Aktualności

niedziela, 29 listopad 2020 20:01

Rocznik 2015/2016 - Towarzyski sparing

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W hali MOSiR w Halembie odbył się towarzyski mecz dzieci roczników 2015/2016.
Fajne widowisko było udziałem dzieci szkółki piłkarskiej Gwiazda oraz Akademii Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska.
Była super zabawa, emocje i radość oraz duża liczba bramek, które można obejrzeć na naszym kanale YouTobue.
W przyszłym tygodniu trenujemy zgodnie z planem - rocznik 2015/2016 we wtorek o 16.00 i w piątek o 17.30. Zapraszamy wszystkich chętnych
.
niedziela, 29 listopad 2020 19:54

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Nowiny 2-4 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Miło rozpoczęliśmy weekend od skutecznej gry naszej drużyny U19 w eliminacjach MMP - kończymy porażką przy bardzo słabej skuteczności w starciu 1 ligi. W Halembie przegraliśmy z Futsal Nowiny 2-4. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia gości 2-0. W miarę upływu czasu Gwiazda miała spora liczbę okazji do zdobycia bramek - niestety nawet w sytuacji kiedy dwóch naszych zawodników miało przed sobą tylko bramkarza rywali nie zdobyliśmy bramki. Kontaktowego gola zdobył Tkacz.

W II połowie liczyliśmy, że szybkie doprowadzenie do remisu - niestety to rywale dość szybko bo już w 25 minucie prowadzili 1-4!  Od tego momentu rudzianie cały czas atakowali - graliśmy dzisiaj na bardzo słabej skuteczności. Nadzieję dała nam druga bramka Tkacza, ale do było wszystko. Chwilę później nie wykorzystaliśmy krótkiego rzutu karnego i właściwie było jasne, że nie damy rady zdobyć nawet punktu.

Przed nami dwa wyjazdy - do Bochni i Lublina.

niedziela, 29 listopad 2020 14:32

Rocznik 2009- Mistrzowski sezon rocznika 2009 zakończony!

Napisał: Arkadiusz Spiolek

Nasi podopieczni w kategorii u12 okazali się najlepszą drużyną w swojej lidze!

Na kilka kolejek przed końcem rozgrywek drużyna nie doznała jeszcze smaku porażki i pewna awansu rozegrała pozostałe mecze kończąc na pierwszym miejscu przed m.in. drugą kadrą powiatu mikołowskiego grającą pod szyldem AKSu Mikołów i trzecim Stadionem Śląskim.

Zespołowi należy sie pochwała za postawę na boisku i poza nim. Wysoka frekwencja na treningach, odpowiednie zaangażowanie i świadomość podczas zajęć zaowocowały dobrą grą w meczach ligowych. Mimo kilku kontuzji i innych absencji drużyna udowodniła, że potrafi poradzić sobie w trudnych sytuacjach i zasłużenie zwyciężyła w rozgrywkach ligowych!

Rodzice naszych podopiecznych docenili wysiłek młodych zawodników, po ostatnim meczu na chłopców w szatni czekała niespodzianka w postaci pizzy, szampana bezalkoholowego i innych smakołyków!

To był dobry czas, jednak nie zwalniamy tempa, przed nami kolejne wyzwania! Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej drużyny!

sobota, 28 listopad 2020 20:42

MMP U19 - Mocne wejście w eliminacje

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Bardzo dobre wejście w eliminacje do MMP U19 zaliczył nasz zespół. Cztery mecze i cztery wygrane oraz bilans bramkowy 21-1 otworzył nam ''szeroko bramę'' do drugiej fazy eliminacji. Wcześniej jednak w sobotę 5 grudnia zagramy w drugim turnieju naszej grupy w Katowicach gdzie aby awansować musimy zająć jedno z pierwszych dwóch miejsc.

Dzisiaj podopieczni Wiktora Grzywaczewskiego pokonali kolejno - 2-0 Clearex, 4-1 Kamionkę Mikołów, 5-0 GKS Futsal Tychy i 10-0 AZS Uniwersytet Śląski.

W tabeli prowadzimy z dorobkiem 12 punktów, kolejno trzy zespoły z dorobkiem 6 punktów - GKS Tychy, Clearex i Kamionka - tabelę zamykają akademicy bez zdobyczy punktowej.

piątek, 27 listopad 2020 21:00

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Nowiny - Niedziela Godz. 16.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielę o 16.00 Gwiazda podejmuje ekipę GKS Futsal Nowiny i będzie to ostatnie spotkanie ligowe rudzian w tym roku kalendarzowym w hali w Halembie. Dla naszej drużyny to trudny weekend - większość zespołu zagra bowiem w sobotę w trudnym turnieju eliminacyjnym MMP U19, a w niedzielę czeka nas istotne spotkanie o punkty.

Na szczęście wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki - niektórzy na dwóch frontach!

piątek, 27 listopad 2020 20:55

Rocznik 2015/2016 - Mecz najmłodszych na naszym kanale live!!!

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Zbliżający się weekend jest dla nas bardzo pracowity. Nie zapominamy jednak o naszej najmłodszej grupie.
W niedzielę o 14.00 zespól rocznika 2015/2016 rozegra pierwszy sparing - rywalem będzie ekipa Akademii SMS Ruda Śląska!
Co najważniejsze - mecz będzie można zobaczyć w internecie. Z myślą o rodzinach, babciach, dziadkach i wszystkich innych kibicach przeprowadzimy z tego pojedynku transmisję!
Mecz towarzyski Gwiazda - Akademia SMS - link do transmisji
piątek, 27 listopad 2020 20:45

MMP U19 - W sobotę rozpoczynamy

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W najbliższą sobotę będziemy gospodarzem I turnieju eliminacyjnego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń będziemy transmitowali turniej na naszym kanale.
Poniżej link do transmisji
 
Dodajmy, że w turnieju oprócz Gwiazdy zagrają GKS Futsal Tychy, Clearex Chorzów, Kamionka Mikołów oraz AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Drugi turniej odbędzie się już 5 grudnia w Katowicach. Awans do kolejnej fazy eliminacji wywalczą dwie najlepsze drużyny po zsumowaniu punktów zdobytych w tych dwóch turniejach.
piątek, 27 listopad 2020 19:27

Klasa A - PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - część 1

Napisał: rencista

Trudno określić czy rundę jesienną w wykonaniu seniorów występujących w klasie "A" możemy zaliczyć do udanej czy raczej wszyscy związani z drużyną liczyli na coś więcej. W 11 spotkaniach nasz zespół zdobył 14 punktów. Na tą zdobycz punktową przełożyły się cztery zwycięstwa i dwa remisy. Niestety pięć razy "Gwiazda" musiała schodzić z boiska w roli przegranego.  Stosunek bramkowy to 24 bramki strzelone i  21 razy nasi bramkarze Marcinowie Wójcik i Ligendza musieli wyciągać piłkę z siatki naszej bramki. Średnia zdobytych bramek na spotkanie to 2,18 a straconych 1,90. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna poprawi zdobycz punktową i bramkową w rudzie rewanżowej.

 

Rundę jesienną podsumował trener zespołu Michał Grzywaczewski :

 

"Na początku chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, kierownikom zespołu za tą rundę. Wszyscy wiemy że nie jesteśmy krezusami finansowymi jednak trzymając się razem potrafiliśmy stworzyć drużynę, która nie przyniosła wstydu naszemu stowarzyszeniu. Często byliśmy jedną "rodziną Gwiazdy". Raz było wszystko w porządku a innym razem musieliśmy sobie powiedzieć parę złych słów ale zawsze na koniec wychodziło na plus w relacjach drużyny. Największym kłopotem drużyny był brak stabilności w grze naszego zespołu. Po bardzo dobrym meczu potrafiliśmy zagrać słabe zawody. Z pewnością wpływ na to miał fakt, że rozgrywając 11 spotkań nigdy nie zagraliśmy tą samą jedenastką. Gramy mecz w sobotę a za tydzień już trzeba korygować skład bo ktoś musiał iść do pracy, ktoś zachorował, ktoś musiał jechać na zakupy z żoną ;-). Tak, że chłopaki wielkie dzięki za zaangażowanie w tej rundzie i jedziemy dalej na wiosnę. Dziękujemy również Prezesowi "Gwiazdy", który mimo kłopotów finansowych w naszym klubie robił co mógł żeby moglibyśmy przystąpić do rozgrywek". 

 

Kontakt

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska

ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska

tel. 504 197 289

e-mail : gwiazda@srsgwiazda.pl

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj