Klasa A – “GWIAZDA” – UKS “SZOPIENICE” Sobota – godzina 11:00

W sobotę “III” kolejka w klasie “A”. Nasi seniorzy o godzinie 11:00 na boisku w Nowym Bytomiu będą podejmować zespół z Szopienic. Z pewnością nasz zespół grając w roli gospodarza będzie chciał zdobyć pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych dwóch spotkaniach zremisowaliśmy z “Józefką” i doznaliśmy minimalnej porażki w wyjazdowym meczu z “Jastrzębiem”. Mamy jeden punkt. Nasi najbliżsi przeciwnicy zgromadzili trzy oczka, które zawdzięczają wysokiej wygranej w “II” kolejce z “Strażakiem” Mikołów. Tak, że na papierze to goście są faworytem tego spotkania jednak w naszym zespole przez ten tydzień podczas treningów panowała pełna mobilizacja żeby jak najlepiej przygotować się do meczu. Również liczba trenujących mogła robić wrażenie ponieważ 20 zawodników na treningu zdarza się rzadko mając na uwadze, że niektórzy nasi piłkarze “bawiąc się w piłkę” chodzą do szkoły lub pracują ale mimo tego umieją  przyjść na trening i nie odpuszczać.

Praktycznie przez cały tydzień zawodnicy wspominali ostatnią porażkę w Szopienicach 0:5 i dziwili się jak do tego mogło dojść. W pierwszej części gry nasz zespół zmarnował przynajmniej cztery stu procentowe sytuacje bramkowe i wychodząc na drugą część gry czekał kiedy zdobędzie bramkę. Niestety bramkę z kontry zdobyli gospodarze, a potem wszyscy wiedzą jak było. Teraz miejmy nadzieję, że po małej zmianie koncepcji gry w tym sezonie nie powtórzy się “zmora” z Szopienic.