać. Po jednej z kontr rywale oddając pierwszy strzał w światło bramki zdobyli prowadzenie. W 30 minucie bramkarz gospodarzy poza pole karnym interweniując kopnął w twarz Lesika i sędzia ukarał go czerwoną kartką.

Po zmianie stron w 60 minucie faulowany w polu karnym gospodarzy był Lesik i chwilę później sam poszkodowany doprowadził do remisu. Gra była wyrównana bowiem gospodarze starali się zdobyć gola co ... udało im się na kwadrans przed końcem. W 80 minucie obrońca gospodarzy przypadkowo zagrywa ręką w polu karnym i mamy drugi rzut karny. Ponownie Lesik jest bezbłędny. 2-2.

Gwiazda w końcówce miała przewagę, jednak dopiero w doliczonym czasie gry Lesik ustala wynik na 2-3 - wcześniej po jego strzale piłka odbiła sie od dwóch słupków!

Punkty cieszą, chociaż skuteczność pozostawia wiele do życzenia.