Rocznik 2011 – I Memoriał im. Stanisława Grzywaczewskiego

Dzisiaj na Stadionie GKS Wawel Wirek  odbył się I Memoriał im. Stanisława Grzywaczewskiego. Wzięło w nim udział 8 drużyn, które reprezentowały klubu z którymi związany był patron turnieju oraz Reprezentacje Podokręgu Katowice.

Pamięć zawodnika, który grał w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski oraz występował w ekstraklasie w barwach Szombierek Bytom i GKS-u Katowice, uczciły zespoły 10-latków z klubów, w których świętej pamięci Stanisław Grzywaczewski święcił sukcesy jako piłkarz, trener i działacz, a jednocześnie pozostawił po sobie niezatarte wspomnienia. Zmarł w wieku 66 lat 3 grudnia 2018 roku.

Dodajmy, że Stanisław Grzywaczewski był trenerem naszych zespołów trampkarzy i juniorów, jako pierwszy z naszych trenerów zdobywał Tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w futsalu. Przede wszystkim był także wieloletnim kierownikiem naszego zespołu seniorów. Prywatnie Stanisław to ojciec Arkadiusza – Prezesa Gwiazdy oraz Michała – aktualnego trenera naszej drużyny trawiastej … i dziadek Wiktora, który z kolei jest trenerem drużyny seniorów oraz … tegorocznym trenerem zdobywcą Młodzieżowego Mistrza Polski do lat 19.

Nic więc dziwnego, że Memoriał dla naszego stowarzyszenia ma wyjątkowe znaczenie. Podobna impreza odbywa się z inicjatywy SRS Gwiazda, ale jest turniejem halowym.

Turniej zakończył się wygraną Reprezentacji Podokręgu Katowice, nasz zespół spisał się dzisiaj nieco słabiej zajmując ostatecznie 7 miejsce w imprezie.

Gwiazda zagrała w składzie: Wojciech Zdebel, Eryk Franosz, Tymoteusz Kempa, Mateusz Głąbik, Kacper Kostorz, Filip Radzik, Szymon Zając, Dominik Ryszka, Kamil Mól, Dominik Markiewicz. Trener Mateusz Nowicki oraz Arkadiusz Spiolek