Aktualności

niedziela, 14 maj 2023 20:34

Rocznik 2010 - Już lider...

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Słabszy mecz w wykonaniu naszych Młodzików zakończony zwycięstwem. Wyrównana walka w środku pola obu zespołów lecz to nasi zawodnicy w ostatnich minutach postawili kropkę nad i po końcowym gwizdku zasłużona radość za pozostawione zdrowie na boisku. Mimo słabszej dyspozycji i stylu nie zabrakło pięknych bramek najpierw precyzyjnym strzałem z dystansu bramkarza rywali pokonał Wojtek Faber natomiast w drugiej połowie z rzutu wolnego huknął w okienko Grzesiu Janus i bramkę na wagę zwycięstwa po rzucie różnym strzałem z głowy zdobył Wiktor Rzepecki. Brawa należą się całemu zespołowi który w dniu dzisiejszym wskoczył na pozycję lidera. ??⚽️?

⚽️ Faber ?️ Baranowicz
⚽️ Janus
⚽️ Rzepecki ?️ Faber

niedziela, 7 maj 2023 20:18

Rocznik 2010 - Piąta wygrana z rzędu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Piąte z rzędu ligowe zwycięstwo. Zwycięstwo, zwycięstwem ale liczy się że przez większość spotkania nasza drużyna jest w posiadaniu piłki budując swoje ataki od tyłu często wykorzystując grę z bramkarzem co w tym meczu okupione zostało utratą jednej z bramek ale i kreuje dużo sytuacji do zdobycia kolejnych goli dzięki czemu nauka i doskonalenie rozumienia gry idzie w parze z radością na koniec spotkania. ??⚽️

⚽️ Baranowicz ?️ Cichy
⚽️ Cichy ?️ Baranowicz
⚽️ Robełek ?️ Cichy
⚽️ Janus ?️ Rzepeck

niedziela, 30 kwiecień 2023 20:04

Rocznik 2010 - Forma górę

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W ostatnim meczu w pierwszej rundzie sezonu wiosennego zdobywamy na swoim boisku kolejne 3 pkt i kończymy ją z bilansem 4 wygranych oraz jednej porażki. W dniu dzisiejszym mimo kontroli nad przebiegiem spotkania nie jesteśmy zadowoleni z realizacji celów oraz z całych 80 minut ponieważ popełniliśmy bardzo dużo błędów indywidualnych oraz podejmowaliśmy złe decyzje w kluczowych momentach w przejściu ze strefy budowania gry do strefy finalizacji. Słabiej niż w poprzednim spotkaniu wyglądała organizacja gry w obronie oraz poziom zaangażowania. Były również momenty w których bardzo dobrze operowaliśmy piłką po jednej z takich akcji została zdobyta bramka. Do plusów zaliczyć można również powrót i dobry występ Wojtka Fabera oraz Filipa Kuca, dwie zdobyte bramki Kamila Baranowicza oraz kolejny mecz z trafieniem Wojtka Cichego. Już za tydzień rozpoczynamy rundę rewanżową przy ul. Czarnolesnej, a przeciwnikiem będzie Śląsk Świętochłowice. ????
⚽️ Cichy ?️Faber
⚽️ Faber
⚽️ Baranowicz ?️ Cichy
⚽️ Łuszczek ?️ Baranowicz
⚽️ Baranowicz ?️ Faber

 

niedziela, 23 kwiecień 2023 17:58

Rocznik 2010 - Cztery bramki z Ruchem

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Pewna wygrana w meczu wyjazdowym w Chorzowie rocznika 2010.
W swoim czwartym meczu w rundzie wiosennej po raz trzeci w roli gości podejmowaliśmy Ruch Chorzów. Od pierwszych minut nasza drużyna realizowała postawione cele na to spotkanie i dzięki dobrej organizacji oraz odpowiednim zaangażowaniu w grze obronnej kontrolowała przebieg meczu długo utrzymując się przy piłce oraz stwarzając sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramek. ⚽️?☀️
Ruch Chorzów 1:4 Gwiazda Ruda Śląska
⚽️ Rzepecki ?️ Robelek
⚽️ Cichy ?️ Lorens
⚽️ Cichy ?️ Robełek
⚽️ Cichy ?️ Klisowski

 

niedziela, 23 kwiecień 2023 17:51

Rocznik 2010 - Powrót Grzesia

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Po dwu tygodniwej przerwie rocznik 2010 rozegrał swoje drugie ligowe spotkanie. Ale zacznijmy od najważniejszego a więc największą radością dla całego zespołu tego dnia był powrót po bardzo długiej przerwie kapitana Grzesia Janusa !
W tym meczu zespół stworzył wiele klarownych sytuacji które nie zostały zamienione na gola dzięki świetnym interwencjom Bramkarki drużyny przeciwnej lub zabrakło koncentracji czy też zimnej krwi. Do plusów możemy zaliczyć zrealizowanie części postawionych przed tym meczem założeń niestety w dalszym ciągu nie eliminując tych najprostszych błędów które po raz kolejny kosztowały nas utratę w bardzo banalny sposób kilku bramek. Licznie zgromadzonym kibicom obie drużyny zafundowały ciekawe pełne emocji i zwrotów akcji widowisko. Już w najbliższą środę czeka nas zaległa kolejka w Świętochłowicach. ?⚽️?
Gwiazda Ruda Śląska 5:4 UKKS Katowice.
⚽️ Cichy ?️ Robełek
⚽️ Baranowicz ?️ Robełek
⚽️ Robełek ?️ Przyłóg
⚽️ Janus ?️ Klisowski
⚽️ Przyłóg ?️ Rzepecki

 

sobota, 8 kwiecień 2023 11:59

Rocznik 2010 - Imielin lepszy

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Zespól występujący w młodziku mlodszym rozpoczęcia sezonu nie może zaliczyć do udanych. Kluczowa w dniu dzisiejszym była druga połowa w której drużyna zagrała poniżej jakichkolwiek oczekiwań w przeciwieństwie do pierwszej gdzie mogliśmy spokojnie zamknąć mecz. Niestety mimo dobrej grze w pierwszej odsłonie spotkania po dwóch błędach indywidualnych na przerwę schodziliśmy tylko z jednobramkową przewagą. Fragmenty gry pierwszej połowy musimy doskonalić i pielęgnować natomiast z drugiej połowy należy wyciągnąć na gorąco wnioski i jak najszybciej zapomnieć. ???
Pogon Imielin 8:4 Gwiazda Ruda Śląska
⚽️ Rzepecki ?️ Cichy
⚽️ Klisowski ?️ Rzepecki
⚽️ Cichy ?️ Gąsior
⚽️ Przyłóg ?️ Kopel

 

sobota, 25 luty 2023 13:29

Rocznik 2010 - Dołącz do nas

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W samo południe w Piekarach Śląskich nasi zawodnicy z rocznika 2010 mimo wielu absencji przystąpili do meczu towarzyskiego z drużyna Juventusu. Po dobrych występach podczas halowych turniejów przyszedł czas na powrót na boisko i udowodnienie że podążamy w dobrym kierunku. Udało się chłopakom zrealizować postawione cele przed tym spotkaniem czego efektem były świetne, efektowne, a przede wszystkim dzięki kreatywności i decyzyjności zawodników efektywne akcje. Popełniliśmy również mnóstwo błędów zarówno indywidualnych jak i zespołowych dzięki temu mamy dobry materiał do analizy, która już jutro zostanie przeprowadzona wspólnie z zawodnikami aby sami mogli wyciągnąć jak najwięcej detali z tego spotkania żeby zobaczyć jak dzisiejsza dobra gra mogła być w banalny sposób jeszcze lepsza oraz pozwoli nam to wyegzekwować i uwierzyć w nieodłączne elementy które zawierają nasze sesje treningowe. 

W dalszym ciągu możesz zostać jedną z Gwiazd. Zapraszamy wszystkie zawodniczki oraz zawodników chcących dołączyć do naszego Stowarzyszenia i doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

sobota, 25 luty 2023 13:21

Rocznik 2010 - Zwycięski turniej w Chorzowie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Drużyna Gwiazdy po dobrze przepracowanym obozie, cel na turnieju miała jeden, realizowanie swoich założeń oraz cieszyć się gra. W grupie mierzymy się z AP || Ruch Chorzów, Powiatem Kadry Mikołowa, UKS Ruchem Chorzów. Wychodzimy z grupy, jednak wiemy że stać Nas na dużo lepsza gre i w tym dniu po rozmowach Naszym celem jest wygranie turnieju. Drużyna naładowana pozytywna energia, wychodzi na finał pewna siebie, co udawania na boisku. W finałowym meczu mierzymy się z Ap Ruch Chorzów, przed spotkaniem ciężko było sobie wyobrazić aż tak dobry happy end. Ostateczny wynik Ap Ruch Chorzów 1 : 6 Gwiazda Ruda Śląska.
Cała drużyna zasłużyła na brawa, a dodatkowo królem strzelców turnieju został Wojtek Cichy

 

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj