Aktualności

niedziela, 20 czerwiec 2021 16:39

Juniorzy - Urania Kochłowice - Gwiazda Ruda Śląska 0-8

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Efektownym 8-0 w derbach z Uranią Kochłowice kończymy sezon i rozgrywki w IV lidze juniorów. Tym samym wygrywamy ligę i zajmujemy pierwsze miejsce.

Brawa dla chłopaków i trenera Łukasza Kosia za kończące się rozgrywki.

Dzisiaj w derbach bramki zdobywali - Chromik 2, Wojciuch, Nowara, Heinz 3, Remiorz
sobota, 12 czerwiec 2021 10:56

Juniorzy - MKS Siemianowiczanka - Gwiazda 2-6

Po środowej porażce z zespołem z Katowic z obawami nasz zespól juniorów jechał na mecz na szczycie tabeli do Siemianowic Śląskich. Już po kilku minutach Siemianowiczanka prowadziła 1-0! Dobrze, że nasz zespół szybko opanował sytuację - do 25 minuty mieliśmy remis 2-2! W miarę upływu czasu podopieczni Łukasza Kosia zaczęli jednak kontrolować wydarzenia na boisku - zdobywając kolejne bramki skutecznie zniechęcili rywali do gry. Ostatecznie Gwiazda wygrała 6-2! Bramki - Tkocz 4, Adamski oraz Heinz.

Do przypieczętowania wygrania ligi pozostała nam jeszcze wygrana w ostatnim meczu sezonu - derbach z kochłowicką Uranią. Brawa dla zespołu!

środa, 9 czerwiec 2021 18:20

Juniorzy - Gwiazda Ruda Śląska - 1 FC Katowice 1-3

Niestety w spotkaniu rozegranym awansem juniorzy Gwiazdy doznali pierwszej porażki w sezonie. Dzisiaj w upalnych warunków lepszy okazał się zespół 1 FC Katowice. Rywale wygrali 3-1. Tym samym rudzianie nieco skomplikowali sobie wygranie ligi, chociaż nadal wszystko zależy od podopiecznych Łukasza Kosia. Zbliża się decydujące spotkanie o końcowej tabeli w lidze z MKS Siemianowiczanką.

niedziela, 23 maj 2021 15:27

Juniorzy - 1 FC Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 2-5

Po sobotnich porażkach niedziela okazała się dla nas zwycięska. Chociaż.... nasi juniorzy rozpoczęli mecz od faktu, że przegrywali na początku spotkania już 2-0 w Katowicach. Powoli z minuty na minutę jednak rudzianie zaczęli opanowywać sytuację na boisku. Ostatecznie dzięki trzem trafieniom Dominika Chromika oraz bramkom Wiktora Tkocza i Karola Adamskiego wygrywamy 5-2! Pierwszą rundę kończymy z kompletem zwycięstw!

niedziela, 16 maj 2021 21:14

Juniorzy - Gwiazda Ruda Śląska - Urania Kochłowice 18-1

Zespół juniorów rozegrał dzisiaj derbowe spotkanie z Uranią Kochłowice. Gwiazda wygrała trzecie kolejne spotkanie i jest liderem tabeli IV ligi. Podopieczni Łukasza Kosia mieli ułatwione zadanie bowiem rywale grali od początku w okrojonym składzie. Wynik oczywiście rekordowy jak na występy naszych juniorów - 18-1.

Dodajmy, że niedziela była efektowna przy ulicy Czarnoleśnej - nasi juniorzy i seniorzy w sumie zaaplikowali rywalom w dwóch meczach... 28 bramek!

sobota, 15 maj 2021 08:17

Zapraszamy - rozkład jazdy - kto, gdzie i kiedy!

Skoro już wiecie, że możecie pojawić się na stadionach to ściąga z naszych najbliższych spotkań.
Kto gdzie i kiedy?

