Aktualności

środa, 22 czerwiec 2022 14:50

Rocznik 2010 - Kończymy na miejscu 5 rywalizację w 3 lidze wojewódzkiej

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Zespół rocznika 2010 Gwiazdy jako ostatni rywalizował o ligowe punkty. W Nowym Bytomiu nasz zespół rywalizował z Sarmacją Będzin. Obydwa zespoły miały realną szansę na zajęcie II miejsca w tabeli.
Trudy spotkania i przede wszystkim grę w potwornym upale lepiej znieśli rywale, którzy praktycznie już po 12 minutach gry rozstrzygnęli losy spotkania prowadząc 3-0. Ostatecznie Sarmacja wygrała 5-1.
Nasz zespół zakończył rywalizację ostatecznie na miejscu 5 w III lidze wojewódzkiej.
piątek, 20 maj 2022 21:08

Rocznik 2010 - Gwiazda Ruda Śląska - Akademia 2012 Jaworzno 3-0

Weekendowe granie rozpoczęliśmy od wyrównanego pojedynku ligowego z Akademią 2012 Jaworzno z którą mamy do rozegrania jeszcze zaległą kolejkę. Dzięki dobrej pracy w defensywie i skuteczności trzy punkty zostały w Rudzie Śląskiej. W niedzielę chłopcy w ramach przedmeczu derbowego A klasy wysoko pokonali drużynę Uranii Ruda Śląska, wyprowadzili zawodników swoich drużyn seniorskich oraz dzięki uprzejmości gospodarzy skorzystali z poczęstunku.
SR- S Gwiazda 3:0 Akademia 2012 Jaworzno
1:0 - ⚽️ Robełek ?️ Przyłóg
2:0 - ⚽️ Pawlikowski ?️ Robełek
3:0 - ⚽️ Przyłóg ?️ Faber

niedziela, 8 maj 2022 17:49

Rocznik 2010 - II Memoriał Im. Stanisława Grzywaczewskiego

Na obiekcie Wawelu Wirek odbyła się II edycja Memoriału im. Stanisława Grzywaczewskiego. W imprezie rywalizowało 8 zespołów – 6 ekip z rocznika 2010 oraz dwie reprezentacje Podokręgu Katowice rocznika 2011. W I fazie turnieju zespoły rywalizowały w grupach, by w II fazie turnieju systemem play-off walczyć o poszczególne miejsca w imprezie.

piątek, 6 maj 2022 19:35

Rocznik 2010 Wawel Wirek - Gwiazda 1-3

Dwa różne oblicza naszego zespołu w meczu rewanżowym w derbach z Wawlem Wirek. Bierność zawodników spowodowała że pierwsza połowa była bardzo wyrównana, po błedzie w ustawieniu dzięki bramce samobojczej gospodarze wyszli na prowadzenie. Dopiero w ostatnich minutach pojawiła się dynamika w naszych akcjach zespołowych i po jednej z nich w doliczonym czasie gry padła bramka dająca remis. Po krótkiej przerwie w drugiej połowie narzuciliśmy swoje tempo tworząc kolejne sytuacje do zdobycia goli. Po dwóch dobrych akcjach zespołowych padły bramki które ustaliły wynik spotkania. Wraz z wracającą frekwencją na treningach małymi kroczkami wraca styl i jakość do której byliśmy przyzwyczajeni w poprzednich sezonach. Już w niedzielę wrocimy do gry w systemie 6+1 podczas turnieju im. Stanisława Grzywaczewskiego, który będzie rozgrywany na stadionie Wawelu Wirek. ?⚽️?

Rocznik 2010 - Sarmacja Będzin - Gwiazda Ruda Śląska 2-0

Po raz trzeci musimy przełknąć gorycz porażki w tym sezonie. Bez dwóch zdań był to najsłabszy mecz w wykonaniu naszej drużyny w którym wystąpiło mnóstwo indywidualnych błędów które nie pozwalały zbyt często na przejście do fazy finalizacji tym sposobem mecz toczył się głownie w środku pola dlatego z przebiegu całego spotkania sprawiedliwy byłby bezbramkowy remis ale gospodarze w tym dniu byli bardziej zdeterminowani i dzięki zdobytym dwóm golą z dystansu 3 punkty zostały w Będzinie. Już w środę kolejne spotkanie ligowe, a w niedzielę zawodnicy powalczą w turnieju im. Stanisława Grzywaczewskiego. ??❌
Sarmacja Będzin 2:0 SR-S Gwiazda

piątek, 22 kwiecień 2022 15:15

Rocznik 2010 - Gwiazda Ruda Śląska - Pogoń Imielin 3-2

W mocno okrojonym składzie przystąpiliśmy do kolejnego meczu ligowego co nie stanowiło problemu dla reszty zespołu aby stanąć na wysokości zadania i rozegrać kolejne dobre spotkanie. W dniu wczorajszym rywalizowaliśmy z Pogonią Imielin, która dzielnie walczyła do ostatniego gwizdka. Oprócz budowania gry od własnej bramki ,realizacja kolejnych założeń na to spotkanie, reakcja zespołu oraz poszczególnych zawodników na sytuację panującą w danym momencie na boisku pozwoliła na zwycięstwo w tym meczu. Dzięki temu również przeprowadzaliśmy wiele groźnych ataków w których zabrakło po raz kolejny nie co dokładności aby cieszyć się większym dorobkiem zdobytych goli. Już w niedzielę zespół czeka kolejne spotkanie. ????

Rocznik 2010 - Czarni Sosnowiec - Gwiazda Ruda Śląska 2-1

W zeszłym tygodniu nie zasłużyliśmy ani na zwycięstwo ani na porażkę jednak po raz kolejny nie wykorzystując swoich sytuacji tym razem po dobrym spotkaniu w wykonaniu większości zawodników punkty dzięki zdobytym bramką po niezrozumiałych decyzjach decyzjach sędziego zostały w Sosnowcu. Cieszy fakt że po 2 słabszych meczach wracamy na dobre tory i dominujemy na boisku przez całe spotkanie. W świadomy sposób zawodnicy budując grę przechodzili do fazy rozwinięcia oraz finalizacji w której zabrakło jeszcze nieco więcej szczęścia oraz dokładności przy ostatnim zagraniu. Najważniejsze że dla każdego z zawodników była to kolejna jednostka szkoleniowa z której wyniosą wiele dobrego, a nie tylko nic nie znaczące 3 punkty... ??☀️

Czarni Sosnowiec 2:1 SR-S Gwiazda
1:0 - Czarni Sosnowiec
1:1 - ⚽️ Piperek ?️ Faber
2:1 - Czarni Sosnowiec

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 09:37

Rocznik 2010 - Gwiazda Ruda Śląska - UKS Szopienice 0-2

Słaby mecz w wykonaniu zawodników występujących w III lidze wojewódzkiej Młodzika Młodszego przeciwko UKS Szopienice. Ostatnimi czasy frekwencja na treningach pozostawia wiele do życzenia z różnych powodów i mimo wizualnej przewagi naszego zespołu w meczu to rywal który był skuteczniejszy zasłużenie wywiózł z Rudy 3 pkt. Już w czwartek okazja do rehabilitacji.
SR-S Gwiazda 0:2 UKS Szopienice