1 liga PLF – FK Stal Mielec – Gwiazda Ruda Śląska 5-9 (2-7)

Ważne trzy punkty zdobyli nasi seniorzy. Odpowiednia koncentracja przed spotkaniem i dobra gra dały w I połowie prowadzenie 7-2 chociaż wynik powinien być jeszcze wyższy. Rywalem w 16 minucie zdecydowali się już na grę z lotnym bramkarzem, którą kontynuowali przez całą drugą połowę.

Gwiazda z kolei w II połowie nieco zmieniła skład już z myślą o zbliżających się finałach MMP U19, które w przyszłym tygodniu odbędą się w Bielsku-Białej. Rywale cały czas w przewadze groźnie atakowali – Gwiazda z kolei nie potrafiła skończyć stwarzanych sytuacji. Stal doprowadziła do stanu 4-7. Tymczasem na 6 minut przed końcem po akcji ratunkowej zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Gwiazda zaczęła grac w przewadze i … straciła bramkę na 5-7! Przez moment zrobiło się nerwowo. Ale szybko zdobyta bramka na 5-8 praktycznie przesądziła statecznie wygraną a wynik udało się jeszcze poprawić.

W sumie dominacja w I połowie i trochę kłopotów w II części gry, ale zasłużona wygrana i dopisujemy drugie z rzędu trzy punkty!.

Bramki dla Gwiazdy zdobywali – Gielza 2, Siadul 2, Gładkowski 2 oraz Grzywaczewski, Świerczyński i Kravets.