1 liga PLF – Mocne wsparcie

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu futsalowego. Miło nam poinformować, że doradcą ds. szkoleniowych w naszym klubie został włoski szkoleniowiec Andrea Bucciol. Jesteśmy zaszczyceni, że tak utytułowany trener, były selekcjoner Reprezentacji Polski będzie pomagał naszym seniorom i sztabowi trenerskiemu.

Powoli zaczynamy odsłaniać kadrę naszego zespołu futsalowego. Rozpoczynamy od … sztabu szkoleniowego. Nie zmienia się trener naszej drużyny – po raz drugi zespół seniorów w 1 lidze poprowadzi Wiktor Grzywaczewski, który będzie po raz ponownie najmłodszym szkoleniowcem na szczeblu centralnym rozgrywek futsalowych. W tym sezonie już samodzielnie na co pozwoli mu ukończenie trwającego właśnie kursu UEFA Futsal B.

               Jednak w tym sezonie wspierał go będzie Andrea Bucciol, który w sezonie 2021/2022 będzie pełnił funkcję doradcy w naszym klubie. Sylwetki włoskiego szkoleniowca nie trzeba przedstawiać w naszym środowisku – były trener Reprezentacji Polski oraz zdobywca wielu sukcesów z Rekordem Bielsko-Biała ma dodać naszej drużynie spokoju i poprawić naszą grę pod względem taktycznym.

               „Cieszę się, że Andrea zdecydował się nam pomóc w rozwoju zarówno trenera jak również naszej młodej drużyny. Liczymy na jego duże doświadczenie i wiedzę. Chcemy budować mocny zespół oparty głównie na młodych zawodnikach, którzy poważnie myślą o grze w najlepszych polskich klubach i reprezentacji. Oczywiście liczymy, że osoba tak znanego szkoleniowca także będzie magnesem do kolejnych młodych zawodników chętnych do rozwoju w naszym klubie” – podsumował Arkadiusz Grzywaczewski – Prezes SR-S Gwiazda.

               Dodajmy, że oczywiście Andrea Bucciol cały czas związany jest z Rekordem Bielsko-Biała, z którym SRS Gwiazda współpracuje od wielu lat. Trwają właśnie rozmowy pomiędzy klubami nad zacieśnieniem współpracy. O szczegółach kluby na pewno poinformują.