1 liga PLF – SRS Gwiazda – Luxiona AZS UMCS Lublin 6-5 (2-1)

Bardzo dobrze spisali się rudzianie na inaugurację sezonu 2020/2021. Gwiazda pokonała Luxiona AZS UMCS Lublin 6-5. Kibice obejrzeli emocjonujący, który do ostatniej chwili trzymał w napięciu. Cieszy pierwsza wygrana, która wpłynie na pewno mobilizująco na nasz młody zespół.

Zupełnie odmieniony kadrowo zespół Gwiazdy rozpoczął mecz od niewykorzystanych okazji i straconej bramki. Gospodarze jednak prowadzeni przez nowego kapitana Bartosza Siadula najpierw po jego strzale wyrównali a chwilę później Michał Tkacz dał gospodarzom prowadzenie. Z jednej i drugiej strony nie brakowało kolejnych sytuacji jednak Gwiazda zachowała skromne prowadzenie.

Początek II połowy dał bramkę debiutującego w naszym zespole Maxa Kravetsa – młody Ukrainiec z rzutu wolnego zdobył trzeciego gola. Niestety odpowiedź doświadczonych rywali była natychmiastowa i mieliśmy w 26 minucie remis 3-3! Później w roli głównej wystąpił Michał Tkacz – po składnej akcji zespołu technicznym uderzeniem dał prowadzenie. Oczywiście rywale szybko odpowiedzieli na 4-4. W 35 minucie Tkacz był faulowany w polu karnym i Jagodziński pewnie podwyższył na 5-4. AZS grał bardzo dobrze z lotnym bramkarzem i miał kilka wyśmienitych okazji na wyrównanie. Na 20 sekund przed końcem Tkacz wyprowadził Gwiazde na prowadzenie 6-4. Oczywiście AZS szybko odpowiedział i na 12 sekund do końca było już tylko 6-5! Ten wynik Gwiazda utrzymała i zainkasowała trzy punkty.

Na pewno w naszej grze było jeszcze sporo mankamentów, ale zawodnicy potrzebują czasu na zgranie – powstaje praktycznie nowy zespół, który stanowi mieszankę kilku doświadczonych zawodników oraz chłopaków wchodzących w piłkę seniorską – średnia wieku ”naszej drugiej czwórki” w niedzielę wynosiła 18 lat!.