Aktualności

niedziela, 16 maj 2021 09:37

Rocznik 2009 - Górnik Sosnowiec - Gwiazda 0-4

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Kolejny wyjazd i kolejna gra na naturalnej murawie. Tym razem Gwiazda udała się do Sosnowca powalczyć o 3 punkty z ostatnią drużyną 3 ligi. Chłopaki wyszli zmobilizowani i od samego początku narzucili swoje tempo. Dużo akcji, walki i dopiero w 20 minucie spotkania wynik otwiera Jakub Smoła.
Po strzeleniu bramki Gwiazda dalej grała swoje, a przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik podwyższa ponownie Jakub Smoła. Po przerwie gra się wyrównała i swoje okazje mieli gospodarze. W momencie gdy pachniało bramką kontaktową, to niezawodny tego dnia Jakub Smoła ustrzela hat-tricka. Gol ten dał wiarę naszej drużynie na kolejne bramki i tak się stało. Po kontrze naszej drużyny zwycięstwo pieczętuje przepięknym strzałem z dystansu, nie kto inny jak Jakub Smoła, który był  w doskonałej formie.
Gratulacje należą się całej drużynie, trenerowi oraz kibicom Gwiazdy za wzorowy doping. Do domu wracamy z 3 punktami. Za tydzień mecz u siebie z drużyną Czarni Sosnowiec.

Bramki z tego meczu na naszym kanale YouTube:

wtorek, 11 maj 2021 08:17

Rocznik 2009 - AKS Mikołów - Gwiazda Ruda Śląska 0-1

W 3 kolejce III ligi wojewódzkiej, drużyna Gwiazdy wybrała się do Mikołowa aby powalczyć o punkty z Kadrą Powiatu Mikołowskiego grającą pod szyldem AKS Mikołów.
Dla Gwiazdy zawsze był trudny teren i początek spotkania to potwierdził. Na szczęście bramkarz gości był na posterunku. Odpowiedź była natychmiastowa lecz nieskuteczna. W pierwszej połowie obie drużyny zaatakowały jeszcze dwukrotnie i do przerwy był bezbramkowy remis.
Po przerwie drużyna Gwiazdy grała jak za starych dobrych czasów. Podopieczni trenera Arkadiusza praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika, ale także razili nieskutecznością. W 47 minucie spotkania po rzucie wolnym wykonanym przez Oskara Rogosza, najlepiej w polu karnym zachował się Bartosz Mateja, który strzela zwycięską bramkę.
Gwiazda wygrywa na trudnym terenie i wraca do domu z bardzo ważnymi 3 punktami. Za tydzień wicelidera czeka kolejny wyjazd - tym razem do Sosnowca.

AKS Mikołów 0-1 SR-S GWIAZDA Ruda Śląska

Bartosz Mateja '47 minuta

Skrót meczu na Naszym kanale YouTube:

niedziela, 25 kwiecień 2021 19:50

Rocznik 2009 - Dreszczowiec w Jaworznie

Napisał: Arkadiusz Spiolek

Po wymuszonej przerwie w rozgrywkach w końcu przyszedł czas na ligowe emocje!
W Jaworznie przyszło nam się mierzyć z tamtejszą Akademią 2012. Był to nasz pierwszy mecz przeciwko tej drużynie. Spotkanie miało dość dramatyczny przebieg, gra była bardzo otwarta i obie drużyny kreowały sobie sytuacje. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0. Jednak cały czas walczyliśmy o zdobycie bramki, bo sytuacje ku temu były, ale pozostawały niewykorzystane. Druga połowa dalej owocowała w otwartą grę obu drużyn. Apetyt na wyrównującą bramkę ostudził gol na 2:0... ale po paru minutach nasi zawodnicy pokazali charakter. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Jakub Smoła, następnie wyrównał Oskar Rogosz ustalając wynik na 2:2.
Nie był to nasz najlepszy mecz, jednak zdobyliśmy znów cenne doświadczenie i mamy nadzieję, że zaowocuje one w kolejnych spotkaniach.

czwartek, 25 marzec 2021 19:05

Nie gramy!

Śląski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z ogłoszeniem przez rząd nowych obostrzeń zawiesił rozgrywki młodzieżowe zaplanowane w terminie od 27 marca (sobota) do 9 kwietnia (piątek).

Przed tygodniem do 9 kwietnia zostały wstrzymane rozgrywki seniorskie od Klasy Okręgowej do Klasy C.

Wznowienie zmagań w powyższych ligach zaplanowano na 17 kwietnia (sobota).

Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

niedziela, 21 marzec 2021 09:10

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Orbita Bukowno 2-1 (0-0)

W sobotnie przedpołudnie drużyna Gwiazdy Ruda Śląska rozpoczęła inauguracyjne spotkanie w ramach III ligi wojewódzkiej okręgu Sosnowiec-Katowice. Chłopcy z rocznika 2009 w debiucie podejmowali innego debiutanta a zarazem, zwycięzcę IV ligi w okręgu Sosnowiec - ORBITA Bukowno. Goście  mecz rozpoczęli bardzo odważnie, lecz pierwszy strzał jest koło bramki Gwiazdy. Podopieczni trenerów Mateusza i Arkadiusza odpowiedzieli gościom tym samym. Po rozpoznaniu przeciwnika chłopcy grali swoje i to, do czego nas przyzwyczaili w zeszłym sezonie. Dużo nie wykorzystanych szans w pierwszej połowie i do przerwy mamy remis. Druga połowa to już bardziej wyrównana gra. Po jednej z kontr wynik spotkania otworzył Jakub Smoła. Kilka minut później wynik podwyższa Damian Malcherek. W końcówce meczu do głosu doszli goście i strzelają kontaktową bramkę. Ostatnie minuty spotkania to bardzo agresywna gra z obu stron. Ostatecznie po przedłużeniu meczu o 2 minuty drużyna Gwiazdy notuje zwycięstwo w debiucie w III lidze. Pochwały dla całej drużyny za walkę. Za tydzień w sobotę czeka nas wyjazd do Sosnowca.

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 2-1 Orbita Bukowno
Jakub Smoła x 1
Damian Malcherek x 1

Skrót spotkania na naszym kanale YouTube

sobota, 20 marzec 2021 16:38

Rocznik 2009 - Dobry start w ... 3 lidze!

Debiut w 3 lidze wojewódzkiej udany. Nasz zespół rocznika 2009 zasłużenie pokonał 2-1 Orbitę Bukowno. Bramki zdobyli - Jakub Smoła oraz Damian Malcharek.

Wkrótce relacja oraz skrót z meczu.

czwartek, 18 marzec 2021 07:33

Rocznik 2009 - Ostatni sparing przed ligą?

Ostatni mecz sparingowy przed debiutem w III lidze wojewódzkiej drużyna SR-S Gwiazdy Ruda Śląska zagrała z Akademią Piłkarską Champions, która gra pod szyldem DKS Czarni Kozłowa Góra.
Nasi przeciwny to drużyna występująca w III lidze wojewódzkiej w okręgu Bytom-Zabrze, zatem mecz zapowiadał się dosyć ciekawie. Drużyna Gwiazdy od samego początku mocno zaatakowała przeciwnika co zaowocowało bramkami. Przy prowadzeniu 2-0 pechowo na rękę upada nasz obrońca Błażej Kokoszka i doznaje złamania w nadgarstku. Ostatecznie Błażej wypada z gry na 2 miesiące tydzień przez rozpoczęciem ligi. Jest to niewątpliwie duża strata dla drużyny, zwłaszcza że ostatnio wrócił po innej kontuzji. W dalszej fazie meczu swoje okazje mieli goście, które zostały zwieńczone bramkami. Bramka kontaktowa zostaje strzelona z rzutu rożnego, a kolejna z rzutu karnego. Ostatecznie wynik meczu ustala Jakub Smoła, strzelając swojego 3 gola w tym meczu, a 4 dla drużyny Gwiazdy. Był to bardzo cenny i ważny sparing dla obu drużyn.

Bramki dla Gwiazdy strzelali:
Jakub Smoła x 3

Skrót meczu na naszym kanale YouTube.

wtorek, 9 marzec 2021 19:26

Nasi wychowankowie

Oskar Rogosz oraz Jakub Smoła zostali powołani na konsultacje Reprezentacji Śląska U12, która odbędzie się 16 marca na Stadionie Śląskim. Cieszymy się z tego, że nasi wychowankowie są dostrzegani.

Oskar i Jakub w miniony weekend przebywali na testach na zaproszenie Miedzi Legnica.

Z kolei Szymon Zieliński (rocznik 2010) otrzymał zaproszenie na konsultację szkoleniową w akademii Rakowa Częstochowa.

Dodajmy, że wszyscy zawodnicy są jednymi z liderów naszych zespołów rocznika 2009 i 2010 – odbywa zespoły awansowały do III ligi wojewódzkiej i już wkrótce powalczymy o pierwsze wygrane w rundzie wiosennej.