Rocznik 2010

Rocznik 2010 - Jesienne granie
sobota, 09 listopad 2019 20:33

Przyjęliśmy zaproszenie do Skawiny na Jesienne granie w IX turnieju Dragon Piast Cup 2019 w którym wzięło udział dziewięć zespołów z rocznika 2010. Co najważniejsze w dniu dzisiejszym gra była lepsza od samego wyniku i bez najmniejszych problemów najpierw zwyciężamy grupę oraz awansowaliśmy w meczu półfinałowym do grupy mistrzowskiej. Mimo siedmiu strzelonych bramek w pierwszych trzech meczach brakowało w szeregach naszej drużyny skuteczności i w ostatnim meczu po błędach indywidualnych niewykorzystane sytuacje się zemściły i tym samym zajęliśmy III miejsce.
Dzisiaj na tle innych drużyn pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony ale stać nas na jeszcze lepszą grę nie zważając na to że była to pierwsza styczność naszych zawodników z halą w tym sezonie tak po zakończonych meczach zgodnie stwierdzili wszyscy zawodnicy. Z tytułu króla strzelców na zakończenie turnieju cieszył się Piperek Dawid na co zapracowała wspólnie cała drużyna.

Rocznik 2010 - W dobrym stylu
czwartek, 31 październik 2019 18:45

W ostatnim meczu ligowym pewnie wygrywamy, a co najważniejsze robimy to w dobrym stylu. Nie ustrzegliśmy się wielu błędów które wyeliminować próbowaliśmy już podczas trwania tego spotkania. Mimo to nasz zespół dominował na boisku przez całe spotkanie pozwalając drużynie Jastrzębia Bielszowice na zaledwie kilka kontrataków w których dobrze poradziliśmy sobie w defensywie oraz kilka razy dobrze interweniował Dawid Gąsior. Widać co raz większe rozumienie gry u naszych zawodników co pozwala na szybsze tempo konstruowania bardzo ładnych akcji po których padło kilka bramek. Rundę jesienną w obu grupach kończymy na pierwszym miejscu z 17 wygranymi oraz 1 remisem. Podczas 18 rozegranych spotkań zdobyliśmy 229 bramek oraz straciliśmy 62.

SR-S Gwiazda 12-1 Jastrząb Bielszowice

Rocznik 2010 - Dwa wysokie zwycięstwa
czwartek, 17 październik 2019 21:28

Dwa pewne zwycięstwa...

Kolejna kolejka ligi Orlików Młodszych za nami. Pierwsza drużyna w roli gospodarza swoje spotkanie rozpoczęła o godzinie 15:30 i pewnie pokonała Slavię Ruda Śląska. Pół godziny później rozpoczął się mecz przeciwko AKS Mikołów który rozegrała nasza druga drużyna i również przekonująco zdobyła 3 punkty na terenie rywala.

SR-S Gwiazda 13-1 Slavia Ruda Śląska
AKS Mikołów 2-8 SR-S Gwiazda

 

Rocznik 2010 - Bardzo dobre trzecie miejsce!

poniedziałek, 30 wrzesień 2019 21:07

36 najlepszych drużyn z całej Polski i zza granicy walczyły w dwóch rocznikach 2009 oraz 2010 o triumf w prestiżowym międzynarodowym turnieju Lukam Cup którego patronem sportowym był Ireneusz Kościelniak - trener UEFA PRO i Reprezentacji Polski U-19. Założyciel akademii LUKAM. Za nami 3 dniowy turniej w Skoczowie koło Ustronia który rozgrywany był na pięciu boiskach. Rozpoczęliśmy z wysokiego C od dwóch bardzo wysokich zwycięstw kolejno z Gavią Choszczno oraz LKS 07 Markowice. W trzecim spotkaniu po małym błędzie i podarowanej bramce zaledwie remisujemy w meczu z AP Limanovia. W kolejnym spotkaniu rehabilitujemy się pewnie wygrywając z AP Nędza i tym samym zapewniliśmy sobie awans do najlepszej szóstki turnieju, która wspólnie trzeciego dnia rywalizowała w Grupie Złotej. Do ostatniego meczu podeszliśmy zbyt rozluźnieni tracąc już w pierwszej minucie bramkę. Chłopcy nie poddali się i walczyli do samego końca prezentując ofensywny styl gry stworzyliśmy sobie kilka sytuacji po których mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety wykorzystali to bardzo dobrze przeciwnicy przeprowadzając dwa szybkie kontrataki i zasłużenie wygrali to spotkanie

 

