Klasa A – “GWIAZDA” – “GRUNWALD” 1:1 (0:1)

Po trzech porażkach z rzędu nasz zespół wziął się do gry i zremisował w meczu derbowym z “Grunwaldem” 1:1. Z pewnością ten punkt doda wiary naszym zawodnikom w ostatnich spotkaniach, a “Zielonym” stracone dwa punkty mogą zabraknąć w walce o awans do ligi okręgowej. 

Rozpoczynając relację z meczu derbowego należy pochwalić naszych zawodników, którzy po ostatnich słabych występach dzisiaj walczyli jak równy z równym z kandydatem do awansu “Grunwaldem”. Nasz zespół stworzył kilka dogodnych sytuacji bramkowych i nie ustrzegł się też błędów jednak nie miały one wpływu na końcowy rezultat meczu. Niestety największy błąd popełnił boczny sędzia kiedy to “Zieloni” zdobyli bramkę w 38 minucie z ewidentnej pozycji spalonej. Wszyscy zgromadzeni na boisku w Nowym Bytomiu  widzieli, że zawodnik gości był na “spalonym” nawet kibice rywali potwierdzili, że sędzia popełnił “wielBŁĄDa”.  Jednak ta sytuacja tylko pobudziła nasz zespół do walki w tym spotkaniu. Wyrównującego gola zdobył wprowadzony na boisko  w drugiej części meczu Denis Wardzichowski, który po indywidualnej akcji pięknym strzałem zdobył gola, który zapewnił nam jeden punkt. W naszym zespole wszyscy zasłużyli na pochwałę jednak cichym bohaterem był Tomasz Dziadzik, który harował na całym boisku. Dziwić może postawa “Grunwaldu”. Bo jeżeli chce się awansować szczebel wyżej to trzeba robić wszystko aby zdobywać bramki, a nie czekać na swojej połowie boiska na rywala, który przegrał ostatnie trzy mecze. To oczywiście taka myśl, a trener rywali miał inny pomysł na ten mecz.

Już we wtorek o godzinie 18:00 w meczu wyjazdowym  zagramy z zespołem “Szopienic”, który regularnie wysoko z nami wygrywa. Może w końcu nasi piłkarze postawią się rywalom i zdobędą pierwsze punkty w tej rywalizacji. Niestety po dzisiejszym meczu mamy parę lekkich kontuzji jednak liczymy, że do wtorkowego wieczoru wszyscy będą zdolni do gry.

 

“GWIAZDA”  –  “GRUNWALD”    1:1  (0:1)

 

0:1 – 38 min – ——

1:1 – 60 min – WARDZICHOWSKI DENIS (bez asysty)

 

PIŁKARZ MECZU : TOMASZ DZIADZIK

 

SKŁAD “GWIAZDY” :

LIGENDZA – 7, CEROŃ – 7, MICHALSKI – 8, CHWIEDUK – 7, TALAGA – 7, BYRSKI – 7 (55′ WOJCIUCH – 4), DZIADZIK – 8, SZOŁTYSIK – 4 (45′ WARDZICHOWSKI – 5), STUDNIK – 7 (87′ LESZKÓW – 1), JAGODZIŃSKI (K) – 7, SIADUL – 5 (68′ KORDYJAK – 3)