UKS “RUCH” CHORZÓW – “GWIAZDA” 1:7 (0:4)

Efektownym, a zarazem wysokim zwycięstwem zakończyli dzisiejszy mecz seniorzy występujący w klasie “A” pokonując w Chorzowie tamtejszy UKS “Ruch” Chorzów 7:1. Cieszą punkty, cieszy skuteczność której w poprzednich meczach brakowało. Miejmy nadzieję, że w następnym ciężkim meczu z rewelacją tych rozgrywek “Hetmanem” Katowice nasi piłkarze potwierdzą, że dzisiejsza wygrana nie była przypadkowa.

Początek spotkania nie wskazywał na tak efektowną wygraną. Praktycznie do momentu strzelenia pierwszej bramki przez nasz zespół na boisku w Chorzowie trwała wyrównana rywalizacja. W 34 minucie meczu po podaniu Dawida Studnika bramkę zdobył Nikodem Kordyjak i od tego momentu nasz zespół zaczął kontrolować przebieg wydarzeń na boisku zdobywając kolejne bramki w 35 i 36 minucie meczu. Kiedy w 41 minucie meczu były zawodnik “Ruchu” kapitan zespołu w dzisiejszym spotkaniu Maciej Kowalski zdobył bramkę z rzutu karnego po faulu na Studniku było pewne, że trzy punkty dopiszą nasi zawodnicy do ligowej tabeli. Po przerwie obraz gry się nie zmienił mimo wykorzystania przez trenera Michała Grzywaczewskiego wszystkich zmian. Z pewnością najładniejszą bramkę zdobył Denis Wardzichowski, który po 30 metrowym rajdzie umieścił piłkę w bramce rywali. Cieszy wysokie zwycięstwo, cieszy skuteczność która z pewnością przyda się w kolejnym spotkaniu. Dzisiaj na pochwałę zasługuje cała “18” meczowa z wyróżnieniem strzelca trzech bramek Bartosza Talagi i Dawida Studnika, który zaliczył trzy asysty oraz wywalczył rzut karny.

UKS “RUCH” CHORZÓW  –  “GWIAZDA”  1:7  (0:4)

0:1 – 34 min – KORDYJAK NIKODEM (asysta Studnik)

0:2 – 35 min – TALAGA BARTOSZ (bez asysty)

0:3 – 36 min – TALAGA BARTOSZ (asysta Studnik)

0:4 – 41 min – KOWALSKI MACIEJ (rzut karny po faulu na Studniku)

0:5 – 52 min – TALAGA BARTOSZ (bez asysty)

1:5 – 65 min – ——

1:6 – 71 min – LESIK DAWID (asysta Studnik)

1:7 – 84 min – WARDZICHOWSKI DENIS (bez asysty)

PIŁKARZE MECZU : TALAGA BARTOSZ/STUDNIK DAWID.