“JASTRZĄB” – “GWIAZDA” 1:0 (0:0)

W “II” kolejce klasy “A” przegrywamy w meczu derbowym z “Jastrzębiem” 1:0. Spotkanie miało wyrównany przebieg jednak więcej sytuacji bramkowych stwarzali gospodarze i z przebiegu całego spotkania zasłużyli za zwycięstwo. W naszej bramce świetnie spisywał się Marcin Wójcik i dzięki jego interwencją z obiektu “Zgody” Bielszowice wyjechaliśmy z stratą tylko jednej bramki.

O trzech punktach które zostały w Bielszowicach zadecydowała sytuacja z 82 minuty meczu. Po kontrataku tracimy piłkę i bramkarz gospodarzy uruchamia napastnika “Jastrzębia”. Ten w polu karnym świetnie opanował piłkę i pokonał Wójcika. Szkoda bo nasz zespół włożył mnóstwo sił i walki w to spotkanie jednak w ofensywie stworzyliśmy za mało sytuacji bramkowych. Dzisiaj nasz zespół miał problemy z opanowaniem piłki na “łące”… znaczy boisku przy ulicy Sportowców i po meczu nasi zawodnicy zapowiedzieli, że w rewanżu na sztucznej trawie w Nowym Bytomiu zrewanżują się rywalom bo w piłkę trzeba grać a nie tylko “kopać z brami do bramki”  .Teraz przed naszym zespołem mecz z “Szopienicami” i miejmy nadzieję po remisie i porażce przyjdzie zwycięstwo. Trener zespołu Michał Grzywaczewski ma marzenie żeby w końcu zagrać w optymalnym składzie. Niestety w 26 minucie meczu po faulu zawodnika gospodarzy boisko opuścił Wojciech Działach motor napędowy akcji ofensywnych naszej ekipy i w następnym spotkaniu “Szpili” chyba nie zobaczymy.

“JASTRZĄB” – “GWIAZDA”   1:0  (0:0)

1:0 – 82 min – Gosz

PIŁKARZ MECZU : MARCIN WÓJCIK