Rocznik 2009 – Sarmacja Będzin – Gwiazda Ruda Śląska 0-2

Kolejne zwycięstwo ligowe odniósł nasz zespół rocznika 2009. Tym razem Gwiazda wygrała w Będzinie.

Na czwarty mecz w III lidze wojewódzkiej chłopakom z rocznika 2009 przyszło tym razem pojechać do Będzina. Mecz pomimo porannej godziny rozpoczął się dla drużyny Gwiazdy najlepiej jak mógł. Już w 2 minucie po bardzo ładnej akcji drużynowej bramkę na 1-0 strzela Adrian Wieczorek, asystę zapisuje Damian Malcherek. Drużyna gospodarzy odpowiada strzałem z rzutu rożnego, ale na posterunku jest Oliwier Durasiewicz. Drużyna Gwiazdy nie pozostała dłużna gospodarzom, jednak strzał Kamila Gisdera trafia tylko w boczną siatkę bramki gospodarzy. Kolejne minuty to pewna gra drużyny gości i coraz to lepsze sytuacje do podwyższenia wyniku. W 19 minucie po raz kolejny po składnej akcji drużynowej bramkę na 2-0 strzela Grzegorz Janus, a asystę zalicza Szymon Robełek. Do przerwy Gwiazda miała jeszcze swoje szanse aby podwyższyć wynik, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Po przerwie goście chcą strzelić trzecią bramkę, ale w dniu dzisiejszym skuteczność naszych chłopaków nie była na najlepszym poziomie. Po rzucie rożnym drużyna Gwiazdy dopina swego jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Pod koniec spotkania drużyna Sarmacji zaatakowała bardziej agresywnie, co zaowocowało pięknym strzałem w okienko bramki gości, ale jeszcze lepszą paradą wykazał się Adam Baron. Wracamy z Będzina z 3 punktami i po 4 meczach mamy komplet zwycięstw. Już w środę zagramy w Chorzowie z miejscowym Stadionem Śląskim, zaległy mecz z 1 kolejki.
BKS SARMACJA BĘDZIN 0:2 SRS GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA