Klasa A – Sparing – “WYZWOLENIE” CHORZÓW – “GWIAZDA” 2:0 (1:0)

Kolejny mecz kontrolny rozegrali nasi piłkarze występujący w klasie “A”. W pierwszym sparingu grając jako gość przegrywamy z “Wyzwoleniem” Chorzów 0:2. Była to pierwsza porażka naszego zespołu w tym roku kalendarzowym. W poprzednich potyczkach nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo oraz trzy razy remisował.

 

Kolejny sprawdzian naszego zespołu to mecz z liderem klasy “B” “Kamionką” Mikołów. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na boisku w Nowym Bytomiu przy ulicy Czarnoleśnej.

Mecz z “Wyzwoleniem” przegrywamy 0:2 jednak wynik nie odzwierciedla przebiegu gry na boisku przy ulicy Filarowej. Od początku spotkania nasz zespół stwarzał sytuacje bramkowe, prowadził grę jednak efektu bramkowego nie było. Rywale natomiast w 45 minucie przeprowadzili szybki atak i po błędzie jednego z naszych zawodników zdobyli bramkę do szatni. Druga połowa meczu nie zmieniła obrazu gry. Nasi piłkarze za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującego gola jednak brak skuteczności czy raczej dokładności spowodował, że przez 90 minut piłka nie wpadła do bramki rywali. Drugi gol dla “Wyzwolenia” padł w 89 minucie meczu z rzutu wolnego. Najbliższy strzelenia gola dla “Gwiazdy” był Dawid Studnik, który popisał się świetnym strzałem, a piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką bramki rywali.

Miejmy nadzieję, że historia się powtórzy i tak jak to było w minionym roku kiedy to wysoko przegraliśmy w sparingu by potem pokonać “Wyzwolenie” w lidze “historia zatoczy koło”. W dniu dzisiejszym zagraliśmy bardzo osłabieni. Część zespołu bierze udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-19, a inni musieli zając się sprawami zawodowymi, czego efektem było wystawienie na środku obrony nominalnego napastnika Bartosza Talagę i środkowego pomocnika Tomasza Dziadzika.

“Za dzisiejsze spotkanie należy pochwalić cały zespół. Na wyróżnienie zasłużyli Dziadzik… najlepszy na boisku oraz Ceroń i Talaga – stwierdził trener zespołu Michał Grzywaczewski.

 

“WYZWOLENIE” CHORZÓW  – “GWIAZDA”   2:0  (1:0)

 

SKŁAD ZESPOŁU :

LIGENDZA – TOMECKI, DZIADZIK, TALAGA, KOWALSKI, STUDNIK, WITEK, CEROŃ, SZOŁTYSIK, LESIK, KORDYJAK.

Na zmiany wchodzili : WYPIOR, MILER.