Klasa A – “GWIAZDA” – UKS “RUCH” CHORZÓW 3:0 (2:0) – relacja

W drugim spotkaniu rundy wiosennej seniorzy występujący w klasie “A” pokonali na boisku w Nowym Bytomiu UKS “Ruch” Chorzów 3:0. Cel na dwie pierwsze kolejki został osiągnięty jednak przed naszym zespołem kolejne dwa ważne, ciekawe mecze. Najpierw w sobotę pojedynek z “nieleżącym” nam “Hetmanem” Katowice, a w czwartek mecz z wiceliderem rozgrywek “Józefką” Chorzów, drużyną z którą jeszcze nie wygraliśmy w oficjalnych spotkaniach. Mamy nadzieję, że cel będzie podobny i nasza drużyna będzie walczyć w tych spotkaniach o kolejne trzy punkty. Obie rywalizacje odbędą się na obiektach rywali.

Do spotkania z zespołem UKS “Ruch” nasz zespół przystępował z nastawieniem na zdobycie trzech punktów. Wiedząc, że “Niebiescy” mogli wzmocnić drużynę w tym meczu zawodnikami z ligi wojewódzkiej to tym bardziej nasi zawodnicy nastawili się bojowo na rywalizację w tym spotkaniu. Początek meczu to wyrównana gra. Żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej. W 21 minucie meczu Daniel Jagodziński wykonywał rzut rożny i uderzył tak mocno, że piłka otarła się o głowę rywala i futbolówka wpadła do bramki “Ruchu”. Bramkę uznano jako samobójczą jednak w przekonaniu wszystkich gola należało zaliczyć Danielowi Jagodzińskiemu. Na drugiego gola w tym spotkaniu dla “Gwiazdy” czekaliśmy do 34 minuty. Na 25 metrze przed bramką rywali sfaulowany został popularny “Jago”, który chwilę później strzałem w same okienko wyprowadził nasz zespół na dwubramkowe prowadzenie. W drugich 45 minutach spotkania to nasz zespół przeważał na boisku w Nowym Bytomiu stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych wykorzystując jedną z nich. Denis Ceroń po “dziecinnym” ograniu rywala ustalił wynik meczu. Warto dodać, że przy tej bramce asystował nie kto inny jak… Daniel Jagodziński. Cieszą punkty, lepsza gra niż w Siemianowicach i czyste konto Marcina Wójcika.

“GWIAZDA”  –  UKS “RUCH” CHORZÓW     3:0   (2:0)

1:0 – 21 min – samobójcza (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jagodzińskiego)

2:0 – 34 min – JAGODZIŃSKI (rzut wolny)

3:0 – 67 min – CEROŃ (asysta Jagodziński)

ŻÓŁTA KARTKA : MICHALSKI (3)

PIŁKARZE MECZU : DANIEL JAGODZIŃSKI/DENIS CEROŃ