1 liga PLF – Kamionka Mikołów – Gwiazda Ruda Śląska 4-5 (2-2)

W drugiej kolejce 1 ligi futsalu zespół Gwiazdy pokonał w Mikołowie Kamionkę 5-4! Nasza młoda drużyna pokazała dzisiaj charakter. Kamionka prowadziła po 7 minutach gry 2-0 po trafieniach Pasierbka. Powoli Gwiazda jednak dochodziła do głosu – najpierw Świerczyński a później Kaczmarczyk zdobyli bramki i mieliśmy remis 2-2 i rudzianie mieli coraz większą przewagę w polu. Dodajmy, że były to pierwsze bramki zawodników w 1 lidze!

Po zmianie stron po indywidualnych błędach w 27 minucie gospodarze prowadzili 4-2 i właściwie mieli mecz pod kontrolą. Gwiazda raz jeszcze pokazała ‘’rudzki charakter” – ponownie Kaczmarczyk, a później Tkacz trafiali i mieliśmy znowu remis 4-4. Decydującego gola Gwiazda zdobyła po składnej akcji i w roli głównej ponownie wystąpił Tkacz ustalając wynik meczu na 5-4 dla Gwiazdy.

Brawa dla całego zespołu – dwa mecze i sześć punktów!