Aktualności

poniedziałek, 20 września 2021 20:28

Rocznik 2009 - Sarmacja Będzin - Gwiazda Ruda Śląska 0-2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Kolejne zwycięstwo ligowe odniósł nasz zespół rocznika 2009. Tym razem Gwiazda wygrała w Będzinie.

niedziela, 5 września 2021 20:13

Rocznik 2009 - Wygrana na początku rozgrywek

Zespół Gwiazdy rocznik 2009 rozegrał pierwsze spotkanie w nowym sezonie w III lidze wojewódzkiej.
Gwiazda pokonała APN Czeladź 9-2.

niedziela, 22 sierpnia 2021 13:34

Obóz Bielsko-Biała rozpoczęty

Ostatni wakacyjny akcent w naszej ofercie dla dzieci rozpoczęty - po dwóch półkoloniach oraz obozie w Dębicy tym razem rozpoczęliśmy obóz w Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej.

poniedziałek, 28 czerwiec 2021 18:25

Wszystkiego najlepszego dla Patrycji i Mateusza!

Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia dla Patrycji i Mateusza??‍❤️‍?‍?
Nasz trener zespołów rocznika 2009 i 2011 w końcu stanął na ślubnym kobiercu, bowiem w pierwotnym terminie Covid-19 pokrzyżował plany.
Mimo, że uroczystość odbyła się w Szczyrku to nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszych drużyn i stowarzyszenia.
Jeszcze raz najlepsze życzenia dla Młodej Pary od całej Gwiazdy!!!
niedziela, 20 czerwiec 2021 12:35

Rocznik 2009 - Wygrane derby w zastępstwie

W samo południe swoje spotkanie w V lidze rocznika 2009 rozegrały zespoły Gwiazdy i Slavii.
Tym razem w tej lidze zamiast naszej drużyny rocznika 2010, zagrała drużyna rocznika 2009, która zakończyła się swój udział w III lidze wojewódzkiej. Z kolei ekipa Gwiazdy 2010 rywalizuje na turnieju dwudniowym.
Niespodzianki w meczu nie było - już po 4 minutach gry Gwiazda prowadziła 3-0! Ostatecznie grając pełnym składem pokonujemy w derbach Slavię 7-1.
Brawa dla chłopaków - zwłaszcza drużyny gości którzy grali bez zmian - że wytrzymali trudy spotkania, kiedy termometr wskazywał 33 stopnie, a przy nawierzchni boiska na pewno było wiele, wiele więcej!
środa, 16 czerwiec 2021 14:07

Kto chętny na wyjazd do Parku Energylandia! Zapraszamy na wspólny wyjazd!

Drodzy rodzice w tym roku, podobnie jak poprzednim nie odbędzie się jedna duża impreza na zakończenie sezonu. Trenerzy wspólnie z rodzicami zaplanują podsumowania sezonów w swoich rocznikach.

Impreza dla wszystkich grup została zaplanowana na koniec wakacji  - dokładny termin zostanie podany w lipcu i tym razem będzie to otwarcie, a nie zakończenie sezonu!

Natomiast z okazji zakończenia sezonu wracamy do naszej sprawdzonej propozycji – czyli wspólnego wyjazdu do Parku Energylania!

Wyjazd zaplanowany został na 29 czerwca – wtorek – zbiórka 8.30. Wyjazd 8.45. Powrót do domu późnym popołudniem. Wszyscy mają możliwość skorzystanie z przejazdu autokarem, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Ze względów organizacyjnych – tak jak we wcześniejszych przypadkach – dzieci jadą pod opieką osoby pełnoletniej czyli rodziców, dziadków itd.

Stowarzyszenie pokrywa koszty przejazdu autokarem oraz dofinansowuje wejście dzieci do Parku.

Tak więc koszt dla członków naszych sekcji (nie posiadających zadłużenia w płatności składek) wynosi:

- 30,00 zł – dziecko

- 139,00 zł – osoba dorosła (bilet wstępu)

Ze względów organizacyjnych nie przewidujemy możliwości płatności bonami turystycznymi.

Oczywiście istnieje możliwość, że jeden rodzic ma pod opieką np. 3 dzieci.

Dzieci, które są zapisane na półkolonie nie ponoszą dodatkowych kosztów. Jedynie opiekunowie muszą kupić bilet wstępu.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub smsem na numer 504 197 289 pod którym można też uzyskać dodatkowe informacje.

poniedziałek, 7 czerwiec 2021 07:33

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - SMS Ruda Śląska 2-1

Ostatni mecz sezonu dla większości kibiców miał być meczem o awans do 2 ligi, ale jednak był meczem o najlepszą drużynę w Rudzie Śląskiej w roczniku 2009. Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo odważnie, a akcje były z dwu stron. W 12 minucie po rzucie rożnym drużyny SMS, kontratak wyprowadza drużyna Gwiazdy. Obrońców gości mija Jakub Smoła, który uderza w słupek, a dobitkę na gola zamienia Kamil Gisder. Gwiazda prowadzi 1-0. Po tej bramce drużyna Gwiazdy gra mądrze i broni dostępu do swojej bramki. W przedostatniej minucie pierwszej połowy meczu rzut rożny wykonuje drużyna SMS. W polu karnym sędzia dopatruje się ręki obrońcy Gwiazdy - rzut karny dla drużyny gości. Do piłki podchodzi Bartosz Świerc, a piłkę broni Oliwier Durasiewicz. Do przerwy prowadzą gospodarze. Po przerwie drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego próbuje wyrównać wynik spotkania, jednak w 44 minucie spotkania po przepięknej akcji drużyny gospodarzy Oskar Rogosz strzela drugą bramkę dla drużyny Gwiazdy. Bramka ta kandyduje do bramki sezonu, ze wszystkich bramek które strzeliła drużyna Gwiazdy w 3 lidze. Gdy wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, podczas jednych z kontrataków sędzia dyktuje rzut wolny dla drużyny gości. Bramkę na 2-1 strzela Bartłomiej Miąsko. Ostatnie minuty meczu to walka obu drużyn. W ostatniej minucie meczu, drużyna Gwiazdy wyprowadza kontrakt. Jakub Smoła faulowany jest jest na linii pola karnego. Do rzutu wolnego podchodzi Oskar Rogosz aby podwyższyć wynik na 3-1, jednak strzał jest nie celny, a sędzia kończy mecz. Drużyna Gwiazdy Ruda Śląska jako beniaminek w 3 lidzie zajmuje miejsce na podium. Brawo za walkę dla obu drużyn, a drużynie Gwiazdy za najlepszy mecz w tym sezonie. Widzimy się na jesieni o awans do 2 ligi.

Skrót meczu na naszym kanale YouTube:

sobota, 29 maj 2021 16:55

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Sparta Katowice 2-2

W 6 kolejce III ligi wojewódzkiej zespół Gwiazdy zremisował 2-2 ze Spartą Katowice. Bramki dla Gwiazdy - Grygonis oraz Rogosz.

Wkrótce relacja ze spotkania oraz bramki.