Klasa A “JÓZEFKA” CHORZÓW – “GWIAZDA” 1:2 (0:1) – relacja

W zaległym spotkaniu rundy wiosennej nasi seniorzy występujący w Klasie “A” pokonali wicelidera rozgrywek “Józefkę” Chorzów. Warto dodać, że zespół “Józefki” do spotkania z naszym zespołem przystępował z serią siedmiu zwycięstw z rzędu. Brawo dla naszego zespołu… Panowie Piłkarze gdybyście  walczyli w każdym meczu tak jak w Chorzowie to walczylibyśmy o klasę “okręgową”. Bez wątpienia bohaterem meczu został Marcin Michalski zdobywca dwóch goli.

Początek spotkania to kopia z trzech poprzednich meczy. Od początku meczu grając wysokim pressingiem stwarzamy dwie dobre okazje strzeleckie, jednak piłka po strzałach Siadula i Byrskiego nie znalazła drogi do bramki rywali. W 10 minucie meczu rzut rożny wykonuje Byrski, a Marcin Michalski głową zdobywa pierwszą tak upragnioną bramkę w barwach “Gwiazdy”. Na drugie trafienie musieliśmy czekać do 73 minuty. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkował lider, kapitan zespołu Daniel Jagodziński, a popularny “Siwy” zaliczył drugie trafienie w tym meczu stając się bohaterem naszego zespołu w rywalizacji z “Józefką”. Gospodarze w 83 minucie zdobyli kontaktowego gola, jednak wola walki naszego zespołu sprawiła, że 3 punkty pojechały do Rudy Śląskiej. Fakt, że otrzymaliśmy w tym meczu 5 żółtych kartek może świadczyć tylko o tym, że walką i determinacją można wygrać z każdym… a przynajmniej 3 żółtka były konsekwencją dyskusji z sędzią, który trochę zagubił się w swoich decyzjach.

“Emocji nie brakowało w tym meczu. Dziękuję moim chłopakom, którzy stracili mnóstwo sił w tym spotkaniu. “Siwy” i “Dżimi” środkowi obrońcy ledwo “żyli” po meczu w szatni. W końcu swoje “wolne przebiegi” z poprzednich spotkań pod pole karne rywali wykorzystał “Siwy” zdobywając dwa gole i tym samym pomału spłaca się nam  transfer z “Jastrzębia”. W szatni padło pytanie… to ile “Gwiazda” za Michalskiego zapłaciła… padła odpowiedź… przecież nową murawę robią przy ulicy Sportowców ;-). Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem gry młodzieży “Józefki”. Wybiegani, walczący o każdy metr boiska brawo “Józefka” oby tak dalej w pracy z młodzieżą. Trochę pomogliśmy “Zielonym” w walce o awans i mamy nadzieję, że jeżeli te trzy punkty zadecydują o awansie to … – podsumował trener zespołu Michał Grzywaczewski.

 

“JÓZEFKA” CHORZÓW  –  “GWIAZDA”       1:2  (0:1)

 

0:1 – 10 min – MICHALSKI MARCIN (asysta Byrski)

0:2 – 73 min – MICHALSKI MARCIN (asysta Jagodziński)

1:2 – 83 min – Dobrowolski

 

PIŁKARZ MECZU : MARCIN MICHALSKI

 

Żółte kartki : Dziadzik, Studnik, Działach, Talaga, Byrski.

 

SKŁAD “GWIAZDY” :

WÓJCIK – 8, CEROŃ – 7, MICHALSKI – 9, CHWIEDUK – 7, TALAGA – 7, BYRSKI – 6 (90+2 TOMECKI – 1), DZIADZIK – 5 (45′ SZOŁTYSIK – 5), DZIAŁACH – 7, STUDNIK – 6 (60′ WOJCIUCH – 3), SIADUL – 7 (90+3′ GRZYWACZEWSKI PAWEŁ – 1), JAGODZIŃSKI – 7.