1 liga PLF – Gwiazda Ruda Śląska – GKS Futsal Tychy 3-7 (1-3)

Pierwszej porażki w sezonie doznali nasi seniorzy. Dzisiaj w Halembie lepszy okazał się zespół GKS Futsal Tychy. Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy otrzymali prezent i rzut wolny po podwójnym zagraniu do bramkarza. W 2 minucie było 0-1. Wyrównał jednak szybko Siadul. Niestety po trzech naszych niewykorzystanych sytuacjach wreszcie trafiali goście, którzy do przerwy prowadzili 3-1.

Po zmianie stron rudzianie ruszyli do ataku – już w pierwszych dwóch minutach mieliśmy trzy okazje na zdobycia bramki – niestety zabrakło skuteczności. Przełomowym momentem był strata aż dwóch bramek w ciągu minuty i w 28 minucie było już 1-5. Bramki zdobył jeszcze dla naszej drużyny Michał Tkacz (dwie), ale dwa trafienia zdobyli także rywale.

Tychy wygrały w Halembie od niepamiętnych czasów – gratulujemy rywalom. Szkoda, ze mecz kończymy z dwoma kontuzjami, a już dzisiaj wystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie.

Za tydzień kolejne derby – rywalem Sośnica Gliwice.