Aktualności

niedziela, 21 maj 2023 20:42

Rocznik 2011/2012 Gwiazda Ruda Śląska - Ruch Chorzów 2-0

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Pierwsze zwycięstwo w lidze zanotował zespół Gwiazdy 2011/2012. Podopieczni Arkadiusza Spiolka i Marcina Jastrzembskiego dzięki ogromnej determinacji wygrywają 2:0 z Ruchem Chorzów. Na brawa zasługuje cała drużyna, a w szczególności bramkarze 

Bramki:
Filip Pacholczyk 
Szymon Zając

niedziela, 14 maj 2023 20:37

Rocznik 2011/2012 - Smutne nastroje

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Podsumowując weekend musimy wspomnieć o rywalizacji naszej drużyny rocznika 2011/12 w Chorzowie.

Niestety chłopcy opuszczali stadion gdzie gra Józefka w smutnych nastrojach.

Po zaciętym meczu przegrali z Józefką Chorzów 3:0. Cieszą jednak próby rozgrywania akcji naszego zespołu od tyłu i duże zaangażowanie. Do poprawy skuteczność i obrona przy stałych fragmentach gry.

W rywalizacji upamiętniającej znakomitego piłkarza, działacza i trenera młodzieży Stanisława Grzywaczewskiego, zmarłego w 2018 roku, najlepsza okazała się Reprezentacja Podokręgu Katowice U11.

 

Na boisku Wawelu Wirek, na którym swoją piłkarską drogę rozpoczynał urodzony w tej dzielnicy Rudy Śląskiej 14 maja 1952 roku reprezentant Polski w zespołach juniorskich i młodzieżowych, a następnie zawodnik ekstraklasowych zespołów Szombierek Bytom i GKS-u Katowice oraz wieloletni kierownik Szombierek, a także szkoleniowiec młodzieżowych grup w Grunwaldzie i Gwieździe Ruda Śląska, zmierzyły się zespoły U12: Wawelu Wirek, Gwiazdy Ruda Śląska i Szombierek Bytom oraz dwie drużyny Reprezentacji Podokręgu Katowice U11.

W turnieju, nad organizacją którego czuwał Piotr Buchcik, najlepszy okazał się zespół grający pod szyldem „Kadra II”. Podopieczni Michała Lutka: Borys Stroka, Tymoteusz Muc, Adam Kostrzewa, Marcel Zawisza, Jan Hajduga, Maksymilian Bil, Michał Frej, Igor Korzeniowski i Kamil Schmidt, który został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny, zwycięski marsz rozpoczęli od zwycięstwa 4:0 z Wawelem. Następnie pokonali 5:0 Szombierki, 4:0 Kadrę I i 3:0 Gwiazdę.

Tylko jedną porażkę z kolegami z reprezentacji zanotowali zawodnicy, których prowadził Piotr Jakubczyk. Adam Celiński, Kamil Panewski, Kamil Łach, Dominik Podstawski, Jakub Krzesak, Filip Pawlik, Daniel Lenart, Jan Golec i Miron Pawlik, który został uznany najlepszym zawodnikiem zespołu pokonali: 3:0 Gwiazdę, 4:1 Szombierki i 3:0 Wawel, zapewniając sobie drugie miejsce.

Na podium zameldowali się jeszcze zawodnicy Gwiazdy, którzy po remisie z Szombierkami tak samo jak bytomianie mogli się pochwalić zwycięstwem z Wawelem 3:1, ale bilansem bramkowym
„przeskoczyli” rywali, a stawkę zamknęli gospodarze. Dodajmy jeszcze, że Gwiazda, prowadzona przez Arkadiusza Spiolka i Marcina Jastrzembskiego grała w składzie: Marcel Jaskóła, Franciszek Łuczakiewicz, Wojciech Zdebel, Mateusz Głąbik, Filip Pacholczyk, Kacper Kostorz, Jordan Bartoszek, Gustaw Winkler, Szymon Zając, Dominik Jania i Dawid Lorens, którego nagrodzono jako najlepszego zawodnika zespołu.

