Kolejny ‘’Gwiazdowy Legionista”

Piotr Kołodziej – rocznik 2003 – wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska od początku bieżącego sezonu trafił do … Akademii warszawskiej Legii! To kolejny z naszych wychowanków, który podnosi swoje umiejętności w znanym klubie. Wcześniej w stolicy grał inny wychowanek naszego klubu – Michał Trąbka

Piotrek jak trafiłeś do Legii?

 Piotr Kołodziej – Byliśmy na obozie Wałbrzychu. W tym samym czasie były tam również konsultacje reprezentacji Polski U16. Graliśmy sparing podczas którego zauważył mnie skaut Legii. Po pewnym czasie do klubu przyszło zaproszenie na testy. Jeździłem do Warszawy raz w miesiącu na 3 dni. Moja gra spodobała się trenerowi i dostałem propozycje gry w Legii.

W jakiej drużynie występujesz?

P.K. – Obecnie trenuje z drużyną Legii U18.

Jak wyglądają treningi w Legii i twój normalny dzień/tydzień?

P.K.  Trenujemy codziennie od poniedziałku do piątku. Codziennie na boisku i 2 razy w tygodniu mamy siłownie. Pierwszym trenerem drużyny U18 jest Grzegorz Szoka, a trenerem bramkarzy Arkadiusz Białostocki. Połączenie szkoły i gry w Legii jest na bardzo wysokim poziomie. Trenerzy mają bardzo dobry kontakt z nauczycielami  i wychowawcami w bursie. Pod względem organizacyjnym wszystko jest na najwyższym poziomie.

Nie widzieliśmy się trochę czasu – warunki fizyczne masz coraz lepsze, co na pozycji bramkarza ma bardzo duże znaczenie?

P.K. – Obecnie mam 196cm wzrostu i 75kg. Moim zdaniem, na pozycji bramkarza duża role odgrywają warunki fizyczne lecz nie są najważniejsze. Bardzo ważna jest dynamika, refleks i gra nogami, na którą coraz bardziej zwraca się uwagę w większych klubach. Treningi bramkarskie w Legii opierają się na polepszaniu wszystkich aspektów bramkarskich ale także na budowaniu siły.

Czy oglądasz mecze pierwszej drużyny? Masz kontakt z zawodnikami drużyny seniorów?

P.K. Tak, staramy się jako cały zespół regularnie chodzić na wszystkie mecze pierwszej drużyny rozgrywane na Łazienkowskiej. Obserwujemy grę zawodników na swoich pozycjach i wyciągamy wnioski z ich gry. Czasami mijamy się w klubie z zawodnikami pierwszej drużyny i chwile z nimi porozmawiamy. Każdy z nas czeka na swoją szansę treningu z seniorami.

Na zakończenie zapytam trochę o Gwiazdę – z twojego rocznika są chłopcy którzy trafili do Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów czy Gwarka Zabrze lub pozostali w naszym klubie. Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z okresu reprezentowania Gwiazdy?

P.K. – Z okresu gry w Gwieździe najbardziej pamiętam liczne obozy z których mam dużo dobrych wspomnień. Ciężka praca na treningach połączona ze świetną zabawą w czasie wolnym i mnóstwem śmiesznych historii. Staram się od czas do czasu sprawdzać stronkę klubu i media społecznościowe. Teraz życzę moim kolegom awansu do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

– Dziękuję za rozmowę i życzymy powodzenia w dalszej karierze.