1 liga PLF – Gościnność w Pucharze Śląska

W hali MOSiR w Halembie odbył się tegoroczny turniej o Puchar Śląska w futsalu. Organizatorem była Komisja Futsalu i Piłki Plażowej Śląskiego ZPN a gospodarzem Gwiazda Ruda Śląska. Rudzianie byli bardzo gościnni zajmując ostatecznie V miejsce w turnieju.

Każdy z uczestników turnieju rozegrał trzy spotkania. Rudzianie trafili do grupy A gdzie przyszło nam rywalizować z innymi pierwszoligowcami – GKS Futsal Nowiny oraz FC 2016 Silesia Box Siemianowice Śląskie. W grupie przegraliśmy spotkania zarówno z ekipą Nowin 1-3 oraz z zespołem z Siemianowic 1-8. W spotkaniu o V miejsce w turnieju pokonaliśmy drugi zespół Sośnicy Gliwice 5-0.

Na pewno na wyniki w turnieju wpływ miała absencja z różnych powodów większości zawodników pierwszego zespołu i większą szansę gry otrzymali młodzi zawodnicy z rocznika 2004 – 2005. Coraz bliżej inauguracji sezonu i liczymy, że wreszcie w ostatniej fazie przygotowań będziemy w komplecie przed startem rozgrywek.

Dodajmy, że turniej zasłużenie wygrał faworyt Piast Gliwice Futsal, który w finale pokonał 4-0 FC 2016 Silesia Box. Trzecie miejsce zajął GKS Futsal Tychy a czwarte nasi goście z Nowin.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i życzymy powodzenia na ligowych parkietach.