Natomiast Szombierki pod wodzą Łukasza Soboty wystąpiły w zestawieniu: Michał Podbucki, Igor Tuszyński, Mateusz Wandzlik, Simon Rychlik, Jakub Sobota, Dariusz Klimczyk, Paweł Kuśmierz, Alex Bartos, Kamil Palka, Tomasz Nagiet, Patryk Lis i Mateusz Simon, który otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika zespołu.

Ponadto Wawel grał w składzie: Wojtek Androsz, Łukasz Przydział, Marek Matyska, Olek Myśliwczyk, Jakub Mróz, Olek Łukaszczyk, Szymon Konopka, Kacper Łaszkilewicz, Maciej Zimała i Igor Czachor – wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Michała Myśliwczyka.

Wszyscy uczestnicy z rąk posła i  sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Marka Wesołego oraz Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli oraz Wiceprezesa Podokręgu Katowice Tadeusza Bizonia otrzymali pamiątkowe medale i słodycze. Uhonorowani zostali także sędziowie Dawid Kostorz i Tomasz Protasiuk, prowadzący turniejowe mecze społecznie.

Nie zabrakło także najbliższych świętej pamięci Stanisława Grzywaczewskiego na czele z synem Arkadiuszem – Przewodniczącym Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezesa Podokręgu Katowice Stefana Mleczki, który na czele delegacji Podokręgu Katowice odwiedził grób Patrona Turnieju, składając wiązankę i zapalając znicz.

- Stanisław Grzywaczewski to jeden z bardzo zasłużonych ludzi dla śląskiej piłki i Podokręgu Katowice – powiedział Stefan Mleczko. - Wspaniały piłkarz, trener i przede wszystkim działacz, nasz kolega związany z klubami naszego Podokręgu, w którym przez dwie kadencje był Wiceprzewodniczącym Komisji Szkolenia. Do niego, tak jak i do świętej pamięci Jurka Wyrobka, którego Memoriał także niedawno rozgrywaliśmy, znakomicie pasują słowa „wspaniały człowiek”.

- Dla mnie był z jednej strony sąsiadem, urodzonym w tej samej dzielnicy co ja, ale z drugiej strony wielkim zawodnikiem, bo z tej dzielnicy wywodzi się wielu znanych piłkarzy – dodał Piotr Buchcik. - Pamiętam jeden z treningów, jeszcze gdy byłem juniorem. Pojawił się na nim Stasiu, bo na nasz stadion miał 200 metrów i zagrał z nami, a był znakomity i strzelonego mi wtedy gola wspominam do dzisiaj jako... zaszczyt. Jego Memoriał był piękny i dzieci, których rozwój zawsze mu był bliski, spisały się znakomicie na miarę Patrona turnieju i mam nadzieję, że któryś z tych chłopaków pójdzie jego śladem. Najważniejsze jednak, że wszyscy mogli pograć na dobrze przygotowanej płycie boiska, które od 97 lat stoi właśnie w tym miejscu i służy pokoleniom piłkarskim. Tym razem wygrała Kadra II, ale wszyscy mieli radość i w pełni zasłużyli na te nagrody ufundowane przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

- Dziadek nauczył mnie kultury zarówno do ludzi jak i do piłki – wspomina wnuk Patrona Memoriału 23-letni Wiktor Grzywaczewski. - Tu na boisku w Wirku zdarzało się nam pokopać razem, a później wspólnie działać w piłce. Dlatego jemu zadedykowałem moje pierwsze zdobyte mistrzostw Polski, gdy z zespołem Gwiazdy w futaslowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U19 sięgnęliśmy po złoto w 2021 roku i mam nadzieję, że to nie będzie ostatni tytuł, który mu zadedykuję.

piątek, 5 maj 2023 20:15

Rocznik 2011 - Memoriał im. Stanisława Grzywaczewskiego

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W niedzielę 7 maja na obiekcie Wawelu Wirek odbędzie się tegoroczny Memoriał Stanisława Grzywaczewskiego.
Na obiekcie, którego Stanisława Grzywaczewski był wychowankiem zagra sześć zespołów z roczników 2011/2012 w tym m.in. kluby w których grał lub pracował jako trener - Wawel Wirek, Urania Kochłowice, Szombierki Bytom i Gwiazda Ruda Śląska.
Turniej rozpoczyna się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 11.30
niedziela, 23 kwiecień 2023 17:57

Rocznik 2011/2012 - Porażka po ambitnej grze

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Sobotnie spotkanie z Chorzowskim Ruchem zapowiadało się bardzo interesująco. Zgodnie z oczekiwaniami wiele się działo na boisku. Nasza drużyna, mimo niekorzystnego wyniku, w kilku aspektach, szczególnie ofensywnych pokazała się z dobrej strony. Jednak gra obronna pozostawiała wiele do życzenia...
Pracujemy dalej, za tydzień okazja do poprawy w meczu z Górnikiem Wesoła. ?

sobota, 8 kwiecień 2023 11:53

Rocznik 2011/12 - Porażka na początek ligi

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Pierwsza kolejka rundy wiosennej ligi młodzika D2 za nami. Przyszło nam się mierzyć z Red Box Katowice.
Drużyna zaprezentowała się pozytywnie, szczególnie cieszą nas postępy w płynności gry i jej rozumieniu. 
Nasi zawodnicy tworzyli składne akcje, przeważając w posiadaniu piłki, jednak o wyniku decydują gole... mimo kilku dobrych okazji nie strzeliliśmy żadnej bramki, w przeciwieństwie do przeciwnika, który strzelił nam jedną.
Ostatecznie przegrywamy 1:0, ale dobra energia w naszej drużynie i ciągły progres pozwalają nam patrzeć z optymizmem w przyszłość!
Drużynie Red Box gratulujemy zwycięstwa, a naszym kibicom dziękujemy za liczne wsparcie.
W kolejnych meczach znów damy z siebie wszystko!

 

poniedziałek, 27 marzec 2023 13:36

Rocznik 2011/2012 Pierwsza kolejka rundy wiosennej za nami!

Napisał: Arkadiusz Spiolek

Rocznik 2011/2012

Pierwsza kolejka rundy wiosennej ligi młodzika D2 za nami. Przyszło nam się mierzyć z Red Box Katowice.
Drużyna zaprezentowała się pozytywnie, szczególnie cieszą nas postępy w płynności gry i jej rozumieniu.
Nasi zawodnicy tworzyli składne akcje, przeważając w posiadaniu piłki, jednak o wyniku decydują gole... mimo kilku dobrych okazji nie strzeliliśmy żadnej bramki, w przeciwieństwie do przeciwnika, który strzelił nam jedną.
Ostatecznie przegrywamy 1:0, ale dobra energia w naszej drużynie i ciągły progres pozwalają nam patrzeć z optymizmem w przyszłość!
Drużynie Red Box gratulujemy zwycięstwa, a naszym kibicom dziękujemy za liczne wsparcie.
W kolejnych meczach znów damy z siebie wszystko!

niedziela, 19 marzec 2023 14:50

Rocznik 2011/2012 - Sparingowo przed ligą

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

w dość niekomfortowych warunkach pogodowych rozegraliśmy mecz towarzyski, naszym przeciwnikiem był MKS Śląsk Demarko Świętochłowice.
Wszyscy mlodzi zawodnicy wykazali się ogromną pasją. 
Mimo chłodnej aury, na boisku bywało gorąco, głównie ze względu na tempo gry i wiele sytuacji bramkowych.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3

Bramki dla Gwiazdy strzelali:
Franciszek Łuczakiewicz 1
Dominik Saternus 2

Zapraszamy dzieci z roczników 2011 i 2012 do naszej drużyny!

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj