Seniorzy wrócili do treningów

W środę seniorzy występujący na boiskach klasy “A” i “B” wrócili do treningów. W zajęciach treningowych po prawie 2 miesięcznej przerwie udział wzięło 22 zawodników i widać było u nich “głód piłki”. Wiemy, że sezon 2019/2020 został zakończony i nasz młody zespół zakończył zmagania na dziewiątym miejscu w klasie “A” i w tym historycznym dla stowarzyszenia występie pewnie zachował byt w na kolejny sezon. Jednak nasza młodzież jest “głodna treningu” dlatego przynajmniej do połowy czerwca nasi piłkarze będą trenować na boisku w Nowym Bytomiu.

 

Korzystając z faktu, że nasz zespół miał do dyspozycji całe boisko trener Michał Grzywaczewski po rozgrzewce zarządził grę wewnętrzną trwającą 90 minut. W trakcie gry było widać, że niektórym zawodnikom brakowało gry, a niektórym po prostu siły fizycznej. Zespół został podzielony na dwie równe ekipy i “Większe Brzuchy” wygrały z “Mniejszymi Brzuchami” 11:6.

“Fajnie było się spotkać po takiej przerwie z chłopakami. Niektórzy wyrośli fizycznie, niektórzy wyrośli z koszulek ale cieszy frekwencja bo 22 zawodników stawiło się na treningu, a jeszcze kilku było w pracy co ułatwiło zapewnić bezpieczeństwo i trenować zgodnie z regulaminem boiska podczas pandemii. Po treningu żartowano, że gdyby trenujących zważyć to było by nas więcej na boisku niż przed przerwą związaną z pandemią” – stwierdził trener zespołu Michał Grzywaczewski.