Klasa A – Derbowy sparing przed derbową inauguracją

W ostatnim meczu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną nasi seniorzy pokonali przedstawiciela klasy okręgowej “Grunwald” Ruda Śląska. Cieszy wysoka wygrana oraz zaangażowanie całego zespołu w tym meczu. Podczas odprawy meczowej trener Michał Grzywaczewski przekazał zawodnikom, że każdy może zagrać od pierwszej minuty w derbowym meczu o punkty z “Jastrzębiem” i nie ma znaczenia czy ktoś gra 90 minut czy 5 minut tylko musi to udowodnić. Dzisiaj było widać, że każdy z zawodników walczył o to aby w najbliższą sobotę wybiec na boisko w Bielszowicach o godzinie 15:30.
Wracając do dzisiejszej rywalizacji z “Zielonymi” to warto zwrócić uwagę na trzy gole Tomasza Dziadzika… chyba pierwszy Hat-Trick w jego karierze, w “Gwieździe” na pewno . Kolejna bardzo pozytywna postać w naszym zespole w tym meczu  to Mateusz Nowicki, który wyrasta na lidera zespołu w strefie defensywnej.  “Casemiro” rządził i dzielił w strefie środkowej boiska. Warto również wspomnieć o naszym bramkarzu Jacku Brzyskim, który pewnie czuł się między słupkami bramki “Gwiazdy”.
Teraz tylko czekać na pierwszy mecz o punkty…

“GWIAZDA”  –  “GRUNWALD” RUDA ŚLĄSKA    5:2  (2:0)

1:0 – 31′ – DZIADZIK TOMASZ
2:0 – 45′ – DZIADZIK TOMASZ
3:0 – 58′ – DZIADZIK TOMASZ
3:1 – 73′ – ———-
4:1 – 80′ – CHROMIK DOMINIK
5:1 – 85′ – CHROMIK DOMINIK
5:2 – 89′ – ———-