1 liga PLF – AZS AWF Profi Sport Wrocław – Gwiazda Ruda Śląska 1-3 (0-3)

Cenne trzy punkty zespół Gwiazdy wywiózł z Wrocławia. Wprawdzie nasi rywale do tej pory nie zdobyli punktu w rozgrywkach to śmiało można powiedzieć, że kwestą czasu jest, kiedy odniosą pierwszą wygraną. Początek mecz należał do Gwiazdy – kiedy w 4 minucie Tkacz a chwilę później Grzywaczewski zdobyli bramki dla Gwiazdy wydawało się, że będzie ”lekko, łatwo i przyjemnie.” Niestety z minuty na minutę rywale mieli coraz większą przewagę – świetnie bronił Lawacz (m.in. także dwa przedłużone rzuty karne w tej połowie). Gwiazda oczywiście miała swoje okazje, ale prowadzenie trochę rozluźniło nasze poczynania, na szczęście po akcji Siadula na 0-3 podwyższył Grzybowski.

Gwiazda zamiast zdobyć kolejne bramki i ”zamknąć mecz” pozwoliła rywalom na zdobycie bramki tuż po zmianie stron. Akademicy cały czas atakowali jednak nie byli w stanie zdobyć goli. W sumie po ciężkim boju zdobywamy 3 punkty po raz pierwszy tracąc tylko jedną bramkę w meczu.

Do końca pierwszej rundy pozostały nam spotkania u siebie z Futsal Nowiny i na wyjeździe z BSF Bochnia. Zdobycie punktów w tych spotkaniach jest bardzo istotne w walce o pozostanie w lidze. Dodajmy, że w tym sezonie wyjątkowo może do 2 ligi zdegradowanych zostać aż 5 drużyn!