1 liga PLF – PKO Gwiazda Ruda Śląska – ASG Stanley Futsal Team Brzeg 3-1 (1-0)

Premiera sezonu ligowego w Rudzie Śląskiej wypadła bardzo dobrze – licznie przybyli kibice obejrzeli zacięty i emocjonujący pojedynek. Po I połowie PKO Gwiazda prowadziła ”tylko” 1-0 po bramce Sergio Alcibara. Rudzianie prowadzili grę mieli swoje okazje ale grali mało skutecznie. Wydawało się, że kolejne bramki dla PKO Gwiazdy są tylko kwestią minut. Tymczasem w II połowie rywale zaczęli grać agresywniej, doprowadzili do wyrównania. Na dodatek w 30 minucie obydwa zespoły miały na swoim koncie 5 przewinień. Gospodarze z dwóch przedłużonych rzutów karnych wykorzystali jednego – ponownie Sergio Alcibar, a goście z trzech przedłożonych nie trafili ani razu. Bohaterem spotkania został obok Sergio także Aleksander Waszka pewnie interweniując w kilku sytuacjach i wreszcie zdobywając bramkę na 3-1 po tym jak goście w końcówce grali z lotnym bramkarzem. Po trzech spotkaniach mamy 9 punktów i meldujemy się na pozycji lidera tabeli 1 ligi.