Rocznik 2014 – Tauron Junior Cup

W piątek 12 listopada 2021, drużyna z rocznika 2014 zagrała w finale Turnieju Tauron Junior Cup. W turnieju rozgrywanym na Małej Hali Tauron Areny w Krakowie, brały 24 drużyny z roczników 2012, 2013 i 2014, które były najlepsze w turniejach eliminacyjnych w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich. 

W każdym roczniku rywalizowało ze sobą 8 drużyn, które rozgrywały 7 spotkań w systemie każdy z każdym. Rywalami Gwiazdy Ruda Śląska były ekipy: Krakus Nowa Huta, Akademia Piłkarska Namysłów, KS Zakopane, Zagłębie Sosnowiec AP Nadwiślanka Nowe Brzesko, UKKS Katowice, Orzeł Pawłowice. 

Na turniej jechaliśmy osłabieni brakiem jednego zawodnika, który musiał zostać w domu. Dodatkowo spora część chłopców zmagała się z problemami zdrowotnymi tuż przed wyjazdem, co niestety przełożyło się na formę drużyny w dniu finału, która nie potrafiła złapać swojego rytmu. Małe boiska i tylko 10 minutowe mecze nie wybaczyły drobnych błędów, których się nie ustrzegliśmy – ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w roczniku 2014, co w kontekście ilości drużyn, które wzięły udział w eliminacjach w całej Polsce należy uznać za sukces. 

Z Krakowa wracamy z bagażem cennych doświadczeń. Możliwość gry na deskach hali Tauron Arena, przy ogłuszającym dopingu kibiców oraz szansa zmierzenia się z drużynami z innych regionów Polski zaprocentują w przyszłości! 

Wystąpiliśmy w składzie: Zboch, Głąbik, Kaiser, Bawoł, Malcharek, Wołowski, Pawlikowski