A KLASA
16.05.2021 (niedziela) godzina 13:00 SRS Gwiazda Ruda Śląska - LKS Strażak Mikołów (Nowy Bytom boisko MOSiR ul. Czarnoleśna12)
22.05.2021 (sobota) godzina 11:00 AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów - SRS Gwiazda Ruda Śląska (MOSiR Lompy ul. J. Lompy 10a Chorzów)
JUNIORZY
16.05.2021 (niedziela) godzina 17:00 SRS Gwiazda Ruda Śląska - GKS Urania Ruda Śląska (Nowy Bytom boisko MOSiR ul. Czarnoleśna12)
23.05.2021 (niedziela) godzina 10:00 KS 1 FC Katowice - SRS Gwiazda Ruda Śląska (OS Hetman Katowice ul. Siwka 6)
ROCZNIK 2009
15.05.2021 (sobota) godzina 11:00 KS Górnik Sosnowiec - SRS Gwiazda Ruda Śląska (Stadion Miejski Zagórze ul. Braci Mieroszewskich 81, Sosnowiec)
22.05.2021 (sobota) godzina 11:00 SRS Gwiazda Ruda Śląska - KKS Czarni Sosnowiec (Nowy Bytom boisko MOSiR ul. Czarnoleśna12)
ROCZNIK 2010
5 liga
15.05.2021 (sobota) godzina 12:00 KS Slavia Ruda Śląska - SRS Gwiazda II Ruda Śląska (Ruda Śląska ul. Sosinki 1)
22.05.2021 (sobota) godzina 12:30 SRS Gwiazda II Ruda Śląska - LGKS 38 Podlesianka Katowice (Nowy Bytom boisko MOSiR ul. Czarnoleśna12)
3 liga
18.05.2021 (wtorek) godzina 16:00 Stadion Śląski Chorzów - SRS Gwiazda Ruda Śląska (Zantka, sztuczne ul. Harcerska 2 Chorzów)
25.05.2021 (wtorek) godzina 18:00 BKS Sarmacja Będzin - SRS Gwiazda Ruda Śląska (ul. Sportowa 6, Będzin)
ROCZNIK 2011
17.05.2021 (poniedziałek) godzina 16:00 SRS Gwiazda Ruda Śląska - KS Kamionka (Nowy Bytom boisko MOSiR ul. Czarnoleśna 12)
24.05.2021 (poniedziałek) godzina 16:30 AKS Mikołów - SRS Gwiazda Ruda Śląska (AKS Mikołów ul. Zawilców ?
sobota, 8 maj 2021 16:31

Juniorzy - Gwiazda Ruda Śląska - MKS Siemianowiczanka 4-1

Ważne zwycięstwo odnieśli dzisiaj podopieczni Łukasza Kosia. Gwiazda pokonała MKS Siemianowiczankę 4-1 i z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się dobrze dla rudzian, po bardzo ładnej akcji i asyście Chromika bramkę zdobył Tkocz. Później oglądaliśmy wyrównane spotkanie.

Dopiero po zmianie stron mocniej zaatakowali gości i zdołali po rzucie rożnym doprowadzić do wyrównania. Gwiazda dopiero po stracie bramki zaczęła grać bardziej zdeterminowanie - najpierw asystował Adamski a później ponownie Chromik i swoje kolejne dwie bramki zdobył Tkocz. Wynik na 4-1 po indywidualnej akcji ustalił Pilch.

Brawa dla chłopaków za drugą z rzędu wygraną.

poniedziałek, 3 maj 2021 13:44

Juniorzy - Sparta Katowice - Gwiazda 1-4 (1-1)

Dobre spotkanie na początek rozgrywek naszych juniorów. Wprawdzie mecz ułożył się po myśli zespołu Sparty, która już na początku objęła prowadzenie. Z minuty na minutę rudzianie zaczęli opanowywać sytuację na boisku. Z kilku sytuacji, które stworzyła Gwiazda padła tylko jedna bramka - po wzorowej akcji Dominik Chromik doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron Gwiazda dominowała - z kilku kolejnych sytuacji zdobyliśmy trzy gole. Szybko po zmianie stron trafił Sebastian Górski, a później z zimną krwią dwukrotnie trafił Bartosz Chleboś. Wygrana na początek 4-1 z trudnym rywalem cieszy. Brawa dla trenera Łukasza Kosia i zespołu.