Dla Rodzica

W tym miejscu będą się pojawiały najczęściej zadawane pytania dotyczące działalności Szkółki Piłkarskiej. Ten dział będzie systematycznie rozwijany.

 

Jak rozpocząć treningi w klubie?

– To proste – wystarczy przyjść na zajęcia. Pierwsze 2-3 treningi nie wiążą się z żadnymi opłatami ani zobowiązaniami. Przed treningiem danej grupy (numery telefonów są dostępne w zakładce KONTAKT) wystarczy skontaktować się z trenerem lub powiadomić go bezpośrednio przed treningiem, że jest nowy kandydat do trenowania. W momencie kiedy rodzice zdecydują się na zajęcia w naszym klubie rodzic otrzymuje do wypełnienia deklarację klubową, kartę gry amatora (jeżeli dana grupa gra już w lidze), potrzebne będzie także zdjęcia legitymacyjne.

 

Czy dziecko uczestniczące w zajęciach musi posiadać badania lekarskie?

– Tak każdy uczestnik naszych zajęć szkółki piłkarskiej musi posiadać ważne badania lekarskie. Dotyczy to wszystkich kategorii wiekowych.

 

Jak wykonać badania? Jaki jest koszt? Co jaki czas należy je wykonać?

– Od 2019 roku decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej badania lekarskie są ważne przez okres 12 miesięcy. Badania o zdolności do udziału w zajęciach sportowych może podpisać każdy lekarz także lekarz rodzinny. Część lekarzy kieruje jednak zawodników do lekarzy medycy sportowej. Z odpowiednim wyprzedzeniem badania nieodpłatnie można wykonać w Przychodniach Medycyny Sportowej. SRS Gwiazda wychodząc na przeciw rodzicom organizuje dwa razy w roku badania w hali sportowej – badania wykonuje na miejscu doktor Artur Domerecki. Badania są odpłatne.

 

– Czy jak dziecko było nieobecne na treningu to muszą płacić pełną kwotę za zajęcia miesięcznie?

– Rodzice w imieniu dzieci opłacają miesięczną składkę członkowską za to, że dziecko jest w klubie. Opłata dotyczy przynależności klubowej, a nie jest opłatą za zajęcia. Dlatego też rodzice opłacają miesięczną składkę członkowską w pełnej wysokości za każdy miesiąc, chyba że rezygnują z członkostwa w klubie lub też dziecko jest na dłuższym zwolnieniu lekarskim. O takim przypadku należy powiadomić trenera lub Zarząd klubu.

– Czy dzieci w klubie są ubezpieczone?

– Tak SRS Gwiazda ubezpiecza wszystkich swoich zawodników i zawodniczki oraz trenerów. Taki obowiązek ciąży na wszystkich stowarzyszeniach. Warto jednak wiedzieć, że suma ubezpieczenia nie jest wysoka. Dlatego warto zwłaszcza, kiedy dziecko jest nieco starsze np. powyżej 10 roku życia pomyśleć o dodatkowym indywidualnym ubezpieczeniu sportowym. Polecamy ubezpieczenie, które poleca Polski Związek Piłki Nożnej – https://kahlenbergservices.com.pl

Jestem rodzicem dziecka w jednej z grup wiekowych w klubie. Mam możliwość pomocy w załatwieniu sponsoringu dla klubu – zależy mi jednak aby środki otrzymała grupa w której trenuje mój syn. Czy w takim przypadku środki trafiają jako pomoc dla całego klubu, czy tylko dla konkretnego zespołu?

– Takie rozwiązanie jest już praktykowane przez rodziców. Często konkretne firmy wspierają dane zespoły szkółki a nawet konkretne wyjazdy np. na turnieje. Wszystkie środki przekazane przez sponsora – jeżeli jest taka wola są przekazywane na dany zespół. Zachęcamy do współpracy, wszystkie tematy dotyczące formy sponsorowania, umowy czy fakturowania najlepiej załatwić bezpośrednio z prezesem stowarzyszenia tel. 504 197 289