Aktualności

środa, 22 czerwiec 2022 14:27

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Silesia Cup 2022 - Dzień 2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielę na obiekcie Wawelu Wirek odbył się drugi dzień rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju Silesia Cup 2022.

Po rywalizacji w hali zespoły tym razem walczyły na zielonej murawie. Dość nieoczekiwanie nastąpiły przetasowania – kolejny raz okazało się, że gra w hali i na boisku różnią się od siebie. Rywalizację na trawie wygrała Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Rudy Śląskiej, drugie miejsce zajął Clearex Chorzów. Na trzecim miejscu rywalizacją zakończył Red Dragons Pniewy a na czwartym Gwiazda Ruda Śląska.

 

Zgodnie z Regulaminem i formułą turnieju dopiero punkty zdobyte za zajęte miejsce w obydwu dniach rywalizacji dawało wygraną w klasyfikacji końcowej. Najrówniej spisywała się ekipa chorzowskiego Clearexu, która dzięki dwom drugim miejscom… zwyciężyła w końcowej klasyfikacji! Na podium znalazły się jeszcze GKS SMS Futsal Tychy oraz SMS Ruda Śląska. 

Nasz zespół Gwiazdy mimo zajętej trzeciej pozycji w hali i czwartej na murawie zakończył rywalizację na miejscu... piątym.

Dodajmy, że wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale, nagrody rzeczowe a dodatkowo wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach.

Dziękujemy zespołom z Wielkopolski i Województwa Świętokrzyskiego za udział w imprezie.

Impreza była zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej.

sobota, 18 czerwiec 2022 19:14

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Silesia Cup 2022 - Dzień 1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Za nami 1 dzień Ogólnopolskiego Turniej Piłkarskiego Silesia Cup 2022.
W hali w Halembie w 1 dniu turnieju rywalizowały zespoły z kilku województw m.in. Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego oraz Śląskiego.
Turniej rozpoczął się od minuty ciszy - w związku ze śmiercią Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic. Zrezygnowano także z oprawy muzycznej turnieju.
Turniej ma innowacyjny charakter bowiem podczas dwóch dni rywalizacji zespoły najpierw grają futsal w hali, a w drugim dniu rywalizować będą na boisku trawiastym.
Po pierwszym dniu liderem tabeli jest GKS SMS Futsal Tychy, drugie miejsce zajmuje chorzowski Clearex a trzecia jest Gwiazda.
W niedzielę może się jednak wszystko zmienić ponieważ zespoły rywalizują od nowa o miejsca i punkty.
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej "Silesia Cup 2022" jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
wtorek, 14 czerwiec 2022 19:04

Gratulujemy "Wicemistrzostwa Śląska" uczniom Szkoły Podstawowej numer 24

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Miło nam poinformować, że Reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 24 w Rudzie Śląskiej zdobyła tytuł Wicemistrza Śląska w piłce nożnej wśród szkół podstawowych.
Cieszymy się i gratulujemy uczniom szkoły bowiem w składzie znalazła się spora grupa obecnych zawodników Gwiazdy oraz jej wychowanków, którzy kariery kontynuują już w innych klubach.
SRS Gwiazda już od wielu lat współpracuje z placówką z Halemby, gdzie m.in regularnie trenują nasze najmłodsze zespoły. Gratulujemy chłopakom i nauczycielom za duży sukces wywalczony na Stadionie Śląskim.
Foto - Adam Grygonis
piątek, 20 maj 2022 21:17

Zapraszamy na Półkolonie z Gwiazdą! Zapisy trwają!

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w naszej stałej ofercie półkolonii w mieście. Jak zwykle aktywnie z mnóstwem wycieczek i innych aktywności w tym m.in. warsztatach kulinarnych - będziemy przygotowali pyszne mufinki czy pizzę.
28 czerwca planowany jest wyjazd do Energylandii! Jak zawsze istnieje możliwość, aby z tej propozycji skorzystali także rodzice, dziadkowie lub też członkowie stowarzyszenia, którzy chcą pojechać z nami do Energylandii. Osoby towarzyszące uiszczają opłatę za bilet wstępu zgodnie z cennikiem oraz 30,00 zł za transport za osobę.
Zgłoszenia mailowo - zapytania można kierować telefonicznie pod numer 504 197 289.

 

sobota, 23 kwiecień 2022 17:32

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Unia Kosztowy 0-2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Bardzo słaby mecz w wykonaniu gospodarzy, dużo niedokładnych podań oraz strat. Drużyna przyjezdnych od początku zaczęła agresywnie i doczekała się rzutu karnego, ale na szczęście Adam broni jedenastkę. Do przerwy wynik 0-0. Po przerwie po jednej z kontr, drużyna Uni wychodzi na prowadzenie. Kolejne minuty to słaba gra gospodarzy i drugi rzut karny dla gości. Tym razem goście strzelają bramkę i wygrywają cały mecz. Pierwsza porażka drużyny Gwiazdy z rocznika 2009 staje się faktem.

czwartek, 14 kwiecień 2022 19:26

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - APN Czeladź 1-1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W trzecim meczu ligowym, drużyna Gwiazdy Ruda Śląska rocznika 2009 tylko remisuje z APN Czeladź. Bramkę dla gospodarzy strzela Kamil Gisder. Pomimo trzech zmarnowanych stu procentowych sytuacji gospodarzy, przyjezdni po stałym fragmencie gry doprowadzają do remisu. Drugi remis rocznika 2009 i niedosyt jak w ostatnim meczu. Za tydzień czeka Nas wyjazd do Katowic na mecz z drużyną GiekSA II Katowice

niedziela, 10 kwiecień 2022 10:45

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Czarni Sosnowiec 1-1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W drugim spotkaniu sezonu nasz zespół zremisował 1-1 z Czarnymi Sosnowiec. Prowadzenie dla Gwiazdy zdobył już w 2 minucie Kamil Gisder. Goście wyrównali w II połowie meczu, który zakończył się sprawiedliwym wynikiem remisowym.

niedziela, 27 marzec 2022 12:11

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Sparta Katowice 1-0

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Na inaugurację rozgrywek 3 ligi rocznika 2009 zespół Gwiazda pokonała Spartę Katowice 1-0.
Mecz toczył się przy lekkiej przewadze rywali, którzy są spadkowiczem z 2 ligi. Decydującą bramkę zdobył Kamil Gisder, który spokojnie wykorzystał bardzo dobre podanie Bartka Musialskiego.
Cieszy bardzo dobry początek ligi w wykonaniu naszej drużyny.
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj