Klasa A Gwiazda Ruda Śląska – Naprzód Lipiny 3-2

Wygraną z “Naprzodem” Świętochłowice spadkowiczem z ligi okręgowej rundę jesienną kończą seniorzy występujący w klasie “A”. Podopieczni Michała Grzywaczewskiego obecnie plasują się na dobrej 8 pozycji w tabeli. Dobrej bo analizując początek rozgrywek można był spodziewać się, że punktów będzie mniej jednak ostatnie cztery mecze to zdobyte 10 punktów, a w sumie nasza drużyna zgromadziła ich 19.
Dzisiejsze spotkanie przypominało dwie poprzednie wygrane w meczach z “Stadionem” i “Wawelem”. Tradycyjnie pierwszą połowę nasz zespół przegrywa 0:1. Niby nasz zespół utrzymywał się dłużej przy piłce, prowadził grę jednak pierwszy kontratak w 11 minucie gości i przegrywamy na boisku w Nowym Bytomiu. Po trzech meczach nieobecności pełne 90 minut zaliczył Daniel Jagodziński, który z pewnością był bohaterem drugich 45 minut jak i całego meczu. W 62 minucie zaliczył gola dającego naszemu zespołowi remis. Niestety dwie minuty później tracimy bramkę na 1:2. W 77 minucie ponownie “Jago” mocnym strzałem zaskoczył bramkarza “Naprzodu” i mamy remis. Trzy minuty później świetne podanie Mateusza Mzyka wykorzystuje nie kto inny jak Daniel Jagodziński i wychodzimy na prowadzenie w tym meczu, którego nie oddajemy do końca spotkania i tym samym ważne trzy punkty dodajemy do ligowej tabeli.
Z pewnością była to dziwna runda naszego zespołu. Grając dobrze nasi piłkarze przegrywali (wyjątek najlepszy mecz z Mokrem gdzie wygraliśmy), a prezentując na boisku słabszą formę inkasowali punkty. Cóż taka jest piłka…
Na koniec relacji jeszcze gratulacje od całej drużyny, sztabu dla Denisa “Zibiego” Wardzichowskiego, który kilka godzin wcześniej został ojcem i już dzisiaj zaspał na mecz. Cóż takie uroki młodego Taty ;-). Oczywiście po meczu nie odbyło się bez kołyski całego zespołu dla małego Wardzicha!!!

“GWIAZDA”  –  “NAPRZÓD” ŚWIĘTOCHŁOWICE       3:2   (0:1)

0:1 – 11 min – ——-
1:1 – 62 min – JAGODZIŃSKI DANIEL
1:2 – 64 min – ——-
2:2 – 77 min – JAGODZIŃSKI DANIEL
3:2 – 80 min – JAGODZIŃSKI DANIEL