Hala

Nasze Stowarzyszenie stale współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Współpraca polega nie tylko na korzystaniu z obiektów MOSiRu, ale również na współorganizacji imprez sportowych i rekreacyjnych oraz wymianie doświadczeń. W hali w Halembie odbywają się zajęcia:

  • Szkółki Piłkarskiej
    Mecze zespołu seniorów w 1 lidze Polskiej Ligi Futsalu
  • Sportowej Akademii Przedszkolaka
    Turnieje dla dzieci i dorosłych
  • Półkolonie organizowane w ramach Akcji Lato i Akcji Zima

 

Hala widowiskowo – sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków
Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej
Ruda Śląska Halemba ul. Kłodnicka 95
Tel. 0-32 24 31 400

Dane techniczne: Budynek hali o powierzchni 3825 m2 w części widowiskowej jest jednokondygnacyjny z charakterystyczną amfiteatralną widownią na 570 miejsc siedzących. Boisko o wymiarach 22m x 42m, scena 14m x 3,6m z możliwością powiększenia głębokości. Budynek o bogatym wykończeniu wnętrz w szczególności holu, pomieszczenia kawiarni, sali dyskotekowej, sali klubowej oraz fittnes klubu. Obiekt usytuowany jest korzystnie z dobrym dostępem do środków administracyjnych, usługowo- handlowych i dobrych połączeń komunikacyjnych. Posiada nagłośnienie i dobre oświetlenie. Przy obiekcie znajdują się duże parkingi.

Hala przystosowana jest do przeprowadzania zawodów sportowych w piłce nożnej halowej, piłce ręcznej i siatkowej, zapasach, judo, karate, tenisie stołowym i gimnastyce artystycznej oraz imprez artystycznych i handlowych.

Więcej o obiekcie: www.mosir.rsl.pl

W 2013 roku z inicjatywy Zarządu SR-S Gwiazda projekt – Renowacja parkietu hali w Halembie” został zgłoszony jako jedna z propozycji do głosowania w budżecie obywatelskim na rok 2014. Dzięki złożonemu wnioskowi, ale przede wszystkim dzięki poparciu sympatyków stowarzyszenia oraz mieszkańców Rudy Śląskiej projekt uzyskał drugi wynik w głosowaniu w skali miasta. Dzięki czemu realizacja projektu nastąpiła w sierpniu 2014 roku – parkiet został gruntowanie odnowiony co niewątpliwie wpłynie na poprawę stanu technicznego obiektu i podniesienie jakości prowadzonych zajęć sportowych w obiekcie.

Dzięki zaangażowaniu władz stowarzyszenia w 2018 roku rozpoczął się generalny remont obiektu, który ma się zakończyć w 2021 roku!