Rocznik 2009 – Keeza Cup

W sobotni poranek drużyna SR-S Gwiazdy Ruda Śląska w roczniku 2009 brała udział w turnieju KEEZA Cup organizowanym przez GKS WAWEL Wirek Ruda Śląska z okazji stulecia powstania klubu z Wirku. Turniej rozgrywany był w Rudzie Śląskiej na boiskach Football-ON. Udział wzięło 6 drużyn, z czego 4 to z Rudy Śląskiej, pozostałe to drużyna z Głogówka i Kochanowic. Mecz inauguracyjny nasi chłopcy zagrali z drużyną KS Slavia Ruda Śląska. Po całkiem dobrym spotkaniu wygrywamy 6-0. Podbudowani pewną wygraną, do drugiego meczu z MKS Pogoń Ruda Śląska podopieczni trenerów Arka i Mateusza przystąpili trochę rozluźnieni. Po rozpoczęciu meczu już w pierwszej akcji stracili gola. Strata gola podziałała na chłopców motywująco, strzelając przeciwnikowi aż 8 bramek. W trzecim meczu zagraliśmy z drużyną LUKS RB Głogówek, która tak samo jak my miała komplet zwycięstw po dwóch spotkaniach. Mecz zaczął się trochę zachowawczo z obu drużyn. Jednak po kilku minutach i bramce na 1-0 strzelonej przez Oskara Rogosza, nasi wrócili na swoje tory strzelając kolejne bramki. Przeciwnik przy biernej postawie całej naszej drużyny strzela kontaktową bramkę na 3-1. Po stracie bramki drużyna Gwiazdy dołożyła jeszcze 4 i ostatecznie wygrywa 7-1. Kolejnym naszym przeciwnikiem była drużyna UKS Herkules Kochanowice. Mecz zaczęliśmy z wysokiego C, a ozdobą była bramka na 4-0 strzelona przez Bartka Mateję. Ostatecznie czwarty mecz wygrywamy aż 12-0. W ostatnim meczu turnieju podejmowaliśmy gospodarza – GKS WAWEL Wirek. Gospodarz postawił trudne warunki, jednak po strzeleniu pierwszej bramki, chłopcy dołożyli jeszcze trzy i wygrywają 4-0. Drużyna Gwiazdy wygrywa cały turniej w roczniku 2009 strzelając 37 bramek, a tracąc zaledwie 2.

Wszyscy chłopcy zagrali na bardzo wysokim poziomie i wspólnie podjęli decyzję, iż zawodnikiem turnieju z drużyny Gwiazdy został Oskar Rogosz.

 

W drużynie Gwiazdy udział wzięli:

 

Oliwier Durasiewicz, Kamil Gisder, Bartek Grygonis, Piotr Wrona, Paweł Szolc, Błażej Kokoszka, Bartek Mateja, Damian Malcherek, Jakub Smoła i Oskar Rogosz.

Bramki strzelali:

 

Damian Malcherek x 14

Jakub Smoła x 9

Bartek Mateja x 5

Oskar Rogosz x 4

Paweł Szolc x 4

Błażej Kokoszka x 1

Skrót turnieju na naszym kanale na Youtube