Klasa A – Gwiazda – AKS Wyzwolenie Chorzów 5-1 (3-1)

W “IX” kolejce pokonujemy wyżej notowanego przeciwnika w tabeli zespół “Wyzwolenia” Chorzów 5:1. Mimo kłopotów kadrowych dzisiaj nasz zespół zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Grając agresywnie, walcząc o każdą piłkę to dzisiaj my “wybiliśmy z głowy piłkę nożną” przynajmniej na tydzień rywalom wracając do sparingu, który rozegraliśmy przed sezonem i o którym wspomnieliśmy w zapowiedzi meczu… sparing to sparing… liga to liga. W pierwszej części meczu formą strzelecką błysnął Daniel Jagodziński, który zaliczył klasycznego “hat – tricka”. Oprócz trzech strzelonych goli “Jago” walczył na całej długości i szerokości boiska. Po każdym meczu trener zespołu Michał Grzywaczewski wybiera najlepszego zawodnika meczu i byłby nim z pewnością Jagodziński. Jednak “Jago” stwierdził po meczu : “Szołtys dzisiaj był najlepszy” – brawo dla strzelca trzech bramek, który umiał docenić młodszego kolegę

Rzeczywiście 17-latek w naszym zespole Dominik Szołtysik był pierwszoplanową postacią w linii pomocy. Rządził i dzielił, a swój świetny występ udokumentował golem po podaniu Karola Byrskiego oraz właśnie po faulu na nim został przyznany rzut karny. Trudno kogoś dzisiaj nie wyróżnić. Bartosz Talaga na przykład nominalny  napastnik dzisiaj zagrał bardzo dobre zawody na … lewej obronie. Nic tylko cieszyć się, że dzisiaj każdy zawodnik nie grający na swojej  pozycji umiał wywiązać się z powierzonych mu przez trenera zadań na boisku. Można by długo wymieniać Ceroń, Dziadzik, Wypior… . Na koniec relacji “truskawka na torcie laughing“… czyli bramka Gerda Wojtasa Milera. Po dośrodkowaniu Talagi bramkę głową zdobył Wojtek Miler, który został wprowadzony na boisko w 88 minucie meczu. “Wojtas” to dobry “duch drużyny” i właśnie jego bramka była długo komentowana w szatni po spotkaniu. Jak stwierdziła drużyna po pierwszej bramce “krata się należy”… poczekamy… zobaczymy !!!
Warto wspomnieć o głównym arbitrze dzisiejszego spotkania. Pan Poranek bardzo dobrze prowadził dzisiejsze zawody, choć “Lisy” czyhały na nasypie wink boiska przy ulicy Czarnoleśnej.

“GWIAZDA”  –  “WYZWOLENIE” CHORZÓW    5:1  (3:1)

1:0 – 14 min – JAGODZIŃSKI DANIEL (asysta Studnik)
2:0 – 23 min – JAGODZIŃSKI DANIEL (asysta Studnik)
3:0 – 29 min – JAGODZIŃSKI DANEL (rzut karny po faulu na Szołtysiku)
3:1 – 45 min – ——
4:1 – 75 min – SZOŁTYSIK DOMINIK (asysta Byrski)
5:1 – 90 min – MILER WOJCIECH (asysta Talaga)

ŻÓŁTE KARTKI : DZIADZIK, CHWIEDUK, STUDNIK

PIŁKARZ MECZU : SZOŁTYSIK DOMINIK

SKŁAD “GWIAZDY” :

LIGENDZA – 4 (45′ WÓJCIK – 4), CEROŃ – 7 (80′ TOMECKI – 2), CHWIEDUK – 7, DWORACZEK – 5 (45′ KORDYJAK – 4), TALAGA – 7, BYRSKI – 7 (85′ NAWARA – 1), JAGODZIŃSKI – 9 (88′ MILER – 1), SZOŁTYSIK – 9, STUDNIK – kpt – 7, DZIADZIK – 7, LESIK – 5 (67′ WYPIOR – 2).