Aktualności

środa, 13 maj 2020 17:13

Na decyzję jeszcze poczekamy

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Na decyzję jeszcze poczekamy

Jak poinformowała strona Ekstraklasy Futsalu na ostateczną oficjalną decyzję w sprawie rozgrywek jeszcze musimy poczekać. Mamy jednak wypowiedź Prezesa Zbigniewa Bońka.

- Ustaliliśmy, że z Futsal Ekstraklasy w tym roku nikt nie spadnie. Od nowego sezonu dojdą do niej trzy najlepsze drużyny z I ligi - to słowa Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w wywiadzie dla portalu interia.pl.

Decyzje co do rozgrywek futsalowych w Polsce mieliśmy poznać wczoraj, ale nie poznaliśmy. Głos w sprawie futsalu zabrał jednak prezes Boniek. Nie powiedział jednak, w jaki sposób zostaną wyłonione trzy zespoły z pierwszej ligi, które awansują do Futsal Ekstraklasy. Przypomnijmy, że sytuacja w czołówce tabel obu grup pierwszej ligi jest dość skomplikowana.

 Boniek jednak podkreślił, że mają awansować trzy zespoły: tak jak ustaliła Futsal Ekstraklasa. - A w sezonie 2020/2021 spadnie z Futsal Ekstraklasy sześć zespołów, a tylko trzy awansują. Po to, żeby wrócić do składu 14 drużyn - stwierdził Boniek.

 Boniek nie widzi szans na kontynuację obecnego sezonu.

 - Prowadzenie rozgrywek w zamkniętych halach jest znacznie bardziej ryzykowne, niż na otwartym stadionie. Poza tym, nie ma sensu prowadzenie halowych rozgrywek w pełni lata - uważa prezes PZPN.

Kontakt

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska

ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska

tel. 504 197 289

e-mail : gwiazda@srsgwiazda.pl

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj