Aktualności

czwartek, 27 styczeń 2022 11:58

3 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Górnik Sosnowiec 8-2 (4-1)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W zaległym spotkaniu 3 ligi futsalu rezerwy Gwiazdy pokonały Górnik Sosnowiec 8-2. Nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, jednak warto dodać, że goście stworzyli sobie zwłaszcza w I połowie wiele sytuacji bramkowych. Byli nieskuteczni i dobrze spisywał się bramkarz Gwiazdy.

Rewanż już w sobotę w Sosnowcu. Niewykluczone, że w sobotę o punkty będzie o wiele trudniej.
środa, 26 styczeń 2022 13:39

3 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Górnik Sosnowiec - Środa 20.20

W środę o 20.20 w Halembie nasze rezerwy rozegrają zaległe spotkanie z Górnikiem Sosnowiec.
Natomiast w sobotę zagramy w Sosnowcu w ramach planowanej 10 kolejki rozgrywek.
Nasze rezerwy notują - w przeciwieństwie do pierwszej drużyny - serię trzech wygranych.
poniedziałek, 24 styczeń 2022 19:50

Gwiazda U19 - Wygrywamy sparing w Chorzowie

Treningi, rozgrywki w 3 śląskiej lidze futsalu oraz sparingi - trwają przygotowania do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19. W drugiej połowie lutego nasz zespół U19 wystąpi w mistrzostwach w Bochni. Nadal trwa szlifowanie formy i poszukiwanie jeszcze zawodników, którzy wzmocnią nasz zespół, który bronić będzie tytułu mistrzowskiego.

W Chorzowie rywalizowaliśmy z zespołem chorzowskiego Clearexu. Gwiazda wygrała 11-4. Już w środę większość chłopaków zagra w 3 lidze, gdzie w Halembie podejmować będziemy zespół Górnika Sosnowiec.

poniedziałek, 24 styczeń 2022 19:42

Rocznik 2013 - Awans do finału ligi

Miniony weekend był bardzo pracowity dla drużyny rocznika 2013. W sobotę drużyna rozgrywała aż dwa turnieje ligowe w ramach Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu. Komplet zwycięstw w tych turniejach przyniósł awans do wielkiego finału ligi rocznika 2013. W spotkaniu finałowym zagrają dwa najlepsze zespoły po zakończeniu rozgrywania ligowych turniejów. Tym samym w weekend 5-6 lutego Gwiazda zagra w finale ligi z Fortecą Świerklany. Gratulujemy zawodnikom i trenerom. Dodajmy, że w niedzielę chłopcy stoczyli wyrównane pojedynki z rok starszymi kolegami w turnieju Gwiazda Cup.

poniedziałek, 24 styczeń 2022 19:34

Nordic walking - Panewnicki Bieg Dzika

Reprezentacja naszej sekcji nordic walking wzięła udział w pierwszym tegorocznym Panewnickim Biegu Dzika.

"Malinowe Gwiazdy" mają za sobą pierwsze starty w tym roku.

Nadal czekamy na wszystkich którzy chcą dołączyć do naszej sekcji - zapraszamy wszystkich chętnych w każdym wieku - dodatkowe informacje pod numerem telefonu - 505 998 472
niedziela, 23 styczeń 2022 20:10

1 liga PLF - Heiro Rzeszów - Gwiazda Ruda Śląska 6-3 (1-0)

Trzeci mecz wyjazdowy z rzędu i ... niestety trzecia porażka naszej drużyny. Mimo wysokiego miejsca w tabeli powoli nasza sytuacja stacje coraz trudniejsza w kontekście miejsca zagrożonego spadkiem, bowiem tabela strasznie się spłaszczyła. W Rzeszowie wygrała drużyna skuteczniejsza i bardziej zdeterminowana na wygraną. Na początku II połowy był jeszcze remis 2-2, ale po kontrach gospodarze wypunktowali nasz zespół wygrywając 6-3.

Za tydzień wreszcie zagramy w Halembie, ale przyjeżdża bardzo trudny i niewygodny dla nas rywal - Unia Tarnów.

niedziela, 23 styczeń 2022 20:03

Rocznik 2012 - Gwiazda Cup za nami

Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami wróciliśmy do turniejowego grania w Halembie. Rozpoczął się cykl turniejów Gwiazda Cup.
W niedzielę w turnieju Gwiazda Cup rocznika 2012 najlepszy Stadion Śląski który pokonał w finale SMS Ruda Śląska.
Brawa dla naszych zespołów rocznika 2012 i 2013 za walkę i zaangażowanie. Podopieczni Michała Lorensa zakończyli turniej na czwartym miejscu przegrywając po rzutach karnych mały finał ze Spartą MOSiR Zabrze.
Ekipa Gwiazdy rocznika 2013 zastąpiła w ostatniej chwili jeden z zespołów, który z powodu kwarantanny nie mógł przyjechać do Rudy Śląskiej. Młodzi 'gwiazdorzy'' walczyli dzielnie i ambitnie w każdym mecze walcząc jak równy z równym ze starszymi kolegami.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprezy.
Turniej odbył się pod patronatem Posła RP Marka Wesołego, który wręczał najlepszym zespołom nagrody - medale i puchary
Za tydzień zagrają zespoły rocznika 2013 i młodsi.
niedziela, 23 styczeń 2022 14:37

Rocznik 2014 - Ruch Chorzów Cup 2022 na obiektach FootballOn

Napisał: Daniel Jagodziński

W sobotę drużyna Gwiazdy z rocznika 2014 brała udział w Ruch Chorzów Cup na obiekcie Football-On w Rudzie Śląskiej. Chłopcy rozegrali 8 spotkań, w których przeważnie udawało nam się zdominować przeciwników i narzucić nasz styl gry, prezentując przy okazji wiele składanych, zespołowych akcji.

W całym turnieju odnieśliśmy 7 zwycięstw i 1 remis, wg regulaminowego czasu gry. Po rozegraniu dodatkowych 10minut minimalnie przegraliśmy z drużyną AP Górki Śląskie 4:5. Szczególnie cieszą zwycięstwa w bardzo wyrównanych pojedynkach z drużynami Sportowa Częstochowa i RAP Radomsko.

Każdy zawodnik zasługuje na uznanie, a na szczególne wyróżnienie zasługują Kamil Wolicki i Kuba Głąbiki, którzy harowali nie tylko w defensywie. Oliwier Malcharek, który był tego dnia motorem napędowym i najlepszym strzelcem drużyny oraz Kuba Kaiser, który zanotował najwięcej asyst przy golach kolegów. Oczywiście nie ustrzegliśmy się też błędów i wiemy nad jakimi elementami gry będziemy pracować na najbliższych treningach, ponieważ już za 2 tygodnie czeka nas kolejny sprawdzian tym razem w roli gospodarzy na GWIAZDA CUP!