Aktualności

środa, 6 maj 2020 20:28

Zaczęliśmy treningi.... na Nowym Bytomiu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Wracamy do treningów. Oczywiście z zachowaniem wszystkich norm i zasad - starsze roczniki trenować będą na obiekcie MOSiR przy ulicy Czarnoleśnej. Dzisiaj na Nowym Bytomiu jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy rocznika 2010. Wprawdzie trener Wojtek Działach na bieżąco przekazywał rozpiski swoim zawodnikom, ale widać było, że chłopcy stęsknili się już za wspólnym treningiem. Póki co trenujemy jeszcze w grupach maksymalnie sześcioosobowych  zgodnie z zaleceniami. Jeszcze raz apelujemy do rodziców o przestrzeganie przygotowanych regulaminów co pozwoli nam w bezpieczny sposób prowadzić zajęcia.

Wszystkich, którzy chcą jeszcze dołączyć do treningów prosimy o kontakt z trenerami poszczególnych roczników - zapraszamy też do udziału w zajęciach zawodników, którzy do tej pory trenowali w innych klubach.

poniedziałek, 2 marzec 2020 20:21

Rocznik 2010 - Gwiazda Cup 2020...

Napisał: Wojciech Działach

Rocznik 2010. - Mimo falstartu w turnieju z okazji jubileuszu XX-lecia istnienia SR-S Gwiazda całość zakończyliśmy z przytupem. Z powodów zdrowotnych w ostatnim okresie część zawodników nie brała udziału w treningach co można było zauważyć w pierwszych meczach. Nasze obie drużyny z meczu na mecz się rozkręcały i prezentowały się co raz lepiej. Niestety jeden błąd w ostatnim meczu grupowym zadecydował o zajęciu drugiego miejsca w grupie co spowodowało że w meczu półfinałowym zobaczyliśmy pojedynek dwóch drużyn Gwiazdy. Jak okazało się na koniec turnieju nasi zawodnicy zdominowali cały turniej pewnie pokonując swoich rywali kolejno o brązowy oraz o złoty medal. Co najważniejsze zrobiliśmy to w dobrym stylu. Jak stwierdził jeden z zawodników - nie ważne jak się zaczyna. Ważne jak się kończy. Najlepszym zawodnikiem defensywnym turnieju został wybrany Szymon Robełek, a królem strzelców Dawid Piperek. Na wyróżnienie zasłużyło jeszcze kilka osób m.in Kamil Baranowicz oraz Igor Litwiński którzy nie tylko na boisku pokazali swoje umiejętności ale również w roli bramkarza spisali sie znakomicie. Ich interwencji nie powstydził by się nasz bramkarz Dawid Gąsior, który również zaliczył udany turniej w którym pozwolił tylko raz na zdobycie gola przeciwnikom. Jak zawsze brawa należą sie rodzicom za przygotowanie najlepszego bufetu oraz za głośny doping naszych młodych piłkarzy. 

Grają z nami:

• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska

ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
 www.szpakmed.pl

• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
 www.noszecochce.pl

niedziela, 1 marzec 2020 15:27

Rocznik 2010 - Zwycięstwo w turnieju jubileuszowym

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Zespół Gwiazdy Ruda Śląska zdominował dzisiaj turniej rocznika 2010 z okazji jubileuszu XX-lecia istnienia SRS GWIAZDA. Nasze drużyny zajęły 1 i 3 miejsce. Na podium znalazł się jeszcze zespół Polonia Łaziska Górne. Czwarte miejsce zajął LKS Mizerów.

Wyróżnienia indywidualne - Jakub Pieter - Polonia Łaziska (najlepszy bramkarz), Filip Gaża - Mizerów (najlepszy zawodnik), Dawid Piperek - Gwiazda (król strzelców), Szymon Robełek - Gwiazda (najlepszy zawodnik defensywny). Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji turnieju.

Dodajmy, że od stycznia zorganizowaliśmy osiem imprez w ramach obchodów jubileuszu XX-lecia istnienia naszego stowarzyszenia. W II połowie marca zaplanowana została jeszcze impreza dla naszych najmłodszych - dzieci z rocznika 2014/2015.

poniedziałek, 24 luty 2020 17:48

Rocznik 2010 - Złoto w Łaziskach...

Napisał: Wojciech Działach
Rocznik 2010. - Za nami kolejny turniej tym razem zaproszono nas do Łazisk Górnych gdzie wystąpiło sześć drużyn: Polonia Łaziska, APN GKS Tychy, Rybnicka Akademia Piłkarska, GKS Jastrzębie, APN Czeladź oraz nasza drużyna. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym, a na boisko wybiegało pięciu zawodników oraz bramkarz. Nasza drużyna poradziła sobie tego dnia dobrze o czym świadczył zdobyty komplet punktów oraz zapewniona wygrana w turnieju przed ostatnim meczem do którego chłopcy podeszli zbyt wyluzowani co przyczyniło się do pechowej porażki w meczu z gospodarzami. W dalszym ciągu naszym założeniem było budowanie akcji od własnej bramki które udało sie zrealizować ale nie obyło się bez błędów w szczególności w ostatnim meczu. Efektami tego były skonstruowane akcje w których każdy z zawodników wziął udział w raz z bramkarzem, a dwu krotnie całość została zakończona zdobytą bramka. Z powodów zdrowotnych część zawodników nie mogła wziąć udziału w turnieju natomiast cała reszta poradziła sobie bardzo dobrze co mamy nadzieję wzmocni zdrową rywalizację w zespole i podziała motywująco na niektórych zawodników. Wyróżniającym się zawodnikiem naszej drużyny został wybrany przez trenera Dawid Gąsior. Statuetka dla najlepszego zawodnika całego turnieju powędrowała do Grzegorza Janusa. Na zdobyte miejsce oraz nagrody indywidualne zapracował cały zespół. 
 
 
Zagraliśmy w składzie: Gąsior, Janus, Klisowski, Kopel, Pawlikowski, Baranowicz, Fojcik, Litwiński, Piperek.
 
Grają z nami:
 
• Szpakmed Sp. z o.o.
ul.Szpaków 33
41-705, Ruda Śląska
 
ul.Karola Goduli 34,
41-704, Ruda Śląska
www.szpakmed.pl
 
• Nosze co chce
ul.3 Maja 4,
41-800, Zabrze
www.noszecochce.pl
czwartek, 20 luty 2020 19:17

Rocznik 2010 - Kolejny sparing...

Napisał: Wojciech Działach

Rocznik 2010. - Za nami kolejny sparing tym razem na hali sportowej przy szkole Salezjanów w Świętochłowicach. Zarówno nasz zespół jak i drużyny Orlika Ruda Śląska do meczu przystąpił mocno okrojony ze względu na okres grypowy. Kolejni nowi zawodnicy mieli okazję do spróbowania swoich sił w meczu kontrolnym. Mimo wysokiego zwycięstwa przeciwnicy również wiele razy zagrażali naszej bramce. Już w niedzielę zagramy w turnieju w Łaziskach Górnych. 

Orlik Ruda Śląska 3️⃣:1️⃣7️⃣ SR-S Gwiazda

sobota, 15 luty 2020 21:32

Rocznik 2010 - Słoneczna pogoda...

Napisał: Wojciech Działach

Rocznik 2010. - Rozegraliśmy sparing z chłopakami z rok starszego rocznika drużyny MKS Zaborze. Dla niektórych zawodników był to sobotni spacerek w sprzyjającej pogodzie, a niektórzy podeszli zbyt bojaźliwie dopuszczając w wielu sytuacjach przeciwnikom. Szczególnie w pierwszej odsłonie meczu gdy stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje szybko na ziemię sprowadzili nas zawodnicy z Zaborza swoimi szybkim skutecznymi atakami. Zabrakło ruchu bez piłki oraz kreatywności u naszych gwiazdeczek z czym wcześniej nie mieliśmy problemu. Na plus na pewno postawa Przemka Kopel oraz Kamila Przyłóg, a swój pierwszy mecz rozegrał Filip Frydrych. 

MKS Zaborze 2009 1️⃣3️⃣:5️⃣ SR-S Gwiazda

poniedziałek, 10 luty 2020 20:32

Kolejne szkolenia...

Napisał: Wojciech Działach

Trener Wojciech Działach ukończył kolejne dwa szkolenia: Indyvidual Player Support – koncepcja treningu indywidualnego wg. filozofii Coerver Coaching we Wrocławskim AWFie oraz Coerver Clinic Basic - szkolenie bazowe przedstawiające filozofię Coerver Coaching, jej charakterystykę i najważniejsze założenia. Kurs obejmował dwa weekendowe zjazdy. Łącznie 28 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych w Poznaniu. 

Coerver® Coaching to ogólnoświatowy, kompleksowy system szkolenia piłkarskiego, zawierający wszystkie elementy niezbędne do wychowania i ukształtowania zawodnika na najwyższym poziomie. Inspirowany wiedzą holenderskiego trenera Wiela Coervera. 

niedziela, 2 luty 2020 10:34

Rocznik 2010 - II kolejka ligi zimowej...

Napisał: Wojciech Działach
Rocznik 2010. - Drugą kolejkę ligi zimowej w Kozłowie rozpoczęliśmy od wysokiej wygranej pokonując drużynę Kolejarza Gliwice prezentując bardzo dobrą grę.Po raz kolejny w drugim meczu w turnieju nasza koncentracja spada co przyczynia się do niewykorzystywania wielu klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika. Naszą nieskuteczność z zimną krwią wykorzystali koledzy z Zabrza skutecznie kontrując nieudane ataki naszego zespołu. Do ostatniego spotkania podeszliśmy zmobilizowani oraz z chęcią poprawy skuteczności pod bramką przeciwnika i mimo kilku nieudanych prób w pierwszych minutach spotkania udało się wrócić na właściwe tory i tym samym pewnie zdobyliśmy 3 punkty. Tego dnia za zaangażowanie oraz postawę we wszystkich trzech meczach zasłużyli Grzegorz Janus oraz Dawid Piperek. W marcu ostatnia trzecia kolejka w której nasza drużyna rozegra cztery spotkania.
 
SR-S Gwiazda 1️⃣0️⃣:1️⃣ Kolejarz Gliwice
SR-S Gwiazda 3️⃣:5️⃣ Promotor Zabrze
SR-S Gwiazda 8️⃣:3️⃣ Row Rybnik
 
Strona 1 z 4
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj