1 liga PLF – Trwa dopinanie kadry seniorów

Zawodnicy zespołu futsalowego cały czas trenują, wykonują już część zadań przed okresem przygotowawczym do nowego sezonu. O planach rozmawiamy z Wiktorem Grzywaczewskim trenerem zespołu seniorów.

W miniony weekend poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w 1 lidze Polskiej Ligi Futsalu. Jakieś zaskoczenia?

– Zaskoczeń chyba brak. Sośnica już jakiegoś czasu mocno starała się o awans i wydaje się, że baraż był tylko formalnością, szczególnie wtedy, gry pod uwagę weźmiemy cały sezon. Korzystając z okazji chciałbym pogratulować drużynie z Gliwic z trenerem Łukaszem Kujawą na czele!

Panie trenerze jak wygląda okres roztrenowania?

– Mimo zakończonego już jakiś czas sezonu, z drużyną zdecydowaliśmy, by spotykać się 2 razy w tygodniu przynajmniej do połowy czerwca. Okres ten jest wbrew pozorom dość intensywny, bardzo ambitnie podchodzimy do tematu przyszłego sezonu.

Wprawdzie zawodnicy powoli już myślą o wakacjach to jednak teraz sporo pracy mają m.in. trenerzy ale i Prezes, myślę o ruchach kadrowych….

– Zdecydowanie tak, bardzo nam zależy, aby jak najszybciej domknąć kadrę na przyszły sezon. Zarówno ja, jak i prezes mamy pełne ręce roboty w tym temacie.

Już pod koniec sezonu część zawodników znalazła się w kręgu zainteresowań innych klubów – udało się wszystkich zatrzymać?

– W tym momencie mogę powiedzieć, że naszym głównym celem było utrzymanie tej kadry, która reprezentowała nas w poprzednim sezonie. Ten cel udało się zrealizować – każdy z zawodników, na których chcemy oprzeć walkę o najwyższe cele zostaje z nami na dłużej.

Wiadomo już, że wraca jedna z klubowych ikon – Szymon Łuszczek pożegnał się z Clearexem i od nowego sezonu będzie ponownie w naszym klubie. To kolejny rudzianin który wraca na stare śmieci?

– Bardzo się cieszymy, że Szymon dołączy do nas w przyszłym sezonie. Jest on bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych w naszym środowisku osób i wierzymy, że będzie nadal miał realny wpływ na naszą grę. Cieszy również fakt, że jest to kolejny były zawodnik Gwiazdy, który chce pomóc młodym zawodnikom rozwijać swoje umiejętności i pchać ich wyżej. W końcu tutaj na hali w Halembie pokazujemy rudzki charakter.

Będą kolejni rudzianie i powroty?

Myślę, że z odpowiedzią na to pytanie jeszcze warto chwilę poczekać, ale warto również śledzić nasze portale społecznościowe… Z Prezesem bardzo staramy się, aby do takich powrotów doszło, w końcu mnóstwo naszych byłych zawodników gra na najwyższym poziomie.

Na koniec tematów kadrowych – to prawda że rezerwujecie bilety dla zawodników z Ameryki Południowej?

Jedyne co mogę powiedzieć w tym temacie, to warto śledzić naszego Facebook’a w najbliższych dniach! Przygotowujemy niemałą bombę i mam nadzieję, że będzie to miła niespodzianka dla każdego fanatyka Naszego Klubu.

To kiedy zostanie zamknięta kadra i ruszacie z przygotowaniami do sezonu?

Mam nadzieję, że jak najszybciej, ale realnie patrząc, to kadrę chcielibyśmy dopiąć do końca czerwca, aby z czystą głową i w pełnym składzie wejść w okres przygotowawczy. Początek przygotowań planujemy na drugą połowę lipca, aby rzetelnie przygotować się na ciężki sezon.

Co z młodzieżą, wreszcie rusza Centralna Liga Juniorów – jaki ocenia Pan pomysł i kiedy dodatkowe nabory do zespołu?

Centralna Liga Juniorów to z pewnością ogromny skok do przodu, jeśli chodzi o rozwój futsalu. Osobiście uważam, że CLJ to fantastyczny pomysł, szczególnie dla naszej drużyn, w końcu nie boimy się stawiać na naszą zdolną młodzież. Na początku czerwca planujemy zorganizować serię treningów naborowych dla młodzieży z roczników 2006-2008. Dlatego jeśli masz ochotę rozwijać swoje umiejętności piłkarskie podczas okresu między rundami na boisku, to jest to świetne uzupełnienie treningu, szczególnie, że poziom w futsalowej CLJ będzie z pewnością bardzo wysoki!