1 liga PLF – SRS Gwiazda – Luxiona AZS UMCS Lublin – Niedziela Godz. 16.00

Punktualnie o 16.00 w Hali MOSiR w Halembie rozpocznie się spotkanie SRS Gwiazda – Luxiona AZS UMCS Lublin. Tym samym rozpoczniemy sezon 2020/2021 w 1 lidze Polskiej Ligi Futsalu.

Przypomnijmy, że Gwiazda miała możliwość gry w Ekstraklasie Futsalu jednak ze względu na sytuację finansową oraz brak wsparcia finansowego ze strony miasta zdecydowaliśmy się na grę w 1 lidze.

Mimo to, gra na tym poziomie będzie także sporym wyzwaniem dla naszego stowarzyszenia. Oczywiście oprócz kwestii finansowych czeka nas także kolejny etap, a właściwie etapy modernizacji hali w Halembie. Prace mają rozpocząć się już w październiku, ale mają nie wpływać na trenowani i korzystanie z obiektu. W przyszłym roku mają zostać przeprowadzone także główne roboty wewnątrz obiektu m.in. z wymianą oświetlenia i parkietu oraz przebudową widowni. Podobnie jak w minionym sezonie do licencji wpisany mamy także obiekt bielszowickiej Zgody, ale nie wiadomo jeszcze w jakim zakresie będziemy zmuszeni trenować i grać w hali Zgody. Z drugiej strony cieszymy się, że w Halembie zostanie w pełni zmodernizowana.

No i wreszcie kwestie kadrowe – zespół w rozgrywkach poprowadzą trenerzy – Wiktor Grzywaczewski i Arkadiusz Grzywaczewski. Z klubem pożegnała się większość zawodników z minionego sezonu dlatego też szansę gry otrzymają młodzi wychowankowie klubu oraz grupa nowych zawodników. Oczywiście planowane są jeszcze kolejne wzmocnienia kadry, ale część zawodników łączyć będzie grę w hali z grą na trawie.

Drużyna na pewno potrzebuje czasu na zgranie, a przed nami trudny terminarz rozgrywek – na początek podejmujemy jednego z faworytów rozgrywek – akademików z Lublina,  którzy wydają się być faworytem dzisiejszej potyczki. Później trzy spotkania derbowe – kolejno rywalami będą Kamionka Mikołów, GKS Futsal Tychy i Sośnica Gliwice.

Oczywiście zapraszamy do hali w Halembie – liczymy na wsparcie kibiców – warto zobaczyć także praktycznie zupełnie nowy zespół rudzkiej Gwiazdy, który walczył będzie o pierwszoligowe punkty w tym sezonie.