Rocznik 2010 - Dwa oblicza

piątek, 27 wrzesień 2019 21:27

W ubiegły wtorek rozegraliśmy pierwsze spotkanie w którym naszym przeciwnikiem była drużyna Orła Mokre. Tradycyjnie mecz rozpoczęliśmy od straconej bramki i od tego momentu mimo że w podejmowaniu decyzji byliśmy za wolni dlatego też nie potrafiliśmy wymienić kilku dokładnych podań to przeważaliśmy na boisku. Do tego słaba skuteczność pod bramką pozwoliła nam dopiero pod koniec pierwszej połowy odskoczyć rywalowi na kilka bramek. W drugiej połowie gra była już bardziej składna dzięki czemu zdobyliśmy jeszcze kilka bramek wyraźnie odskakując i w pełni zasłużenie wygrywając. Drugi nasz mecz został przełożony na czwartek gdzie na wyjeździe podejmowaliśmy Wawel Wirek. Rywal podobny do tych z którymi do tej pory mieliśmy okazję zagrać w lidze Orlików Młodszych. Doświadczenie zbierane w całym minionym sezonie oraz w lidze rocznika 2009 owocuje. We wszystkich aspektach każdy z zawodników przewyższa rywala o kilka klas w tak młodym wieku. Co pokazuje że zmierzamy w dobrym kierunku. Ten mecz to zupełnie inne oblicze naszego zespołu. Do takiej postawy zostaliśmy przyzwyczajeni. Mimo że szybko ustalamy wynik to do końca spotkania utrzymujemy wysokie tempo i co najważniejsze gramy bardzo mądrze oraz gramy zespołowo. Wynik mógł być znacznie wyższy ale musimy jeszcze popracować nad koncentracją której brakowało jeszcze pod bramką rywali w której z dobrej strony pokazał sie bramkarz. Dwa mecze , dwa oblicza. Mecze różniły sie intensywnością, dokładnością, koncentracją, a przede wszystkim poruszaniem się po boisku i szukaniem wolnych przestrzeni przez naszych zawodników. Jak widać z każdym kolejnym meczem wracamy na właściwe tory. Jest to dobry prognostyk przed dzisiejszym wyjazdem na prestiżowy turniej LUKAM Cup.
Już w wkrótce na naszym kanale youtube pojawią się najładniejsze bramki z czwartkowego spotkanka.

SR-S Gwiazda 15-4 Orzeł Mokre
Wawel Wirek 1-24 SR-S Gwiazda

 

Rocznik 2010 - Wygrana z Młodą Gieksą

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 22:47

Rozegraliśmy zaległą, pierwszą kolejkę która na prośbę drużyny przeciwnej została przełożona na niedzielę 15 września. Niestety wypadło kilku zawodników mimo to reszta naszej wyrównanej kadry poradziła sobie w spotkaniu z Młodą Gieksą.

Już w pierwszej akcji meczu straciliśmy bramkę po indywidualnej akcji zawodnika gości co pozytywnie wpłynęło na naszych zawodników. Szybko przyjęliśmy kontrole nad spotkaniem i doprowadziliśmy do remisu. Przez większość spotkania spokojnie rozgrywaliśmy piłkę od własnej bramki stwarzając sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramki. Atakując coraz większą liczbą zawodników daliśmy szansę zawodnikom z Katowic na kontrataki na których opierała się tego dnia ich gra. Szybko reagując zamknęliśmy przeciwników na własnej połowie i dopiero w ostatnich minutach spotkania pozwoliliśmy na dwie groźne kontry po których nie padły bramki. Cieszy zaangażowanie włożone w spotkanie, zrealizowanie założeń na ten mecz oraz widoczna poprawa w elementach nad którymi pracujemy na treningach. Już we wtorek kolejne dwa spotkania ligi Orlików Młodszych. Naszymi rywalami będą: APN Siemianowice Śląskie oraz AKS Mikołów.

SR-S Gwiazda 9-4 Młoda Gieksa

 

Rocznik 2010 - Dwa zwycięstwa

sobota, 14 wrzesień 2019 21:47

W pierwszym meczu podejmowaliśmy jako gospodarz Pogoń Ruda Śląska. Już w 15 sekundzie meczu wyszliśmy na prowadzenie i do samego końca spotkania kontrowaliśmy sytuację na boisku stwarzając sobie kolejne sytuacje na strzelenie bramki. Zarówno w tym meczu jak i w meczu drugiej drużyny brakowało świeżości co przełożyło się na wolniejsze podejmowanie decyzji, niedokładności oraz zabrakło szybkości u naszych zawodników. Mimo to w obu spotkaniach zobaczyliśmy kilka ładnie rozegranych akcji na dobrym tempie, a niektóre z nich zakończyły się golem dla naszej drużyny. 

W drugim meczu w Siemianowiach Śląskich początek nie był najgorszy lecz bramka zdobyta na 2-5 rozluźniła nasze młode gwiazdy co wykorzystali zawodnicy MKS SIemianowiczanki. Zabawa z tyłu dwukrotnie skończyła się utratą bramki. Tym samym do ostatniego gwizdka sędziego musieliśmy walczyć o korzystny wynik co nie było łatwe ponieważ tego dnia z bardzo dobrej strony zaprezentował się zarówno bramkarz rywali jak i Dawid Gąsior. Był to mecz walki z wymagającym przeciwnikiem w którym mimo widocznego zmęczenia dobrze sobie poradziliśmy i trzy punkty zabraliśmy do Rudy Śląskiej.

SR-S Gwiazda 16-5 Pogoń Ruda Śląska

MKS Siemianowiczanka  6-7 SR-S Gwiazda

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN